Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy baleset soran (peldaul...

Egy baleset soran (peldaul autobaleset) a vetlen aldozat csaladja hogy kepes beletorodni a tortentekbe?

Figyelt kérdés

Hogy lehet ezen tul jutni? Foleg olyan esetben amikor valaki bedrogozva elut valakit vagy balesetet okoz aztan kimossa magat es par ev borton utan szabadul?

Hogy lehet ezt nem megbosszulni?

Hogy lehet igy tovabb elni?


2018. dec. 31. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas közhely, de az idő sok mindent elhalványít. Még a gyűlöletet is.
2018. dec. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A bosszúval már nem lehet visszahozni azt, akit szeretsz.

Teljesen jogos, ha az áldozat családja fájdalmat és dühöt érez, de ez a múltat már nem fogja megváltoztatni.


Meg gondolj bele abba is, hogy mit érezhet az, aki a balesetet okozta. Mivel balesetről van szó, így nem direkt csinálta.

Két eset lehetséges:

- Teljesen összetört az elkövető, lehet ő maga áll bosszút saját magán.

- Sajnálja kicsit az esetet, de holnapra már nem is érdekli, csak menteni akarja a bőrét.


Ez az ember lehet sok más ember ellensége, viszont lehet sok más embernk az élete, akik ártatlanok.

Természetesen ez nem mentség, mert a szeretteid neked voltak az életeid. Ha ez az ember nem követ el hibát, lehet, hogy most is élnének.

Sokkal jobb lenne megelőzni minden bajt, mint bosszút állni, mert ettől még elveszítjük, azt ami fontos és a mások is veszítenek.


Bocsánat, hogy ilyen sokat prédikáltam.

Én megértem, ha bosszút szeretnél. Csak ne úgy fogd fel, hogy direkt volt, hogy bántani akartak téged.

Utána pedig neked nem lesz jobb már.


Részvétem!

2018. dec. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, hala Istennek nem szemelyes tortenet miatt tettem fel a kerdest.

Ma setaltam anyukammal, amikor meglattam nehany gyertyat kiteve a jardara, majd anyukam elmeselte hogy milyen baleset tortent egy honappal ezelott ott ( en kulfoldon voltam).

Egy reszeg, drogos bmw-s 120-al elutott egy idos bacsit aki epp a gyogyszertarbol lepett ki.

Amint hazaertem utana olvastam az esetnek, es szornyen ereztem magam. Azota folynak a konnyeim.

Nem szeretnen reszletezni, de a sofor aki a balesetet okozta hasznalt kokaint, reszeg volt es egy eve bevontak a jogositvanyat. Arrol is irtak hogy nagy az esely arra hogy ez az ember eltuntet bizonyitekokat illetve megprobal lefizetni embereket igy mar a korhazbol elrendeltek a letartoztatasat.

Nem tudom megfogalmazni, de delelott ota sirok, es ugy erzem igazsagtalan ez az egesz elet ugy ahogy van.

2018. dec. 31. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!