Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Föleg a cigányokat kérdezem!...

Föleg a cigányokat kérdezem! Indiai vagyok. Miért van az, hogy sokatok testvérként tekint ránk, amikor a különbségek óriásiak?

Figyelt kérdés

Kezdjük azzal, hogy a cigányok sosem éltek a mai India területén. Őshazájuk a iráni-afgán-pakisztáni hármashatár és tágabb környezete - ezek az országok persze a kivándorlás idején nem léteztek még.

Egyrészt nem minden indiai áll nyelv-, illetve genetikai rokonságban a cigányokkal. Láss egy dél-, vagy ÉK-indiait például!

Másrészt, ha egy pandzsábi (nagyrészt az vagyok) és egy cigány ugyan nyelvükben nem távoli rokon, ott vannak a kultúrális különbségek.


Ti romák, az én szememben teljesen európai értékrendet képviseltek. Az étkezési szokásotok, a zenétek, öltözetetek túlnyomórészt délkelet-európai. Balkáni. Minden sértő szándék nélkül. Nyugat-Európában pedig sokatokról meg nem mondja az ember, hogy gypsy - ez a Brit-szigeteken a legáltalánosabb (Irish travellers). Tipikus angol, ír, skót kinézet. Európai!

Az indiai meg ázsiai!

Most hülyén hangzik. de én nem teszek különbséget egy dán, magyar, lengyel, spanyol, cigány, stb. között. Fehér ember az összes. (Még az arabok és az indiaiak jó része is ebbe a rasszba tartozik kisebb-nagyobb keveredéssel.)



2019. jan. 13. 19:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%

Figyelj, egy cigány külsőre egy átlag magyarhoz, némethez, angolhoz hasonlít jobban, vagy egy keleti nép leszármazottjához?

Ha nem látod ebben a kapcsolatot veled van baj. :D Hidd el, ha egy roma szimpátiát lát a keleti népekben, vagy rokonnak tartja őket, az csak emiatt van. Ugyanúgy amit írsz, hogy indiai az ázsiai. Hát bőven van különbség egy indiai és egy kínai/japán/koreai közt. A cigány meg bőven nem úgy néz ki mint egy átlagos európai.

Némelyik olyan fekete mintha Afrikából jött volna, bőven nem hasonlít még a mediterránabb olaszokra/spanyolokra se. :D

2019. jan. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Ilyen?


[link]

2019. jan. 13. 19:50
 3/27 A kérdező kommentje:
Édesapám hasonló, kicsit vastagabb fejjel, ajkakkal, de inkább kreolosabb árnyalatú kültakaróval. A haja göndör, de nem olyan gyapjas, mint a négereké.
2019. jan. 13. 19:52
 4/27 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ők a Bollywood-i filmekből ismerik csak az indiaiakat, akik nem így néznek ki.:)

Hanem inkább úgy, mint Somi Panni.

2019. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
Hát kérdező nem tudom hogy te minek vagy itt ebbe az országba tanulni vagy esetleg itt születtél és itt telepettetek le (ne vedd sértésnek az előbbit csak érdeklődők). Nagyon rosszul hiszed hogy azok Európai értek rendnek számítanak, ha másokat megfélemlítsünk kirabolni vagy CSOPORTOSAN megverni (mivel a cigányok csak “bandában” kemények) 95% tanulatlan, ingyenélő...stb. Ha szerinted ez európai értékrend akkor én nem európai vagyok.
2019. jan. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Kinézet: [link]
2019. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Látván a képen az urat, szomorú vagyok, hogy nem indiai.
2019. jan. 13. 20:01
 8/27 anonim ***** válasza:
2019. jan. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

A másik véglet:

[link]

2019. jan. 13. 20:06
 10/27 A kérdező kommentje:
2019. jan. 13. 20:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!