Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igazából az emberi életnek...

Igazából az emberi életnek semmi értelme sem lenne, ha úgy nézzük? Igazam van?

Figyelt kérdés

Amit csinálunk az is csak ideig óráig tart, egyszer úgyis meghalunk szóval.


Ennyi erővel lehetne lopni is pénzt és az is ideig óráig tart, mert ugye a rendőrők elkapnának.



2019. jan. 4. 15:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%

ha úgy nézzük, akkor semmi

de, ha így nézzük, akkor se sok


de majd jön a sok küldetéstudatos félnótás, és majd jól elmagyarázzák, hogy mi az élet értelme, mert ők annyira értelmes életet élnek, hogy gyakorin firkálnak, bezony

2019. jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%

Dolgozó emberként persze hogy nem sok értelme van élni, de majd jönnek mások és megmondják a frankót hogy ne butáskodj vállalj gyereket, legyél családos.


Akik igazán élik az életüket azok a rapperek, színészek(de már itt sem mindegyik), egy magyarnak vágyálma lenne egy 5 milliós szalon autó, egy drogkereskedő meg 30 milliós kocsival fog járni, és szórja a pénzt.

2019. jan. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Nincs általános értelme az életnek, de nem is kell, hogy legyen. Nekem a céljaim, álmaim, emberi kapcsolataim, élményeim és utazásaim adják az életem értelmét. Mindaz, ami boldogságot okoz. Meg fogok halni, persze, de ha már itt vagyok, akkor az odavezető utat kihasználom és élvezem, amennyire csak tudom.
2019. jan. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
Ez a bibliában is meg van ìrva 😉
2019. jan. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Pupusz ***** válasza:
72%
Salamon király, aki bölcsességet kért Istentől, sokat elmélkedett ezen. Nyilván bölcs ember volt, a valaha élt legbölcsebb és oldalakon keresztül mindent értelmetlennek talált, hiábavalóságnak, amiket persze ki is próbált szépen, sorban. Arra jutott, hogy az élet értelme: "Dolgozz és élvezd munkád gyümölcsét!" Ennél több értelmet én sem találtam eddig és nem is várok. Annyi, hogy a hangsúlyt igyekszem inkább a mondat második felére helyezni, nem az elsőre. Nyilván más a perspektíva, ha az ember nem csak ebben a pár másodpercben gondolkodik, amit itt most eltölt, hanem sokkal hosszabb távon. Ez viszont már hit kérdése, ami persze sokak szerint baromság, átverés. Emiatt hit kérdés. Ha biztosan tudnánk, nem kellene hozzá hit. Majd kiderül. Mindenesetre több értelme van hittel, mint hit nélül. Legalábbis számomra.
2019. jan. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
77%
Szerintem sincsen semmi értelme az életnek, mert egyszer úgyis meghalunk, ki később, ki hamarabb. Én, ha már megszülettem, próbálom kiélvezni az életem, ahogy tudom, hogy aztán meghaljak és még az emlékem is feledésbe merüljön itt. Nem hiszek a túlvilágban sem, de pont ezért találtam rá az élet céljára: a halálra. Nem hiszem, hogy bármilyen jelentősége is lenne annak, hogy te vagy én itt vagyunk és koptatjuk a klaviaturát, mondhatni feleslegesen. Annyit tudnék tanácsolni neked, kedves Kérdező, hogy alakítsd úgy az életed, ahogy te szeretnéd, ne akarj mindenáron megfelelni a társadalom bugyuta elvárásainak és ha kell, szegj meg pár szabályt is akár, természetesen az ésszerűség keretein belül. Csak ez az egy életed van, tehát használd ki minden pillanatát, akármilyen szar legyen is! ;)
2019. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
91%
Szerintem pont az ad értelmet az életünknek hogy meghalunk. Ha örökké élnénk nem lenne értelme így viszont van. Mert mindenn nap amikor fölkelsz új dolgokat csinálhatsz: alkoss valami matadandót ,vagy csak szimplán élvezd. Soha nem értettem azokat akik depressziósak mert akármi történt is mindig megvan a lehetőséged hogy boldog legyél és élvez... mi értelme lenne különben? Én csak annyit mondok momdig van valasztasod hogy jobbá tedd az életed
2019. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
Az élete értelmét mindenkinek magának kell megtalálni. Szerencsére vannak akik egészen értelmes, hasznos életet tudnak élni. Általoában az önmegvalósítás egyik része a munka amiből eltartod magad, másrészt hasznára vagy általa a társadalomnak is (építed a nemzetgazdaságot). Az önmegvalósítás másik része a család. Ennél jobbat még senki sem kitalálni. Nem sok boldogítóbb érzés van azon kívül, hogy az ember gyereke a nyakába kapaszkodik és azt súgja a füledbe, hogy apa/anya szeretlek. Erről a témáról elmélkedett Madách Imre is, olvasd el az Ember tragédiáját, és szívleld meg a tanulságát: "Ember küzdj és bízva bízzál". Írta ezt ő még azután is, hogy őt is rendesen megtépázta a surs
2019. jan. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
34%
Az értelme egyértelműen az utód.
2019. jan. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A letfenntartas és fajfenntartas a legalapabb ösztön mindenféle szenalapu élőlénynek.

És ebben a világban minden kauzalis, azaz okot okozat követ.

Ezáltal lehet következtetni arra, hogy ennek is van következménye, azaz célja.

Ha ezen elv szerint megyünk.

2019. márc. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!