Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom azt elérni...

Hogyan tudom azt elérni magamnál, hogy ne foglalkozzak a sértegetésekkel, beszólogatásokkal?

Figyelt kérdés

2019. jan. 17. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

egyébként buddhizmusról olvasgass kicsit innen-onnan, ezt most így hirtelen gugliztam, szóval nem feltétlen a legjobb, engem is gyakorlatilag az tanított meg rá, bár nem vettem fel a vallást meg ilyesmi, csak pusztán az nagy utazás volt nekem, hogy olvastam az értékeikről, a hozzáállásokról és elég sokat át is vettem. mert jobb így :)

egyébként nem a te gondod, ha mások beszólogatnak, bántanak, hanem övék, őket minősíti, ha tönkrevágja a kedved neked nem lesz jobb, csak még rosszabb... aztán miért is kéne foglalkozni ártó véleményével azoknak az embereknek akiknek köze sincs hozzád, nem tudnak semmit rólad... egy életed van, nem keseregheted vége pár hülye miatt, egyszerűen nem éri meg

2019. jan. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 FüligJimmy88 ***** válasza:

Attól függ. Első körben nem árt letisztázni magaddal, hogy jogos volt-e a beszólás. Mert például elcsesztél valamit a melóban, vagy illetlenül viselkedtél... Előfordul, senki sem tökéletes, ideális esetben tanulsz belőle és legközelebb jobban fogod csinálni.

Az ok nélküli bántás már egy keményebb dió. Van egy mondás, miszerint "Ha valami nem tetszik, változtasd meg. Ha nem tudod megváltoztatni, változtasd meg a hozzáállásodat". A sértés is egy olyan dolog, amit ha egyszer már bekaptál, azon már nem tudsz változtatni, csak a hozzáállásodon. Ami így kimondva marha könnyű, a gyakorlatba átültetni viszont annál nehezebb. Nekem sem mindig sikerül, mondjuk olyan szempontból szerencsém van, hogy elég nagydarab vagyok, így viszonylag ritkán szólnak be... Na, de ennyit rólam. Szóval ott tartunk, hogy megkaptad a sértést; Jogos volt? Oké, ez van, majd legközelebb... Nem volt jogos? Oké: ölre menni nem érdemes. Nyilván megérdemelné a paraszt, te viszont nem érdemled meg a pereskedést. Sem a sapkakötést. Mert manapság ez a két véglet van leginkább. Én azt mondom, hogy ha vissza tudsz szólni OKOSAN, tedd azt. Értem ezalatt, hogy szépen, higgadtan... Szembesíted a saját gyengeségével. Mert aki másokat sérteget, az leginkább a saját hibáit látja a másikban és valójában saját magával van baja-márpedig, ha valaki inkább másokat vegzál ahelyett, hogy dolgozna a hibáin, az kérem, gyengeség. És ha ezt az orra alá dörgölik, azzal nem tud mit kezdeni. A legjobb az egészben, hogy ezt humorosan is lehet csinálni... Amolyan Al Bundy-san, már ha nézted azt a sorozatot... Egy barátomnak volt egy dumája, ha valaki nekiállt vegzálni, csak ennyit mondott: "Irígykedsz?" Ennyi. Már magára is ismert a kliens. Így lehet egy alapvetően feszült helyzetet viccesre változtatni. De nem győzöm hangsúlyozni, hogy csak akkor csináld ezt, ha nem áll fenn a fizikai inzultus veszélye, nem venném a lelkemre, ha a hülye tanácsom miatt apadna a fogállományod...

Még valami: egy sértés csak onnantól fogva sértés, hogy magadra vetted. Másképpen fogalmazva: soha nem a másik ember sért meg, te sérted meg magadat. Mert az egy dolog, hogy a másik bunkó, de az az ő döntése. Az meg a tiéd, hogy hogyan viszonyulsz hozzá. Megpróbálom egy konkrét példával illusztrálni.

Tegyük fel, hogy valaki beszól, hogy "Te egy hülye vagy". Erre a tipikus reakció az, hogy megszólal a tudatalatti, hogy "Én hülye vagyok? Te jó isten, de szar nekem! Akkor most rosszul fogom magam érezni..." Vagy valami ilyesmi. Ja kérem, a tudatalatti egy gonosz manóhoz hasonlít leginkább, aki olyasmiket csináltat meg veled, amikhez semmi kedved sincs. Ezért kell tudatosan... Élni... Talán nem ez a legjobb szó ide, de jobb most nem jut eszembe. A tudatos reakció valahogy így nézne ki ebben a szituációban: "Hogy én hülye lennék? Dehogy vagyok hülye, egy csomó könyvet elolvastam már, meg jó matekos is vagyok... Akkor ez biztos valami hülye."

2019. jan. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy beszólás SOHA NEM JOGOS, te idióta konformista előző!


Az önhibáztatásnál nincs nagyobb hülyeség!

2019. márc. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 FüligJimmy88 ***** válasza:

Igazad lehet, hármaska, a tiéd sem volt az.


Másrészt: amire én próbáltam rávilágítani, az nem önhibáztatás, hanem önkritika. Nem fogok nekiállni kifejteni a kettő közti különbséget, ha nem tudod magadtól, kár beléd a szó.


Harmadszor: legközelebb legfeljebb akkor szóld le más tanácsát, ha neked is van. És az mondjuk hasznosabb a másikénál. Tudsz valami megoldást a kérdező problémájára? Nem, mi? Egyelek meg, akkor ki is az idióta? Na ugye.

2019. ápr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell más beszólogatásával törődni. Azzal van a baj, aki másnak akar megfelelni. Mert azt kihasználják az emberek, ha valaki állandóan magát hibáztatja mindenért.


Csak az sérteget, akinek gyenge az önbecslése.

2019. ápr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 Nekem te ne ugrással.
2019. ápr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!