Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jó magyar! Mi a véleménye a...

Jó magyar! Mi a véleménye a románokról? (Román vagyok)

Figyelt kérdés
2019. jan. 11. 23:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi legyen?

Én nem a származása alapján ítélkezem, hanem az embert magát akarom megismerni, és az alapján tudok véleményt mondani. Magyarból is van rendes, ahogy aljas is, ugyanígy angolból, németből, románból.

2019. jan. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Ahogy észrevettem a környezetemben, a legtöbb magyarnak semmi problémája a románokkal. Ez általába fordítva szokott többet előfordulni, de akkor sem a magyar-románok csinálják a feszültséget, hanem a rendes románok akik egy szót nem értenek magyarul. (Sokkal dolgoztam már és saját magamon is tapasztaltam.) Viszont ahogy minden másik nemzetiségből, belőlük is van rendes, normális.

Vőlegényem román 😏

2019. jan. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Metionin ***** válasza:
77%
Tudnak románul és a többség kva jól tud angolul. Kb. ennyi. Román határ mellett nőttem fel, sok román járt át pl. piacra árulni vagy napszámba dolgozni. Szerintem nem volt bennük semmi különös és ma sem igazán érdekel hogy ki milyen országból jött vagy hogy minek vallja magát. Annyit tudnék kiemelni, hogy elég hangosak voltak, sokkal jobban gesztikuláltak mint mi, ezt akkor gyerekként érdekesnek találtam, később amikor találkoztam olaszokkal, ők jutottak eszembe róluk. Gyerekként jártam ilyen iskolaelőkészítőbe ahol a magyar nyelvet gyakoroltuk, rajtam kívül minden gyerek román vagy félig román volt a csapatban, na bevallom hogy tőlük féltem, mert mindig kiabáltak és sokat verekedtek, nyilván a viselkedésük ijesztett meg, nem a származásuk. Később betelepülni is elkezdtek, de én akkorra már elköltöztem, velük már nem kerültem kapcsolatba. A szüleim mostani szomszédai is romániaiak, azért írom így mert magyar a nevük stb. de nem tudom hogy minek érzik magukat inkább. Igazából leszarom, anyámék szerint rendesek. Külföldön volt olyan csoporttársam, aki jól tudott magyarul és a neve is magyar volt, mert az egyik szülője magyar de ő románnak vallotta magát, ott nőtt fel, stb. Valahogy eszembe se jutott negatívan állni hozzá, amikor megtudtam.
2019. jan. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs bajom veletek, amíg nektek sincs bajotok velünk. A népek közti balhét csak a politikusok gerjesztik.
2019. jan. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Nekem nincs bajom a románokkal, mondjuk egyik néppel sem. A magyarok nagyon szeretnek utálkozni, például a többség a cigányokat sem szereti. Mindenkit utálnak, aki nem magyar. Én el tudok élni bármilyen származású emberek között, talán azért van ez, mert soha nem voltam az a "nagymagyar" típus. Inkább tartom magam európainak, mint magyarnak.

A kamionos barátom például azért utálja a románokat, mert mindig a román kamionosokkal van gond az utakon. Állandóan tolakodnak, szabálytalankodnak, rengeteg balesetet okoznak állítólag. Ebből nekem az jön le, hogy nem túl jó sofőrök. Amit még el tudok mondani, hogy nekem is az olaszok jutnak eszembe róluk, mert olyan heves természetűnek tűnnek nekem. És a román nyelv nekem teljesen olasznak hangzik. Nem tudom hogy egyébként van-e köze egymáshoz a két nyelvnek, de én nagyon nehezen tudom megkülönböztetni.

Összességében teljesen semlegesek nekem, nem az emberek nemzetiségét nézem, hanem a viselkedésüket, az emberségüket. Minden országban vannak jó és rossz emberek is.

Hatalmas baromságnak tartom hogy nekünk elvileg ellenségnek kell lennünk, és mindkét nép uszítja egymást a másik ellen. Butaság ellenségeskedni, hiszen mindenki jobban érezné magát, ha jó lenne a viszony a két nép között.


És akkor visszakérdezek, ha lehet :) Kérdező, neked mi a véleményed a magyarokról?

2019. jan. 12. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Egyikőtök sem tud autót vezetni...
2019. jan. 12. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mivel lakva ismerszik meg az ember ezért nem tudok nyilatkozni, még nem laktam románnal.
2019. jan. 12. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azok utan, hogy a romanok leneztek, utaltak es csicskaztattak tobb munkahelyen is csak mert magyar vagyok, en nem szeretem oket es inkabb kerulom mindet ha lehet.
2019. jan. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Van egy réteg,kollégám Ceaușescu csökevényeknek hívja őket,hát volt szerencsém megtapasztalni munkahelyen:Szemembe jópofizik(egy ideig,aztán nyíltan is b...sz..t...t)mindenkinek nyal aki fölötte van,ha butaságot csinál képtelen felvállalni még ha normálisan is mondják neki,hogy nem kéne,ugyanazt folytatja.Ha befogadnám egy éjszakára,mert nincs hová mennie,ott lenne amíg ki nem rúgnám,közben "észrevétlenül" követelné a napi kaját 3x.

Róluk egyébként kollégámon kívül más is negatívan nyilatkozott,aki kapcsolatban volt velük.

De ez csak egy réteg.A többséggel nem volt negatív tapasztalatom.Nem lehet egy népre sem ráhúzni egyértelműen negatív vagy pozitív leplet.

2019. jan. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Èn erdèlyi vagyok ès le szőröstalpùztak,de szerencsère nem tudom mit jelent,ezèrt csak viccesen hangzik. :)
2019. jan. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!