Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem magam boldogtalannak?

Miért érzem magam boldogtalannak?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok. Sikeresen elvégeztem a középiskolát, majd végül az egyetemet, meglett a diplomám és a szakmámban is dolgozom. A munkámat elvégzem, bár nem mondom, hogy imádom, de egészen tűrhető, tehát ezzel nincs gond. A fizetésem nem sok, most kaptam pici emelést, így végre tudok majd félretenni belőle.


Van egy párkapcsolatom is, nagyon szeretjük egymást a párommal, ő a lelkitársam, hosszú távra tervezünk, de egyelőre még nem adottak a lehetőségek ahhoz, hogy összeköltözzünk, de keményen dolgozunk rajta.


Barátaim is vannak, igaz a munka miatt csak keveset tudunk találkozni, de hát ez az élet rendje, ettől függetlenül ott segítjük egymást, ahol tudjuk.


Akkor boldognak érzem magam, amikor a párommal vagyok, de amikor visszakerülök a mókuskerékbe, legszívesebben fejbe lőném magam. Gondolkoztam azon, hogy elkezdek egy másik hobbit is (imádok olvasni és írni, de mást is szeretnék csinálni), hátha segítene a helyzetemen.


Mi a véleményetek, mit kéne tennem, hogy optimistább legyek? Mit rontok el?


Köszönöm, ha válaszolsz.

23/N


2019. jan. 11. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert ahogy leírtad (most durván fogok fogalmazni) az egész életed egy sablon. Olyan mint a sokaik xy-é az utcában. Nyilván jó dolog és hasznos az életbenmaradáshoz, ha ezek az embernek megvannak, de érdemesebb lenne sokkal több időt magadra szánni. Amikor csak te vagy senki más. Sétálj, és miközben sétálsz vedd észre az apró szép dolgokat, csodálkozz rá a világra. Nézz fölfelé is, ne csak előre és lefelé. /Nem vallási értelemben/ Ismerkedj meg más kultúrákkal, vagy áss mélyebbre a sajátodban. Lényegében akár egy új, hobbit is kereshetsz. Rajtad áll. Csak egy életed van és nincs restart gomb. :D 18/L
2019. jan. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ugyanez, a mókuskerék. Rájöttem nekem kell egy komoly hobbi ami éltet és a kreativításomat kifejezhetem. A munkám unalmas de megtudok élni belőle. Szerintem keress valamit, ami belső motivációt ad, élvezed és úgy csinálhatod ahogy szeretnéd mindentől függetlenül. Akár egy okj-t, sok ismerősöm munka mellett csináltak egyet hobbiból, pl. Fényképész, rajz művészet, virágkötészet.
2019. jan. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!