Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem lesz gyerekem soha,...

Ha nem lesz gyerekem soha, érdemes nekem egyáltalán gyűjtögetnem a pénzt, vagy hitelbe vernem magam saját lakáshoz?

Figyelt kérdés
Mindig bennem volt hogy pénzt kell gyűjteni,meg saját lakás,és hasonlók.Igaz nem sikerült soha összegyűjtenem semmit,nincs is félretett pénzem,aztán most jött egy megvilágosodás dolog,hogy egyáltalán kinek vagy minek kellene pénzt gyűjtenem ? Meg mire is ? Több mint életem felén túl vagyok,mire a hitel lejárna,lehet nem is élek,aztán mivel nincs rokonom,gyerekem,örökölné az állam.Édesanyámnak van egy háza,amit én fogok egyszer majd örökölni,nem sokat ér annyira,szerintem majd olyan 7-8-9 millió lesz,majd abból kell kitalálnom valamit,hogy mit kezdek vele,addig meg éldegélek egy olcsó albérletben.Az is amit majd megöröklök,lehet elmegy arra hogy valami öregotthonban végzem ennek fejében.Szóval kezdek rájönni hogy ha nincs gyerekem,nem is lesz,egyedül fogok élni nagy valószínűséggel,akkor teljesen felesleges nekem azon gondolkozni hogy pénzt gyűjtsek.Te ezt hogy látod ?
2018. dec. 26. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy gondolod. A világban sok embernek soha nincs saját háza, gazdagon sem, hazánkban más a szokás.


Nekem fontos a saját ház, teljesen mindegy, hogy van-e gyermekem, amúgysem tervezem, hogy megörökölné úgy 70 éves kora előtt... :D Szeretek hosszú ideig élni.

Hitelre én se vennék házat.

S ha nem lesz gyermekem, akkor is találni fogok valakit, akire szívesebben hagyom, mint az államra. Akadnak rokonaim, lesz annak helye :)

2018. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Mindig bennem volt hogy pénzt kell gyűjteni,meg saját lakás,és hasonlók.Igaz nem sikerült soha összegyűjtenem semmit,"

Akkor mi is a kérdés?! :-)

2018. dec. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kölcsönt ne végy, ne adj: mert a hitel elveszti önmagát, el a barátot; Viszont, adósság a gazdálkodás hegyét tompítja.
2018. dec. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Önkormányzati lakás bérleti jogát megvásárolni nem hülyeség. Az amúgy is pl. Budapesten 3-5 millió, a maradékból kipofozhatod, élhetsz kényelmesen, biztonságban. Persze édesanyádnak hosszú életet kívánok, csak azért írtam ezt, mert ez is egy lehetőség a távoli jövőre, ha ezen gondolkozol.
2018. dec. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
"Önkormányzati lakás bérleti jogát megvásárolni nem hülyeség. " - Csak éppen ehhez kel egy önkormányzati lakás, kell minimum 5 év ott lakás (bejelentve, tartozás mentesen!), és szándék az önkormányzat részéről az eladásra. Hogy jön ez ide?!
2018. dec. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te tudod. Ha ez tényleg csak egy beléd nevelt dolog (valaki azt mondta, saját lakásod KELL legyen, de te nem vágysz rá), akkor tényleg fölösleges. Ha te jól elvagy albérletben, sokáig megfelel ez számodra, akkor semmi szükség saját lakásra.

Én nem tervezek gyerekeket (kisebb csoda kellene, hogy alkalmas legyek a gyerekvállalásra), ennek ellenére saját lakásra gyűjtök, mert az albérlet nagyon drága, a törlesztő kevesebbet vinne el; plusz, az én házam, én váram. Nem kellene engedély, ha be akarok verni egy szöget, nem kellene lakótárssal egyeztetni, ha vendéget hívok, egyáltalán, lakótárshoz alkalmazkodni; tarthatnék állatokat, és, amíg fizetem a törlesztőt, senki nem rakhatna ki (albiból már tettek ki egyik hónapról a másikra úgy, hogy pontosan fizettem és betartottam a szabályokat, csak rokonnak kellett a hely).

2018. dec. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5-ös, vannak kiskapuk: a jelenlegi bérlővel ez a jog elcserélhető vagy tartási szerződést lehet kötni a bérlővel, és akkor megörökölhető.
2018. dec. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 7/7 Időpont tegnap 23:13

A "hármas cserét" ismerem, de nem tudom még működik-e a rendszer.


Abban nem vagyok biztos, hogy eltartási szerződéssel önkormányzati bérleti jog örökölhetőe-e.

2018. dec. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
100%
Jobb esetben magad miatt csinálsz dolgokat, gyűjtesz pénzt, veszel lakást stb. nem egy nem létező gyerek miatt. Találj célokat, amiket el akarsz érni, nem csak gyerekvállalás létezik a világon ami értelmet adhat az életnek. Utazz, gyűjts élményeket, legyen hobbid, legyenek barátaid.
2018. dec. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!