Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokaknak az egészség a legfont...

Sokaknak az egészség a legfontosabb; de mit értetek egészség alatt?

Figyelt kérdés
2019. jan. 7. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Az EGÉSZség egy nagyon összetett állapot... Szellemileg és testileg is fejlesztened kell magad, (önismeret, művelődés, edzés) egészségesen kell táplálkoznod, minimalizálni a stresszt és az egyéb rád irányuló negatív hatásokat, és szeretetben kell élned.



Ez viszont k..rvára mehéz, és sok olyan pontja van, ami nem feltétlenül tőled függ... Éppen ezért rettentően nehéz VALÓBAN egészséges életet élni. :(

2019. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Betegség, pszichés zavar, komolyabb fizikai trauma hiányát.

A lényeg leginkább annyi hogy bármilyen szar helyzetben is vagy, amíg testileg és lelkileg is rendben vagy, szinte biztosan képes vagy tenni is hogy változtass a helyzeteden.

2019. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
A WHO szerint: "Az egészség a teljes testi, szellemi és szociális jólét állapota, nem pusztán a betegség vagy fogyatékosság hiánya."
2019. jan. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
ha van egy darab fogkoronád,mert az egyik fogad elrontotta egy fogorvos,akkor az még egészségesnek számít,vagy az már nem?(komolyan kérdezem,ne nevessetek)
2019. jan. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egészség = egészség. Nincs ezen mit cifrázni.
2019. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nekem 1 fogkorona, 7 tagú híd, 1 speckóbb tömés 2.-os koromban tömött fog töméscseréjeként és nemtudommármilyen pótlás elől 2, kiskorom óta csúnyán zománchibás fogamra.


:D


Ez még egészséges.


De pl emelkedett a koleszterinszintem, lassan gyógyszer kell rá, ez már talán nem.

2019. jan. 7. 21:34
 7/10 A kérdező kommentje:

Azért van mit cifrázni, mert mindenki mást ért alatta.


Sokaknak a legfontosabb az egészség, de szerintem mást értenek alatta, mint én.


Nekem ha pl két-háromféle gyógyszert kell szedni és mellette az ember nem mindig 100%-ig érzi magát, pl gyomorfájás, az már nem egészség. Viszont nem tragédia. Ennél számomra a világon majdnem minden fontosabb.


Szóval szerintem sokakkal elbeszélünk egymás mellett, amikor ez a téma.



Remélem érthető így.

2019. jan. 7. 21:37
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem elbeszélés egymás mellett.


Ha mást értenek rajta mint te, akkor mi van? Miért kell mindenképpen objektívan és mindenkire kiterjedően definiálni egy valamennyire szubjektív témát?

2019. jan. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az egészség inkább egy általánosan értendő állapot. Nem szigorú csekk-lista, hogy hiányzik egy ujjperced vagy egy fogad és már nem vagy egészséges. Vagy megfázol egyszer és már nem vagy egészséges.
2019. jan. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Téged meg miért zavar, hogy más kíváncsi olyan dologra, ami téged amúgy nem érdekelne?

Mást érdekel. Ez az oldal pedig kérdések feltevésére van.



Nem tetszik valakinek a kérdése, lehet ignorálni, továbbgörgetni.



Nekem még egy saját medence is fontosabb lenne az egészégnél, már ahogyan én értelmezem. Kíváncsi lettem, félreértek-e valamit.



Ennyi.

2019. jan. 8. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!