Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek magammal,...

Mihez kezdjek magammal, milyen lehetőségeim vannak, ha semmiben sem vagyok kiemelkedő? 16L

Figyelt kérdés

Lehet kissé korai ezen agyalnom, de hirtelen rámtört egyfajta pánik, hogy Úristen mi lesz velem.


Nem vagyok különösképp tehetséges semmiben sem, mindig is túl sok minden érdekelt, megoszlott a figyelmem, ahelyett, hogy csak egy-két dologra fókuszáltam volna. Ennek köszönhetően még "kemény munka" révén sem sikerült kiemelkedő tudásra szert tennem. Mondjuk ez lehet hülyeség 16 évesen, de a környezetemben mindenki fel tud már mutatni valami eredményt, aki nem, az meg már bejárta a fél világot, és rengeteg tapasztalata van más kultúrákkal kapcsolatban. Hozzájuk képest annyira középszerű vagyok, hogy félek, egész életemre az maradok, és nem tudok elérni semmit. Borzasztóan megrémít a jövő, nem szeretnék egyik napról a másikra élni, güzülni egy olyan bérért, amiből épphogy kijövök, egy olyan helyen, ahol szivatnak. És sajnos a szüleimen pont azt látom, hogy ők így élnek... Hiába a diploma, hiába iszonyú értelmesek, valahogy nem sikerült kitörniük.


Kissé magam is ostobaságnak tartom, hogy ilyen fiatalon ezen rágódok ahelyett, hogy inkább most is tanulnék, de jelenleg túlságosan is felkavar az, hogy csak egy vesztesként tudom elkepzelni magam a jövőben, akinek nincsenek lehetőségei.


Persze az egyik részem hisz abban, hogy mindig lehet találni új lehetőségeket, és mindig ki lehet törni, csak talalékonyság, és némi szerencse, de attól tartok ez csak gyermeki naivság._.


Ugye ennyi idősen még nem dől el, hogy mi lesz velem? Van jövője egy középszerű embernek?


Bocsánat amúgy, csak bepánikoltam.😢



2019. jan. 9. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szállj ki az internetből. Legalábbis a legaljából mindenképp. No fészbúk, no snapchat, no anotalk, no shit, no doubt.


Most amit tehetsz, az a tanulás. Ez most a legfontosabb!

2019. jan. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, nem kell neked mindent tudni meg olyan okosnak lenni és ezen agyalni egész nap, hidd el sokkal többet ér ha önmagad vagy és tudod élvezni az életet barátnőkkel meg ilyenek (itt most nem ilyen ribis viselkedésre és bulizásra gondoltam!) De a tudás nem minden :)
2019. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gomolyfelhő válasza:
Ajaj de magamra ismertem ebben :D na figyi.. Akármi lehetsz, csak meg kell érte küzdeni. A küzdelem könnyebb, ha olyan dolgokért teszed, ami érdekel és kicsit könnyebben megy minden. A helyedben en olyan irányba mennek tovább, amiről tudom hogy szívvel lélekkel tudnám tanulni és csinálni. És véleményem szerint sokkal sokkal jobb, ha nem egyetlen dologban vagy jó és semmi másban, hanem sok dolog érdekel és sok helyről tudsz információt szerezni. Akár 30 évesen is tanulhatsz és válthatsz, szóval attól ne félj, hogy esetleg most rosszul döntenél. 17/L
2019. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Még fiatal vagy nagyon,nem kell aggódnod!

Tanulj,képezd magad,ha valamihez megjön a kedved,akkor pedig vágj bele,csináld,szerezz tapasztalatokat!

Biztos fogsz találni valamit,amiben jó vagy,ne félj!:)

2019. jan. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is felesleges az a sok tanulás ha nem, tudod magadat bármiben is elképzelni! Nyilván a munkád meg lesz, de nem érzed majd annak, hogy meg érte volna a jó fizetés ellenére is.


Én szerintem ezt magadban kell meg találni, mit is akarsz igazán, miben képzeled el magadat akárhány év múlva!

Mi az amit odaadással és alázattal csinálnál, amiért szívesen fel áldozol akár 15 évet annak ellenére is, hogy megérte az a sok küszködés. Egy olyan jövőért ami később kifizetődő lesz!

Bár szerintem benned is inkább a kaland vágy van meg, mintsem a gondoskodói ösztön? Több a Mars mint a Vénusz! :))

2019. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj el rendőrnek. Vagy jegy ellenőrnek.
2019. jan. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazából én tudom nagyjából, hogy mivel szeretnék komolyabban foglalkozni (annak ellenére, hogy sok más dolog is érdekel), viszont attól rettegek, hogy nem fog sikerülni, vagy ha el is végzem az egyetemet, utána a tanulmányaimtól teljesen eltérő területen tudok csak elhelyezkedni,kevesebb pénzért, alacsonyabb pozícióban, mert nem leszek elég jó a választott szakmában. :(

Fogalmam sincs mihez van affinitásom, egyaltalán érdemes -e belevágnom abba, amit kitaláltam._.


A kevesebb Facebook, messenger stb. hasznos tanács egyébként. 😊

2019. jan. 9. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!