Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Színes kontaktlencse?

Színes kontaktlencse?

Figyelt kérdés

Szeretnék világoskék vagy szürke kontaktlencsét. Nem szeretem a szemem színét, naponta használnám. Nem tudom milyen lehet számomra a legjobb, illetve tudtok írni megbízható oldalt?


Amihez az van írva hogy 12 hónapos azt valóban lehet addig akár folyamatosan?

Vagy az egy naposak meddig bírják? Többször is lehet őket?



2019. jan. 12. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
27%
Felírnék egy pszichológust. Jó éjszakát!
2019. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelt már amúgy :D Csak elvileg sokba kerül és idő után cserélni kell igy pedig felejtős, öröm hogy van kajára pénzünk.. :C
2019. jan. 13. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kontaktlencse kiválasztásánál a legfontosabb, hogy tudd milyen görbületűre van szükséged. (Ha a lencse görbülete túl kicsi, akkor irritálni fog és a szaruhártyádat is károsíthatja, ha túl nagy a görbülete, akkor pedig mozogni fog, ill. ki is eshet.)

A 12 hónapos lencsék valóban kibírnak 12 hónapot, de a tokot és a kontaktlencse folyadékot cserélni kell közben.

A napi lencsék értelemszerűen csak egy napot bírnak. Az optikusok viszont azt javasolják, hogyha akár csak pár órát is használtad a napi lencsédet, de valami miatt kivetted, akkor már ne tedd vissza ugyanazt.

Még fontos, hogy jó minőségű kontaktlencse folyadékot használj. Ha hamar homályos lesz a lencséd, akkor az nyilván nem jó. És érdemes inkább kisebb kiszerelésben venni, mivel kibontás után csak 3 hónapig ajánlott a használata (habár sokan 5-6 hónapig is használják). A tokot is érdemes lecserélni 3 havonta, ill. ha új lencsét kezdesz használni.


Rengeteg megbízható oldal van, az eredeti szemszíned alapján kell választanod közöttük, ugyanis ha barna/fekete a szemed, akkor a legtöbb lencse nem fog jól fedni.

Számomra (szürke szemem van) ezek az oldalak váltak be:

[link]

[link]


+ egy bónusz, de tőlük még nem rendeltem:

[link]

2020. jan. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!