Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szűntek meg a rendes...

Whitewolf19 kérdése:

Miért szűntek meg a rendes közösségi oldalak?

Figyelt kérdés

Röpke.. két év már biztos eltelt azóta, hogy megszűnt az általam egyik nagyra becsült, nagy becsben tartott közösségi oldal, a hotdog.hu . A maga egyszerűsége, személyre szabhatósága( saját profil tervezése színekkel vagy képekkel), Fórumok, kiírt és megválaszolható kérdések.. lehetett jókat beszélgetni és megismertem annak idején valakit, aki fontosabb is lett számomra.. De ennek az időnek vége szakadt, azóta már az oldal is megszűnt.. Az utóbbi időszakban kevesebben voltak rajta az vitathatatlan, de miért tartanak ilyen sablonos és jellemtelen oldalakat fontosabbnak mint az Instagram, twitter.. ? Egyik sincs, mert amit láttam belőle arra adott okot, hogy köszönöm, ezt nem kérem.

Fiatal vagyok, de még sem tudok vele azonosulni... Csak egyszerűen nem értem meg, tényleg erre van igény? Vagy vannak még igazi közösségi oldalak? Vagy az internet azon része tényleg elveszett ami nekem fontos volt?!


Örülnék, ha leírnátok mi a véleményetek , tapasztalataitok!


F/23



2019. jan. 6. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

elég nehéz azt megválaszolni, hogy az igény formálja a jelenlegi közösségi oldalak funkcióit, vagy ezek formálják az emberek igényeit...


talán egy harmadik "erő" lehet a háttérben, aki formálja a társadalom igényeit, ami által a közösségi oldalak alkalmazkodnak...az egészben a szép, hogy ez a harmadik "erő" lehetnek maguk a közösségi oldalak, szóval szép körforgás, tudod még követni? XD

2019. jan. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyilván ez is egyféle értelmezés, bennem is megfordult már az, hogy régebben mintha mi használtuk volna az internet funkcióit.. most meg már... a világháló igazítja magához az embereket...
2019. jan. 6. 19:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fb mindent kiszorított, mindenki ismerőse "csak ott volt megtalálható" így többi oldal használatát mellőzték, mikor még volt IWIW stb...
2019. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy JÓ közösségi oldal(ak) terén kifejezetten nagy nélkülözés van manapság... Az általad is említett HotDog, vagy éppen az iWiW, a MyVip és a régi (!) Instagram még kifejezetten jól átgondolt, élhető és a szó valódi értelmében voltak közösségi oldalnak nevezhetőek. Valóban összekötötték az embereket. Ezek ugye már 2008-2010 idején is léteztek. És mégis mindenki kint bandázott a barátaival. Most meg ugye ha szétnézünk az utcán, az emberek 80%-ának ott van a kezében a telefon. Egy ideje k..rvanagy sz..r van eladva a közönslgnek "közösségi oldal" címén. Az összeköttetés helyett szétválasztanak. Hogy az adatokkal való visszeélésről és a felhasználókra gyakorolt pszichikai hatásokról már ne is beszéljek (szorongás, stressz, addiktivitás…)


Nekem ez a véleményem ezzel a témával kapcsolatban. És hogy a kifejtés mellett a fő kérdésre is reagáljak: azért szűnnek meg, mert a többség képes feláldozni a lelkiismeretét anyagi haszonszerzés oltárán.

2019. jan. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen sok dolgot kiszorított, de a facebook használhatósága azért hiányosabb bizonyos tekintetben.


Igaz amit írsz, az embereket nem igen hozza össze, ami most van. Csak megfelelési kényszer ez a sok feltöltött fotó.. és ez nem teremt igazi közösséget csak valami felsznes felület. Mert nem a beszélgetés vagy témák megvitatása, csak magamutogatás.

Az is helytálló, hogy sok mentális és identitás zavart okoz, az én esetemben meg azt, hogy én nem is tudok vele azonosulni.

Az utolsó gondolatod.. szerintem elgondolkodtató.

2019. jan. 6. 19:16
 6/9 anonim ***** válasza:

A 4-es válaszoló vagyok...


