Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti támogatnátok a halálbüntetést?

Ti támogatnátok a halálbüntetést?

Figyelt kérdés

Szerintem egy visszaeső gyilkos esetében abszolút nem lenne elvetendő, vagy egy terroristáéban, aki több tucatnyi emberrel végzett, ahogyan egy Dark Web-en bűnöző gyerek molesztáló esetében sem tartom túlzásnak.

Érdekel mások véleménye is, csak annyit kérek, hogy kerülje mindenki a provokálást és vitatkozást.



2018. dec. 26. 17:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Egyetértek veled, de én még Vityát is küldeném.
2018. dec. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az mi/ki?
2018. dec. 26. 17:53
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

Én talán nem. Talán.



- Mi van, ha nem is az elítélt volt a tettes?

- A súlyos bűnözőknek egy életfogytiglani börtön lehet, hogy nagyobb büntetés, jobban szenved.

2018. dec. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%

Igen is, meg nem is.

Régebben nem támogattam, de minél többet látsz a világból, annál inkább felfogod, hogy vannak emberek, akik egyszerűen nem érdemlik meg az életet.

Amiket írtál jó példák; sajnos sokaknak egyszerűen beteg az agyuk, és nem lehet velük semmit kezdeni, még akkor sem, ha agyon gyógyszerezik őket, az ilyen pedig csak ártani fog a környezetének élete végéig.


Azt nem mondom, hogy a halálbüntetés még olcsóbb is lenne, mint egy életfogytig tartó börtönbüntetés, mert meglepő módon elég drága eljárás mindkettő, de ettől függetlenül jobb hely lenne a világ bizonyos emberek nélkül, pláne, hogy ha a büntetés akár halál is lehet, akkor más leendő bűnözők is valószínűleg jobban meggondolják, hogy megéri-e kiélni a beteges vágyaikat, vagy nem.


Másrészről viszont nem támogatom, mert meglepően gyakori az, hogy ártatlanul ítélnek el embereket. Gyakran látsz vagy olvasol olyan esetekről, hogy az illető x évig volt börtönben, sőt, durvább eseteknél oda is a fél élete, aztán valahogyan kiderült, hogy mégsem bűnösök.

2018. dec. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Én nem vagyok halálbüntetés párti, viszont ami most megy a börtönökben, az nevetséges. Egy gyikosnak/eröszakos bűncselekmény elkövetőjének szerintem ne legyenek emberi jogai. Régen kőfejtőkben dolgoztak reggeltől estig az elítéltek. Most napi egészséges koszt jár nekik, konditerem használat, televízió stb. Mi tartjuk el őket. Az adófizetők, akik dolgoznak és igyekeznek betartani a törvényeket.

Mert ugye emberhez méltó körülményeket kell nekik teremteni. Miért is??????? Aki képtelen a másik embert tiszteletben tartani, aljas dolgokat tesz, azt miért ajnározzuk? Mert az emberi fajhoz tartozik?

A pasas, aki rátámadt a futónőre, állítólag megbánta. Jajj szegény! Enyhítő körülményként emlegetik, hogy alkoholos befolyásoltság alatt volt! Az agyam eldobom. Gondolom, ez nem jelent sok vigaszt a megtámadott hölgynek és a családjának. Ilyenre nincs mentség. De neki jogai vannak. Ne vicceljünk már.

2018. dec. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Vitya= Orbán
2018. dec. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

"Azt nem mondom, hogy a halálbüntetés még olcsóbb is lenne, mint egy életfogytig tartó börtönbüntetés, mert meglepő módon elég drága eljárás mindkettő"


Ja, mert a legdrágább módszerekkel végeznek ki. Elég lenne egy kötél, egy éles bárd vagy egy shotgun töltényekkel.

2018. dec. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, meglepőnek tartom, milyen jó körülmények között vannak bizonyos bűnözők. Megölt egy kisgyereket, de azért úgy élhet a börtön falai közt, mint te vagy én? Borzasztó.

Az nekem is eszembejutott, hogy a dolgoztatás hasznosabb is lenne, mint a halálbüntetés, de ugye ez sem.

A megbánás egy másik dolog. Feltámad, meggyógyul az illető, akit megöltek, megnyomorítottak? Nem.

2018. dec. 26. 19:17
 9/18 A kérdező kommentje:

A téves elítélésről annyit, hogy én ezt főleg visszaeső, vagy bizonyított emberek esetében alkalmaznám.

Nyilván nem akarnám, hogy mindenkit csak úgy megöljenek, de kéne lennie egy határnak, ahol már nem úgy kezeljük őket, mint egy szállodai vendéget.

Itt van például Cassie Jo Stoddart esete. Kedves, barátságos lány volt, majd két fiú osztálytársa eldöntötték, hogy megölik. Miért? Kíváncsiak voltak, hogy milyen lehet megölni valakit, és híresek akartak lenni. Ilyen embert szerintem azonnal el kell távolítani a társadalomból

[link]

2018. dec. 26. 19:22
 10/18 anonim ***** válasza:
#7 Nem a villamosszék áramszámlája meg a méreginjekció ára magas, hanem pusztán átvinni egy ilyen ítéletet.
2018. dec. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!