Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki nagyon...

Van itt olyan, aki nagyon kevés alvással is beéri?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy van-e itt valaki, aki rendszeresen keveset alszik? Ha igen, akkor azt szeretném még megkérdezni, hogy hány órát alszik és hogyan bírja kevés alvással? Szeretném lecsökkenteni az alvással töltött időmet ezért kérdezem. Csak olyanok válaszoljanak, akiknek ez a természetes, nem azért csinálják, mert rá vannak kényszerülve, hanem mert ezt szokták meg és ennyit igényel a szervezetük vagy ehhez szoktatták hozzá magukat. Előre is köszönöm a válaszokat, tippeket! F

2019. jan. 13. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszerűen nem tudok sokat aludni,pedig szeretnék többet aludni a jelenleginél.

Én mindennap 5-6 órákat alszok ,megszakítás nélkül. Napközben nem vagyok se álmos se fáradt, teljesen kipihentnek érzem magam.

21/F

2019. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában 5 órákat alszok, már hozzászoktam, van amikor kevesebb, olyan is előfordul, hogy egy estét kihagyok, és kibírom, de akkor persze már érzem, hogy fáradt vagyok, teljesíteni viszont úgy is tudok.

Ezt úgy bírom, hogy kb havonta kéthavonta alszok egy hatalmasat, ilyen 12 órát, és olyankor feltöltődök teljesen.

Nekem jó így, több időm van.

2019. jan. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

22-02 között fekszem és 5 előtt kelek

hétvégén, vagy ha úgy van kialszom magamat, de sokszor van olyan is, hogy hétvégén kelek 5 előtt (nem kényszerből)


nálam úgy van simán bírom napokig, van amikor mondjuk 2 napot nem alszom


egy idő után azért érzem, hogy a szervezetem akarja, hogy aludjak, akkor azért szoktam 8-10 órát és elég egy ideig


én hiperaktív vagyok, de szerintem ezt bárki eltudja érni

nálam az segített sokat, hogy volt miért felkelnem, akartam valamit és nem csak suli meg munka miatt keltem

2019. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Irígylem azokat, akiknek 5-6 óra alvás is elég. Nekem általában 7-8 óra kell, hogy egész nap kipihent legyek és jó legyen a közérzetem. Nem tudom, te mennyit alszol, de nem javaslom, hogy mesterségesen lecsökkentsd. Én is megpróbáltam, nem jött be. Hétvégén, vagy ünnepnapon, egy átlagos nap után ne állíts be semmilyen ébresztőt. Ha ezt 2-3x megismétled, és nagyjából mindig ugyanannyi alvást igényel a szervezeted, akkor azt már lehet mérvadónak tekinteni. Az már régen rossz, ha mindig csak előre beállított ébresztéssel tudsz kelni. Megszakítod a természetes folyamatokat, és ez hosszú távon káros lehet. Szóval inkább feküdj le korábban. :)
2019. jan. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában 4-5 órát alszom, és felébredek.

Többször is megpróbáltam tovább aludni, de hiába fekszem tovább a sötétben, nem alszom el újból, így inkább felkelek.

2019. jan. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

H-Pig én is rendszeresen keveset alszom, nehezen alszok el, van hogy 3 után, bár ha 4re megyek dolgzni, próbálok hamarabb elaludni. 3-4 órát szoktam aludni, de nekem az ébredés nehéz csak. Korábban többet aludtam, de akkor is ugyan ennyire voltam álmos napközben.

Hétvégén viszont “bepótolom” reggeli utam alvás, ebéd után alvás és vacsi helyett is alszom :D

N

2019. jan. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon irigylem azokat én is, akiknek kevés alvás is elég.


Viszont én még azt sem tapasztaltam meg, hogy nekem pontosan mennyi lenne elég. Aludtam 10,5 órát szinte megszakítás nélkül, de néha előfordul, hogy éjszaka egyszerűen felébredek és nem tudok visszaaludni.



Ami érdekes, hogy általában nem érzem magamat fáradtnak ilyenkor, csak a nap közepe felé. Azt meg el lehet intézni egy kávéval :D


Mostanában próbálgatok egy új rendre átszokni, 22:00 körül lefekvés, 6:00 körül kelés... Ugyanis nemsokára kezdődik a második félévem és jelentősen több órám van, illetve bejöttek a laborok is. Valószínű egyáltalán nem fogom magam mindennap kialudni, de végülis gimiben is átlag 6-7 órát aludtam, szóval (annyira még) nem vagyok cukorból. :D


18F

2019. jan. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!