Annyi a helyzet tömören, hogy ledobták a "legszebbnek" feliratú aranyalmát az Olümposz tetejére, és most minden olümposzi istenség ezért veszekszik, hogy kit illet meg.


A kapcsolatépítés és a konnekció helyett a jelen kor "közösségi" oldalai abból állnak, hogy kapsz egy felületet, amelyen önmagadat sztárolhatod, és dörgölheted mások orra alá, hogy "te vagy itt a legkirályabb, és mindenki más csak egy jelentéktelen sz..r". Igazából ez sem kellene feltétlenül, hogy így legyen. Egyszerűen valaki ráébredt arra, hogy erre IS lehet használni ezeket a felületeket, és nagyon de nagyon sok embernek megtetszett ez a látásmód, és ők is erre kezdték használni. Aztán újabb és újabb felhasználókban nyert táptalajra ez a szemlélet... Most pedig ott tartunk ugye, hogy jelen korunk térsadalmának (mert nevezzük így...) az egyik mozgatórugójává vált. De komolyan... Kib..szottnagy jelentőséget tulajdonítanak ezeknek az - amúgy - jelentéktelen, érdemtelen, és egyébként felesleges dolgoknak. Amég ezek a penészvirágok működnek, ne csodálkozzunk, ha a morális értékek nem élik reneszánszukat. Sokkal több kárt okoznak, mint amiknek a birkák szintjén gondolkodó és működő felhasználóik tudatában lennének.

2019. jan. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Én arra emlékszem, hogy régen az MSN Messenger mennyivel sokoldalúbb és kényelmesebb volt mint a Facebook Messenger.


Videóküldés, képküldés, szmájlik, gif-ek. Ehhez képest a Facebook csevegője eleinte konkrétan semmit nem tudott. Sosem értettem azt sem, miért kényelmes egy böngészőben lévő apró ablakban irkálni.


Mégis ezt használták az emberek az MSN meg teljesen kikopott. Aztán jött az egyre több funkció "újdonságként" Képküldés, fájlküldés, videochat, ingyen hívás. Majd a még újabb újdonságok mint GIF küldés meg Szmájlik.

2019. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%

Röviden: nyilván azért szűnt meg, mert már alig voltak ott emberek, de ezt nyilván tudod.


De sztem ennél vmivel bonyolultabb a helyzet. Az összes huszonéves és harminc körüli ember, akikkel a hotdogon, chaten beszélgettem, már külföldre költözött, és onnan nyilván nem jönnek fel magyar oldalakra.


utánpótlás meg nincs, mert a fiatalok már nem is annyira nyitottak az ismerkedésre és a kényelmesebb megoldásokat választják, az olyan oldalakat, ahol nem kell 1 oldalt írni magukról és ismeretlenekkel szóba állni.

a chatekről is a tizen- és huszonéves generáció hiányzik, szinte csak 40+ emberek vannak fent.


Szerintem semmi gond az instagrammal - én is fent vagyok 30 évesen - a gond az, h nem megfelelően használják.

Az insta és facebook nem tudja pótolni a chateket, hotdogot, mert egyszerűen teljesen más jellegű oldalak, nem azok helyett kellene ezeket használni.


megértelek, mert anno a hotdogról ismertem meg a legjobb a barátomat, a chat-huról meg 10+ emberrel találkoztam annak ellenére, hogy elég zárkózott vagyok, de ezek az idők sajnos elmúltak.



és azt azért ne felejtsük el, h az iwiw, chat.hu, gyalogló, hotdog etc. oldalak maguk is tehetnek a helyzetükről, mert 10 éven keresztül egyetlen értelmes újításuk sem volt, sőt a gyaloglo. hu új tulaja annyira bénák, h minden május óta minden újításukkal csak elüldözik a normális embereket.

2019. jan. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasznos válaszokat adtatok! :)


4-es válaszoló: Igen... ezzel is egyetértek.. hogy saját magának sztárolásáról szól.. mástól is ezt várja el.. ez nem jelent közösséget. Elkeserítő.


Valóban igaz, hogy nem tudják pótolni ezek az oldalak.. teljesen más volt ez a fórum és kérdés alapú.. hiszen a facebook a saját ismerősökkel való kapcsolattartás.. a hotdog pedig egy valós közösségi oldal..

2019. jan. 21. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!