Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Majdnem egy éve benzodiazepin...

Majdnem egy éve benzodiazepin függő vagyok, visszafordíthatatlan káros hatásai vannak ennek az agyamra?

Figyelt kérdés

Már úgy érzem magam mint egy kezdődő aizheimer kóros... Ma kétszer mentem be a konyhába, de mire odaértem elfelejtettem, hogy miért. Ittam egy pohár vizet. Aztán megint visszamentem és mire odaértem ismét elfelejtettem.

Nem jutnak eszembe szavak, kifejezések, nem emlékszem dolgokra, nem tudok értelmezni, nem tudok koncentrálni, gondolkozni.

A diszkalkuliás húgom megvert sakkban.

Gond nélkül iszok is rá, akár töményet.

21 évesen frontin, 21 évesen tavaly áprilisban xanax, majd azt letettem. 1,5 hónapig tiszta voltam. Kb. 1 hónap után kezdtem érezni, hogy kezd jobban vágni az agyam. De újrakezdtem. most Rivotrilt szedek. Rendszertelenül. Van, hogy elég nagy mennyiségeket. De már függő vagyok, mert ha reggel felkelek, és kb. délre nincs bennem semmi, már rosszul vagyok.


Tud valaki valami hiteles irományt erről? A benzodiazepinek hatásai a kognitív funkciókra? Sok hülyeség (és olyan amit már tudok) jön elő, ha beütöm google-be.


Döntenem kellett. A képességeim, vagy az életben megvalósuló funkcionálás. Az utóbbit választottam.


Köszönöm


2019. jan. 13. 01:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat, 20 évesen frontin. (4 hónapra)
2019. jan. 13. 01:37
 2/7 A kérdező kommentje:
A xanaxot augusztus végén tettem le.
2019. jan. 13. 01:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de mostmár ideje lenne be fejezni, e helyett csinálj valami mást, például én csoki függő voltam mondjuk engem az anyám szoktatott rá aztán egyszer, kétszer, háromszor is meg próbáltam le szokni róla egyszerűen nem ment de negyedszer sikerült, csoki evés helyett fogtam magam és ki mentem futni és gyümölcsöt ettem helyett, lehet hogy hülyesség de nekem a futás segített.
2019. jan. 13. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Karositja az agyad. Magadtol nem lennel ilyen hulye.


Addiktologus szakember. Az o szakmaja,h gyogyszer es drogfuggoket szoktat le.


Maris kezdj el futni.

2019. jan. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Honnan szeded ezeket a gyógyszereket? Valóban szükséged van rá? Ha igen, szedd ellenőrzött keretek között, amit az orvos felir, rendszeresen, alkoholt ne igyál. Nézz utána a kognitív viselkedés terápiának. Nekem sokat segített. Én szertralint szedek, és sokat segített. De szedem normálisan, 4-6 hét kell, hogy hasson. Nem összevissza. Menj el az orvosodhoz, és találjátok meg a neked megfelelő gyógyszert. Ha nincs szükséged rá, kérj segítséget a leszokasban.
2019. jan. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fontos a rendszeres mozgás, könnyű sport, egészséges étkezés, pihenés, alvás.
2019. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Guglizd ki. Ott minden megvan róla
2019. jan. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!