Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a mai...

Mi a véleményetek a mai fiatalokról?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok.

Néha elgondolkozok rajta hogy milyen lehetett régen fiatalnak lenni, és arra jutok hogy jobb mint ma.

Szívesebben lettem volna akkor fiatal.

Annyira elszomorító ez a mai társadalom..

Pl a suliban is amikor bemegyek, senki nem beszélget senkivel,mindenki nyomja a telefont, 3 ève vagyunk osztálytársak mégis alig ismerjük egymást..

Vagy, messengeren olyan jól el lehet beszélgetni az emberekkel, személyesen meg nem..

Csak én gondolom így hogy a telefon ennyire rombolja az emebri kapcsolatokat?



2019. jan. 6. 21:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
valós igény sincs rá, hogy ez változzon. amúgy igen...de szerintem annak, aki kb. most ilyen 25 éves, mint én, sokkal rosszabb, mert én megéltem azt, hogy 10 éve mennyivel másabb volt, szóval valóságban is ott van az összehasonlítási alapom.
2019. jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek..
2019. jan. 6. 21:31
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Azt gondolom, hogy mindig is megvolt ez a "mai fiatalok" szöveg.


Szerintem már az ősember is ezzel jött, hogy bezzeg a mi korunkban még csak szakóca volt, meg hónapokig őriztük a tüzet.

2019. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%

Tényleg rombolja, viszont nem a telefon a legfőbb probléma, hanem az ostobaság... 2010 környékén is bőven voltak már okostelefonok. Mégis teljesen mások voltak a felhasználói szokások, mint manapság. Most önmagunk sztárolása, a fellengzés és a kérkedés tartoznak a legfőbb trendek közé. A felületes, semmitmondó társalgás előnybe került a tartalmas, mély beszélgetésekkel szemben, millió és egy olyan eset van, ahol többéves barátok nem is ismerik egymást igazán. Közös túrázás, a téren való focizás, biciklizés helyett plázában való döglés most a sláger, ahol egymásnak háttal fordulva lehet telefonozni.


A "mai fiatalokról" (...bár nem szeretem ezt a kifejezést használni) a korlátoltság és a tudatosság hiánya jut elsőként eszembe, mint fogalom.

2019. jan. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%
nekem bejön..éltem a face előtt és nem beszélgettem többet akkor sem..most mindenki nyomkod én meg nézelődök, gondolkozom..nekem nincs rajta semmi időhúzó
2019. jan. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Vicces, amikor valaki a korlátoltságról beszél, közben meg maga is az.

Ha most nem érzed jól magad, akkor se érezted volna magad jól.

Ez ennyire egyszerű.

2019. jan. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%
21 éves vagyok és borzasztónak találom. Gimiben volt egy relative jo kis csapatunk az osztályon belül. Néztük a kis 5-6.is kisgimiseket, hogy szünetben ülnek a padon mint a galambok a villanydróton és nyomkodják a 200 ezer ftos telefonukat, amit apucitól kaptak, mert nem buktak meg matematikából. Amikor meguntuk azt, hogy lessük őket és szörnyülködjünk kimentünk az udvarra és gesztenyével fociztunk. :D A tanáraink is megjegyezték órán, hogy egy nagyon borzasztó társadalom van kialakulóban. Azóta már az egyetemen is ez megy...én is nyomkodom a telefonomat, mert mit csináljak...más is ezt teszi...
2019. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

(4-es vagyok)


Kedves 6-os, ezt ki tudnád fejteni egy kicsit, vagy ez a f..szságod így ennyiben kimerült?

2019. jan. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%

22 vagyok felnőtt képzés okj

Hát 35fő/ 3-an vagyunk 20 felett.... Mind alatta.

Nem sok különbség korban 5 év de nem kommunikálnak telot nyomkodva élnek és senki sem ismeri a másikat. Kb undorodnak ha valaki interakcióba akar velük lépni. Egyik lányra rámosolyogtam (nő vagyok én is) rámnézett felmért és fintorogva tovább nyomkodta.

Én szeretek beszélni de ez rettenetes és ami elkeserít hogy én értek a számítógéphez. De alapokm könyörgöm egy projektort se tudnak bedugni de h nekem kell megmutatni hogy kell pendrivera filet húzni nekem durva... Telefon akarnak ppt-t késziteni...

Most a hab a totzán. Én 16voltam mikor suli mellett elmentem dolgozni. Mai napig teszem diák munka v segitek anyunak. Ezek egy percet nem dolgoztak(és büszkék rá...hangoztatják) és iphone cuccokkal ülnek külfökdre mennek barátnők spanokkal csak ugy inni... És csak ugy autot kapnak mert miért ne.

Értem h jól megy a SZÜLÖKNEK. De ezt nem ők érték el... Párom pl otthon kap anyukájátol 60-80eurokat azt a rokonok is adnak neki megértem hogy nem folgozott mig ösdze nem költöztünk. Találtam neki munkát nagyon felelősség teljes lett.

De őszintén kicsit irogy vagyok mert én fizikai munkával keresek magamnak pénzt fizetem a dolgaim segitek anyámnak(gyógyszer, számla nagymama...) amióta csak tudok...

Egy 22 éves pesti nőszemély...

2019. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

Én 24 éves vagyok és az én generációmnál kezdett elterjedni az, hogy a gyerekeknek telefont adnak. Pl megkérdezték tőlünk anno 2. osztályban, hogy kinek van telefonja, 2-3 embernek volt, ők se hozhatták be. Megkérdezték 2 év múlva (~10 évesek voltunk), az osztály felének volt, de még mindig csak az hozhatta be, aki messze lakott és egyedül közlekedett.

Van egy 15 évvel fiatalabb öcsém. Első osztályban MINDENKINEK volt okostelefonja és az osztály több mint felének tabletje. Látni is lehet, ahogy a 2 utcára lévő barátjával nem elmegy csavarogni és közben beszélgetni (mint anno én), hanem messengeren üzengetnek egymásnak, amikor még nem tudtak írni, akkor wifi segítségével felhívták egymást és úgy. Az én anyám és a srác anyja is próbálkozott azzal, hogy találkozzanak személyesen, átmehetnek a másikhoz stb és nem akarnak, jó nekik telefonon keresztül. Szerintem ez nagyon fura. És ők most csak 9 évesek.

2019. jan. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!