Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon lassú a rendelés a...

Nagyon lassú a rendelés a körzeti orvosnál. Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Mostanában úgy adódott, hogy sokszor kell eljárnom a háziorvosomhoz, hetente legalább. De már nem tudom megtervezni miatta a napirendemet, mert rendelés előtt ott vagyok már fél órával, és így is van, hogy két-három órát ülök az előtérben. Mivel lassú a rendelés. Számoltam, átlag negyed órát foglalkozik egy emberrel, ezalatt sokat traccsolnak az asszisztensnővel. Nagyon sokan gyűlnek ezalatt össze a folyosón, és a dolgot tetézi, hogy vannak, akik bepofátlankodnak, pedig csak pár perce érkeztek. Többen ilyenkor vágják a pofákat, idegesek, szóvá teszik a dolgot egymás közt. Hiába kérek időpontot a legutolsó találkozáskor a következőre, nem tartják be, és ugyanúgy várnom kell órákat. Már szóltam a dokinak, hogy fogadjon akkor, amikor az időpont szól, mert nekem is lenne dolgom, de azzal jön, hogy nem tehet róla, télen sokkal több a beteg. De akkor egy vacak receptért miért kell 15 percet bent ülnöm? És amikor kijövök, rám is vasvilla szemmel néznek, hogy mit csináltam bent annyi ideig. Más dokihoz nem akarok átmenni, mert állítólag a többi faluban is ez van, és ha kilómétereket utazom, ugyanott vagyok, mintha a váróteremben ücsörögnék. El tudom képzelni, hogy nem csak a mi falunkban van így, de lehet ez ellen valamit tenni, kihez lehetne fordulni?
2019. jan. 12. 20:31
 1/8 anonim válasza:
55%
Akkor menj maszek dokihoz!
2019. jan. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Kihez is akarnál fordulni? A kolléga rendesen ellátja a feladatát csak lassan. Ha nem tetszi át lehet menni máshoz.

Egyébként én a helyedben örülnék, hogy ellát egyáltalán valaki. Amilyen megbecsülése van ma egy háziorvosnak csoda, hogy van még egy kettő.

2019. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Más szempontból nagyon kedves, és alapos orvos, nagy tudású. Szóval ezért sem mennék máshová, és azért sem, mert az anyagiak nem engedik meg, hogy magánorvoshoz járjak, ráadásul ennyiszer.
2019. jan. 12. 21:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez van sajnos.. Várni kell. Szinte mindenhol ez a helyzet. Sok a beteg, kevés az orvos.
2019. jan. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Nalunk bejon az orvos ott van fel orat max egy orat gondol egyet es elmegy es vissza se jon. Ha lekested igy jartal. Raadasul trehany szr orvos az elozoek is ilyenek voltak itt sose volt normalis orvos. Siman at lehet egyebkent vinni a kartyat mashova en azert nem vittem meg el a kartyam a kozeli varosba mert nem igazan jarok orvoshoz csak nagyon ritkan.
2019. jan. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

"Fel!"

- Ez csak egy durva szóvicc volt, - természetesen nem komolyan írtam. S bár vicceltem a fentiekben, de van olyan kör, amelyik komolyan úgy gondolja, hogy az olyanok, mint mi, forduljunk fel, - az ilyennek szabad bejárása van a VIP - osztályokra, magánkórházakba, életében nem ült 10 másodpercet orvosi váróban, mert jó helyre pottyant ki az anyukájából. - Elég, ha fizetjük a járulékokat annak érdekében, hogy néhány unatkozó barom át tudja soron kívül szabatni a fizimiskáját vagy a nem létező tőgyeit...

Sajnos nincs is arra reális esély, hogy egy főosztályvezető, vagy államtitkár és az fölött, - aki egészségügyi vonalon nyomul, - belekóstolhasson a főztjébe, ezért nem is fogják fel, hogy milyen kártevő tevékenységet folytatnak.


Tehát marad napjaink receptje:

Két zsugor ásványvíz...

Egy heti hideg élelem...

Egy terra feltöltős internet...

Elosztó...

Akkutöltő...

Rádiótelefon...

Néhány levél Seduxem...

2019. jan. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Más szempontból nagyon kedves, és alapos orvos, nagy tudású."


Ezt becsüld meg.


Egy sportsérülés miatt voltam a héten traumatológián a városi szakrendelőben. Fél órával a rendelés kezdete után már a röntgenen ültem, pedig 8-an (nyolcan!!!) voltak előttem. Röntgen után szinte azonnal újra bemehettem. Összesen nem foglalkozott velem 5 percet sem, ezt túlzás nélkül mondom.

A kezelés: nincs semmi baja, pihentesse.


2 nap múlva voltam magán mr-vizsgálaton, mert nem javult a térdem. Kiderült, hogy részleges szalagszakadásom és porcszakadádom van.


Pénteken visszamentem a sebészetre. 20 perc várakozás után bent voltam. A dokinak elmondtam az előzményeket, illetve vittem a leletet is. Erre megkérdezi: ezzel most mit tudunk csinálni? Azt hittem, lefordulok a székről.


Holnap megyek magán ortopédiára.

2019. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igen van ilyen is... Jobbulást kívánok :)
2019. jan. 13. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!