Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szüleim állandóan a felsőoktat...

Szüleim állandóan a felsőoktatással zaklatnak, hogyan állítsam le őket?

Figyelt kérdés

Szóval egy butuska srác vagyok, életembe 3 alkalommal tanultam csak ( Himnusz,Szózat,A walesi bárdok ) ezt is csak azért mert éreztem egyik kell majd, és igen érettségin az egyik tétel volt ki is húztam. Mázlista vagyok, hogy eljutottam érettségiig, és megcsináltam, köszönhető volt ez annak ,hogy nyelvből meg matekból mentesítve lettem ( gyp-s vagyok ) , ha e kettő dolog nem lenne én most tartanék haza valamilyen helyről ahová nem kellene végzettség.


Jelenleg ötödéven vagyok, és érettségiztem is emelt szinten történelemből, mivel a szüleim erőltették, én az írásbelit úgy próbáltam megcsinálni, hogy legyen teleírva a lap, és ennyi, ez 44 pontot hozott ( sajnos ) ráhibáztam a helyes válaszokra, vagy nem tudom mi volt. Szóbelin szinte semmit nem tudtam, minimum pontot kaptam és ezzel 33%-os hármas emelt törim lett, ami baj mert én most gonosz leszek, de meg akartam bukni, de itt is mázlim volt , kivételesen ezzel nem számoltam.


Itthon nagyon örültek a jegynek, el is kezdték keresni a megfelelő helyeket nekem a szülők, találtak most kettőt, elvileg nem gond a szégyenteljes töri jegy mert önköltséges meg nem tudom még mik vannak.


Engem ez az egész nem érdekel, de muszáj jelentkeznem ,hogy lássák a szülők, hogy akarom mert nem szeretnék csalódást okozni nekik lássák, a törekvést, de csak az utóbbit akarom.


Kérlek nyugtassatok meg, szín hármas érettségikkel még , ügye kiröhögnek a felsőoktatásba? Én buszsofőr szeretnék lenni, csinálom is a teherautót jogsit meg majd ha végzek akkor 21 éves leszek kb, és akkor azonnal kezdhetem a buszt jogsit is.


Kalkulátor szerint 284 pontom van és a minimum 280...


Tudom gonosz és nímand vagyok ezzel meg amit tettem, de nekem más a célom. Itthon meg folyton ezt hallgatom " főiskola, főiskola, jelentkezz...


94-es az iq, legalábbis 7 éve az volt , szóval még az átlagot sem érem el...


2018. dec. 28. 19:43
 1/3 Thispain ***** válasza:
Szerintem mondd el nekik, hogy inkább buszvezető szeretnél lenni. Ha nem fogadják el ezt, akkor tanulj ott, ahol ők akarják 21 éves korodig, vagy kevesebb ideig, aztán menj el buszvezetőnek.
2018. dec. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is üjl le velük beszélni erről. Momd meg hogy neked ez az egész tényleg nyűg és kín, nem szeretnéd ezt. Akár még sírhatsz is közben. Ezt azért el kell fogadniuk. Esetleg nagyszülőnek nem tudnál panaszkodni egy kicsit?
2018. dec. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Legkönnyebben úgy, hogy beiratkozol az egyetemre, eljátszod az első szemeszterben, hogy nagyon tanulsz (közben tanulhatsz a jogsi vizsgákra az egyetemiek helyett), majd pedig kibuksz a vizsgaidőszakban.


Ez mindenkit meg fog győzni arról, hogy nem neked való, pedig te mindent megtettél.

2018. dec. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!