Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemen kéne olyanoknak...

Egyetemen kéne olyanoknak köszönnöm, akikről maximum annyit tudok hogy egy szakra, vagy évfolyamba járunk?

Figyelt kérdés

De amúgy sose beszéltem még velük, de még a nevüket se tudom. Meg vannak, akikkel egy szakra, évfolyamra járok, de még arcról se ismerem fel őket mondjuk az utcán, vagy az egyetem épületeiben. Csak ha egy órán ülünk akkor valószínűleg egy évfolyamba is járunk.


Kéne köszönnöm azoknak, akiket egyáltalán nem ismerek?


2019. jan. 4. 08:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én szoktam. Bár volt aki sose köszönt vissza, vagy direkt kerülte a szemkontaktust, ezért nem köszönök rá.
2019. jan. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam, csak annak, akit tényleg ismerek. 150-en vagyunk egy évfolyamon, lehetetlen mindenkit ismerni, idegeneknek meg nem köszöngetek csak úgy.
2019. jan. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Annak köszönök, akivel váltottam legalább néhány szót. Másoknak nem, mert a legtöbben elfordítják a fejüket, vagy atnéznek rajtam, ha elmegyünk egymás mellett.
2019. jan. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor ha van szemkontaktus. Bár akkor sem köszönnek sokszor vissza, azoknak többet nem köszönök.
2019. jan. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Ùristen mennyi bunkò nem visszaköszönő...
2019. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Azokkal a személyekkel mindig köszöntünk egymásnak akikkel egy szakra jártunk vagy az egyetem könyvtárába ill.egyetemen belül bármilyen formában is megismerkedtünk
2019. jan. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

Nem köszönök.

Ilyen alapon köszönhetnék az összes szakon tanuló diáknak is, akikkel volt/van közös tárgyam. Az igy összesen már 400 ember lenne. Meg köszöngethettem volna mindenkinek a koliban is, az még plusz kb 700 ember.

Szerintem ez már a nevetséges kategória. Reggel 10-ig kb 100X mondanám hogy "szia".

Ebnből ki az aki akár csak rám ir új év után 1-2 napon belül hogy "Szia, jó volt a szilveszter?".


egész konkrétan 150 fb ismerősből kb 3 irt rám. Azért hogy ez a szám kilenc legyen nem fogok köszöngélni plusz 300 embernek.


szerintem céltalan, és tényleg értelmetlen amikor már 5 hónapja találkozunk heti szinten, de nem is akarjuk megkérdezni a másikat semmiről se. Nem azért mert "de utálom, mert ilyen-olyan", hanem simán csak van egy szükséges-elégséges számú emberi kapcsolatod, és annyi neked elég.


Ez jellemtől is függ. valaki tud a semmiről fél órát dumálni bárkivel, valaki a legjobb barátaival is csak hetente beszél meg valamit.

Valaki bárkivel tud szót teremteni, pl kér egy gyújtót a cigihez, valaki meg cigizés nélkül max azt tudja megkérdezni hogy "Bocsi, XY előadása hol lesz délután?".


Már az ezer fős faluban is agyrákot kapok ettől a köszöngéléstől.

amikor Budapest belváros részében laktam akkor volt egy jellegzetesen felismerhető lány (piros hajvégű rocker) akivel minden nap egy villamoson utaztam. Mennyire furán nézne bárki, mondjuk az emlitett lány, ha csak úgy ráköszönnék, mert gyakran látom?


Nem 9. osztály ez, ahol az egész évfolyam maximum 100 ember.

2019. jan. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
(hogy ne jöjjön a vád hogy én nem irok senkinek: 12 ismerősömnek irtam. Ha mindenki 12 ismerősnek irna akkor mindenki többszörösen is kapna üzenetet. Nem ez a helyzet)
2019. jan. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%

Hát nem tudom, szerintem ez alapműveltség lenne, hétről hétre össze vagytok zárva órákon keresztül egy teremben...

Levelezőre járok most, és teljesen alap, hogy mindenki köszön mindenkinek. A többséggel egy szót nem beszéltem, azt se tudom ki kicsoda. De magától jön mindenkitől, hogy köszön egymásnak. Szerintem magát értelmiséginek valló embernél ez nem kellene, hogy kérdés legyen.

2019. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%
#9: Azért ne essünk már túlzásba. Mint mondtam, 150-en vagyunk, azt se tudom sok emberről, hogy egy évfolyam vagyunk-e vagy sem. Miért lennék műveletlen, mert nem köszönök valakinek, akinek még az arca sem ismerős?
2019. jan. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!