Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy állásinterjun miket...

Egy állásinterjun miket kérdezhetnek?

Figyelt kérdés
2019. jan. 13. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ott te ergy eladó termék vagy, el kell adnod magad. Mindent ami téged is érdekel ha pl veszel egy kocsit. Előnyök, hátrányok. Arra kíváncsiak hogy mit tudsz.
2019. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ki vagy te, mit tudsz mondani magadról, miért jelentkeztél épp hozzájuk, milyen tapasztalatod van ami segítségedre lehet a munkaköröd betöltésében, milyen munkáid voltak korábban, hogyan látod a jövődet egy ilyen cégnél, hogyan dolgozol csapatban, mit nyerne veled a cég, tudsz e mondani magadról 5 negatív és 5 pozitív tulajdonságot, dolgoztál e már ilyen-olyan körülmények között, stb.
2019. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

-mit végeztél konkrétabban (miről szólt), milyen eredménnyel

-mi fogott meg az álláshirdetésben/leírásban

-milyen jó tulajdonságaid vannak

-milyen rossz tulajdonságaid vannak

-mennyit szeretnél kapni a munkádért

-mik a terveid a jövőre a szakmán belül

Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

A modern állásinterjúk bőségesen kimerítik a felvételi beszélgetésen részt vevő ember módszeres alázását. Nem az emberi teljesítő képességedre, munkához való hozzáállásodra, megbízhatóságodra kíváncsiak, hanem egy széttudományoskodott, körmönfont kísérlet alá vetnek alá, amiből számos szélhámos nagyon jól eléldegél. Soha nem fogom megérteni és elfogadni, hogy miért kell többfordulós procedúrával cseszegetni egy ék egyszerű embert csak azért, hogy a létminimumért pakolhasson két műszakban különböző ládákat a gépsorok mellett.

10 darab A4-es lap - a két oldalán telefirkálva olyan kérdésekkel, amelynek a 80 % - ához még a rendőrségnek is csak akkor lehet köze, ha felmerül a gyanúja annak, hogy bűncselekmény részese vagy. Lényegében a fehérneműd méretéig és cseréjének gyakoriságáig meg sem áll a dolog...

Mennyi a bérigényed?

Mennyi és milyen kafetéria az, amire rá tudnál bólintani?

Hány gyereked van?

Van-e kiskorú gyereked?

Akarsz-e még gyereket vállalni a jövőben?

- Szemben azzal, hogy az állam azért mossa folyamatosan az emberek agyát, hogy ész nélkül szaporodjanak, a munkáltatók valami oknál fogva nem kifejezetten rajonganak a gyermeküket éppen nevelőkért vagy azok vállalását éppen tervezőkért.

Van-e hiteltörlesztési kötelezettséged bármilyen pénzintézet irányába, ill. milyen futamidejű?

Dolgoztál-e már hasonló munkakörben?

Hányadik ez a munkahelyed?

Miért jöttél el az előző munkahelyedről?

Képes vagy-e arra, hogy szabadidő / pénzáldozatot vállalj a leendő munkahelyedért?

Bírod-e a monotonitást?

Hogyan viszonyulsz a környezetedben dolgozó emberekhez?

Mely szituációk stresszelnek egy munkahelyen?

Képes vagy-e több, ill. éjszakai műszakot vállalni?

Kávézol-e?

Dohányzol-e?

Beteges vagy-e?

Van-e maradandó károsodásod, munkádat befolyásoló állandó betegséged?

Miért akarsz ebben a munkakörben dolgozni?

Van-e igényed FEJLŐDÉSRE, ELŐRELÉPÉSRE, a fizetés későbbi megemelésére - és milyen mértékben? - Az egész arról szól, hogy megtalálják a számukra "optimális munkaerőt", aki egy éppen a 18 életévét betöltött, a nap 99 órájában cégérdekért lihegő ötdiplomás, 300 éves szakmai tapasztalattal felruházott, gyermeket vállalni nem akaró, kimeríthetetlenül energikus polihisztor 10 darab felsőfokú nyelvvizsgával, és örömmel fizet tripla bért a cégnek már csak azért is, hogy ránéztek.

És hogy mi a POÉN az egészben?

Az, hogy aki átesik egy ilyen, többnapos procedúrán, azt egy fél óra alatt teszik ki később az utcára, miután ledolgoztatták vele csontra a legutolsó napot is a déli órákig - és biztonsági őr kíséri mindenhová ekkor is, mint egy bűnözőt.

- Olyan ez, mint az esküvők!

Egy szombatod rá megy, hogy végig csörömpölj a városon - százezreket, milliókat beleölve a csimm-bumm cirkuszba, - aztán ha rosszra fordulnak a dolgok, fél óra alatt kimondják a válást, hogy elkulloghass a város zajában farkadat magad alá húzva.

2019. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Velem eddig mindig rendesek voltak.

Van-e tapasztalatom az adott területen, ha igen, akkor mennyi idő és hol. Ha nem, akkor mondj valami olyat, hogy "még nincs, de éppen ezért jelentkeztem ide, mert szimpatikus volt és szeretném megtanulni". Érdemes azért utána nézni leendő munkahelyednek, ha visszakérdeznek, hogy pontosan melyik része, akkor konkrét legyél.

Be tudok-e érni időben (én ingázok és ez a legnehezebb része az interjúnak).

Ha olyan a munkahely, akkor megkérdezhetik, hogy problémát okoz-e neked a 2-3 műszak, a késő esti vagy kora hajnali munkavégzés.

Idegen nyelvtudást tesztelhetik is, de ez is pozíciófüggő.

Hosszútávra tervezel-e.

Ilyesmik.

2019. jan. 13. 21:59