Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez a történet miért játszódhat...

Ez a történet miért játszódhat le 2019-ben? Alul folyt. Köv.

Figyelt kérdés

Adott egy tanterem, szakmai alap- és továbbképzésre van rendszeresítve, szemléltető eszközökkel felszerelt, oké.

Belépsz utolsó előtti érkezőként és realizálod, hogy nem lesz ülőhelyed mert már 3 ember áll az U alakban elhelyezett székek mellett a falnál, elszórtan, nem gond, odaállsz valahova, stimm.

Elkezdődik az oktatás, a teremben ülő-álló 23 személy életkora 25(te) és 35 között van és mindannyian férfiak vagytok, az oktató 50 éves.

Ekkor nyílik az ajtó és belép egy hölgy, egy fehér holló abban a szakmában amiről épp okosítanak benneteket.

Köszön, visszaköszönnek, megálltok az anyaggal, kicsit poénkodik pár ember, aztán az érkező látja, hogy nincs ülőhely ezért ő is odaáll oldalra és így folytatódik a tanfolyam, ok.

És itt valami elkezd motoszkálni a fejedben, hogy most komolyan semelyik ülő férfi nem kínálja fel a székét? Olyant tanítottak a szüleid ami felnőtt korodra már nem erény hanem ereklye? Teljesen, totálisan padlót fogsz de nyilván nem állítod meg az anyagátadást egy kéréssel, hogy valaki ülő adja már át a helyét.

Pedig köztetek senki sem élt svédekkel, vagy járt egyetemet.


Szóval igen, kicsit elmerengtem, megértettem mi az amiért nekem sosem lesz gond TÁRSkapcsolatot kialakítani. Mert, hogy külsőre páran lenyomtak volna a jelenlevők közül az még lehet, de, hogy ennyire nyilvánosan hirdette mind, hogy férfiatlan, gyenge és nem bír állni 2 órát, förtelem volt nézni. Ha a legjobb esetet vesszük, akkor négy Férfi volt jelen a 25 férfi közül mert aki állt és az oktató, tőlük nem volt elvárható az udvariasság.

Óvnék mindenkit attól, hogy ebből valami általánosítás szülessen, inkább várnék kommenteket.

Szerintem egy férfi attól férfi ha a nőket nőként kezeli, de legyen al bármilyen felvilágosult csapat, nem reflex, hogy egy nőnek (bárki nőjének) megadom a kenyelem lehetőségét? Nem több mint gesztus de rengeteget elárul.


25F


2019. jan. 15. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne átadnom a helyem egy vadigen nőnek? Emancipáció hátrányait is élvezni kell, nem csak az előnyeit.
2019. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy nem kell hanem lehet.
2019. jan. 15. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen kérdező, küldöm a megerősítést, hogy legyen egy kis önbizalmad is, te igazi férfi, az egyetlen férfi a sok közül. Kész vicc ez a kérdés, azon nem merengtél el amiért amúgy odamentél? Vagy az nem érdekelt annyira mint az élet egyik legnagyobb problémája, ezek az átkozott gyenge férfiak! Esküszöm, ez szörnyű... 3 lányt is megérdemelnél, de most komolyan, hogy tudsz még mozogni ilyen sok tesztoszteronnal?

Arról nem gondolkodtál el, hogy a mai világban egyenlőség van, s nem, azért mert nő valaki nem kell rögtön átadni a helyedet? Ő is végig tudja állni ugyanúgy, nem kiváltsága ez, hogy bárki is átadja csak a neme miatt a helyét. Ha nő lennék én nem várnék el ilyet senkitől, elhiheted.

2019. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Idd meg a szójádat, és mars vissza a konyhába szendvicset csinálni!
2019. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezeket a multireges 100% válaszhasznosságokat azért nehogy a véleményetek megerősítésének higgyétek :)
2019. jan. 15. 20:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt valóban nem várható el senkitől 2 órányi ácsorgásra ítéltetnie magát illedelmességből, másrészt pedig akik megtennék, azok között érvényesül a Járókelő-effektus. Minél nagyobb egy tömeg, annál kisebb az esélye, hogy valaki egyénileg cselekedni fog.
2019. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Minek legyek udvarias bárkivel szemben? Amikor buszon utaztam és a holmim az üres székre volt téve, akkor sem kínáltam fel terhes nőnek sem a helyet. Hiába nézett rám egy-két ember, mi köze hozzá. Majd ha megkérnek, akkor leülhetnek mellém.


A kedveskedésből hasznom úgy sem származik, nem fog velem beszélgetni, meg telefon számot cserélni...

26F

2019. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"Ezeket a multireges 100% válaszhasznosságokat azért nehogy a véleményetek megerősítésének higgyétek :)" Oké kérdező, ha ez megnyugtatja a törékeny kis macsó lelkedet, lol
2019. jan. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kezdted hogy szakmai továbbképzés, oda szakemberek mennek, nem szakférfiak és szaknők. A leírásod alapján az érkezési sorrend döntött arról, hogy kinek jutott hely és kinek nem. Egy nőnek neméből adódóan milyen nehézségekbe ütközik annyival korábban érkeznie hogy még ülőhelyhez jusson?

Másrészről el tudom képzelni, hogy félnek udvariaskodni, mert van hogy megsértődik egy nő ilyen helyzetben amiért nem kezelik egyenlő félként.

Aztán meg ez az illem dolog nem úgy működik hogy csak a nemek és korok számítanak, hanem adott szituáció határozza meg mi a helyes magatartás. A könnyítést, segítségnyújtást, akkor kell felajánlani ha valaki a körülményekhez képest hátrámyosabb, kiszolgáltatottabb helyzetben van. Képzelj csak el egy sorbanállást, ahol mindig minden nőt előreengednének.

2019. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nőként nem várom el, hogy bárki átadja a helyét, bárhol is legyen az.

Persze az udvariasság fontos, meg hogy az ember ne legyen tahó, szimplán azért, mert elég szar, önző ember van így is.

Szóval ha valaki gyerekkel van, állapotos, idős v. gyengének tűnik stb., akkor átadom neki a helyem pl. buszon, csak mert így érzem helyesnek.

A fenti esetben nőként nem várnám el, de férfiként sem biztos, hogy pattannék.

Egyébként úgy gondolom, hogy bárkiről is legyen szó, elsősorban ember, nem férfi vagy nő, és ehhez méltóan kell hozzá viszonyulni.

2019. jan. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!