Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek ha egyesek...

Hogyan kezelitek ha egyesek bele akarnak szólni az életetekbe, meg akarják nektek mondani, hogy mikor mit KELL csinálnotok?

Figyelt kérdés

Nyílván akivel nem akarok hosszabb távú szoros kapcsolatot ápolni azt elküldöm a fenébe vagyis ezt szeretném célként elérni. Viszont hogyan lehetne asszertívan kommunikálni, hogy fejezzük be a neked ezt KELL tartalmú mondatokat azok felé, akikkel szeretnék hosszabb távon is jó viszonyt ápolni?


Jöhetnek akár konkrét helyzetek is, privátban is akár.



2018. dec. 27. 12:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Türelmesen meghallgatom, aztán csinálom azt, amit én szeretnék. Ha nagyon erőszakoskodik, akkor udvariasan megmondom neki, hogy köszönöm a tanácsot, de felnőtt ember vagyok, képes vagyok önálló döntéseket hozni és hajlandó vagyok vállalni a felelősséget, ha esetleg rosszul döntenék. Szerintem ettől nem lesz rossz viszony két ember között, nem csak az a két lehetőség van, hogy puszipajtások vagytok és ugrálsz neki vagy köpködtök egymásra, nyugodtan lehet egy kis távolságot tartani (egyébként simán lehet, hogy ha egyszer szólsz neki, akkor észreveszi magát és nem szól bele többé a dolgaidba).
2018. dec. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Metionin ***** válasza:

Írom a lépéseket (példa: anyós kontra én, téma: gyereket KELL szülnöm, most!)


1. Kulturáltan mondom, hogy felnőtt ember vagyok, aki elég érett ahhoz, hogy önállóan hozza meg a döntéseit.

2. Nemmel reagálok minden egyes érvére, egyelőre szintén halkan, kulturáltan (nem, szerintem nem cuki, nem, szerintem nem ad annyi boldogságot, mint amennyi bajjal jár stb.)*.

3. Tájékoztatom, még mindig szalonképesen, hogy olyan témát feszeget amihez semmi köze.

4. Továbbra is nemet mondok minden érvére, de élesebb hangnemben (ha te akarsz babázni, miért én baxxam el az életem, szüljél te!)*.

5. Agresszív tekintettel, kissé emelt hangon közlöm, hogy mivel én sem kutatok az ő méhében*, lesz szíves ezt a beszélgetést befejezni, különben felállok és hazamegyek.

6. Felállok és hazamegyek.


* ide szituációnak megfelelő helyzet beillesztése



Ugyanígy zajlanak a "kiskosztümöt kell hordanod", "ne hallgass metált" "random kinézetemre vonatkozó beszólások", "unokát akarok demán!!!!", "Miért akarsz kutyát, neked már baba kell" című fejezetek is.

2018. dec. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!