Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Egyéb kérdések

A kérdés

Föleg a cigányokat kérdezem! Indiai vagyok. Miért van az, hogy sokatok testvérként tekint ránk, amikor a különbségek óriásiak?

Kezdjük azzal, hogy a cigányok sosem éltek a mai India területén. Őshazájuk a iráni-afgán-pakisztáni hármashatár és tágabb környezete - ezek az országok persze a kivándorlás idején nem léteztek még.

Egyrészt nem minden indiai áll nyelv-, illetve genetikai rokonságban a cigányokkal. Láss egy dél-, vagy ÉK-indiait például!

Másrészt, ha egy pandzsábi (nagyrészt az vagyok) és egy cigány ugyan nyelvükben nem távoli rokon, ott vannak a kultúrális különbségek.

Ti romák, az én szememben teljesen európai értékrendet képviseltek. Az étkezési szokásotok, a zenétek, öltözetetek túlnyomórészt délkelet-európai. Balkáni. Minden sértő szándék nélkül. Nyugat-Európában pedig sokatokról meg nem mondja az ember, hogy gypsy - ez a Brit-szigeteken a legáltalánosabb (Irish travellers). Tipikus angol, ír, skót kinézet. Európai!

Az indiai meg ázsiai!

Most hülyén hangzik. de én nem teszek különbséget egy dán, magyar, lengyel, spanyol, cigány, stb. között. Fehér ember az összes. (Még az arabok és az indiaiak jó része is ebbe a rasszba tartozik kisebb-nagyobb keveredéssel.)

Keress kérdéseket hasonló témákban: roma, indiai, kultúra, különbség, Európa, Ázsia, Távol-Kelet, Balkán, étkezés, zene

jan. 13. 19:33  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3

Figyelj, egy cigány külsőre egy átlag magyarhoz, némethez, angolhoz hasonlít jobban, vagy egy keleti nép leszármazottjához?

Ha nem látod ebben a kapcsolatot veled van baj. :D Hidd el, ha egy roma szimpátiát lát a keleti népekben, vagy rokonnak tartja őket, az csak emiatt van. Ugyanúgy amit írsz, hogy indiai az ázsiai. Hát bőven van különbség egy indiai és egy kínai/japán/koreai közt. A cigány meg bőven nem úgy néz ki mint egy átlagos európai.

Némelyik olyan fekete mintha Afrikából jött volna, bőven nem hasonlít még a mediterránabb olaszokra/spanyolokra se. :D

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/26Időpont jan. 13. 19:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ilyen?

[link]

# 2/26Időpont jan. 13. 19:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Édesapám hasonló, kicsit vastagabb fejjel, ajkakkal, de inkább kreolosabb árnyalatú kültakaróval. A haja göndör, de nem olyan gyapjas, mint a négereké.

# 3/26Időpont jan. 13. 19:52 Privát üzenet

Szerintem ők a Bollywood-i filmekből ismerik csak az indiaiakat, akik nem így néznek ki.:)

Hanem inkább úgy, mint Somi Panni.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/26Időpont jan. 13. 19:54 Privát üzenet
Hát kérdező nem tudom hogy te minek vagy itt ebbe az országba tanulni vagy esetleg itt születtél és itt telepettetek le (ne vedd sértésnek az előbbit csak érdeklődők). Nagyon rosszul hiszed hogy azok Európai értek rendnek számítanak, ha másokat megfélemlítsünk kirabolni vagy CSOPORTOSAN megverni (mivel a cigányok csak “bandában” kemények) 95% tanulatlan, ingyenélő...stb. Ha szerinted ez európai értékrend akkor én nem európai vagyok.

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 43%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/26Időpont jan. 13. 19:57 Privát üzenet
Kinézet: [link]

# 6/26Időpont jan. 13. 20:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Látván a képen az urat, szomorú vagyok, hogy nem indiai.

# 7/26Időpont jan. 13. 20:01 Privát üzenet
[link]

# 8/26Időpont jan. 13. 20:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A másik véglet:

[link]

# 9/26Időpont jan. 13. 20:06 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90
A kérdező kommentje:

[link]

# 10/26Időpont jan. 13. 20:07 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Emlékszik még valaki arra, hogy a kommunista időkben milyen szempontok alapján választottak párt maguknak a nők? Ugyanúgy voltak kategóriák, de ilyen társadalmi és anyagi különbségek nem.
A kisugárzás családi vonás? Öt fivér közül mindannyian erősek vagyunk ilyen téren, pedig külsőre meg hatalmasak a különbségek.
Magyarországon miért vannak ilyen nagy szintbeli különbségek a társadalomban?
Szerintetek melyek a legfontosabb különbségek, ha a hőst és a szuperhőst hasonlítjátok össze?
Felvehetem az egyetlen igaz barátom vezetéknevét, akivel már testvérként érezzük egymást?
Mik a fő különbségek egy INFJ és egy INFP személyiségtípusú ember között?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!