Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van építeni kockáró...

Mi értelme van építeni kockáról kockára az életünket?

Figyelt kérdés

Mi értelme van,hogy karrierista legyen valaki,hogy gyermeket nemzen,hogy hajtsa a pénzt,hogy egyről a kettőre kínkeservesen is tovább lépjen,hogy a lehető legjobb életszínvonalat biztosítsa magának,hogy egy morzsa se legyen a gépezetben,hogy racionális célokat megvalósítson,hogy emocinálisan megfelelő hátteret alakítson ki,hogy szenvedjünk,hogy boldogok legyünk,hogy..hogy...hogy... .

Hiszen egyszer amit felépítünk és megszerzünk az semmisé lesz és előbb utóbb mindenkit elér a vég,mit számít az,hogy az élet és halál között milyen tartalma van az életnek?


2019. jan. 17. 20:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én depressziós vagyok, mindennap hasonló kérdések foglalkoztatnak.


Viszont most hogy elolvastam még szarabbúl lettem köszönöm szépen :D

2019. jan. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Azért mert célok nélkül és olyanok nélkül akiket szeretünk és viszont szeretnek mi értelme van az életnek? Ha ezek nincsenek akkor nem is él igazán az ember.
2019. jan. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem mindneki képes szeretni, pl pszichopata az illető vagy esetleg nincsen kit szeretnie vagy a már a média és a pénz által deformált társadalomban már nem is lehet biztos az illető abban,hogy feltételek nélkül szeretik.


1-es, Nem vagyunk egy cipőben. Csak filózgatok


Arra jutottam eddig,hogy semmi értelme nincsen rossz minőségű vagy kiemelkedően jó életet élni,hiszen nem lesz semmivel sem másabb a sorsa senkinek.Meghal mindenki és teljesen mindegy lesz,hogy ki milyen életet élt,hogy esetleg koldus volt és végig szenvedte az életét vagy az ellenkezője.

2019. jan. 17. 20:25
 4/19 anonim ***** válasza:
25%

Szánalmas a felfogásod.

Ezzel az erővel, akkor a tudósok, feltalálók a történelem során minek güriztek?

Persze, mindenki meghal, de ha tett valami olyat, amivel az ember a társadalmat fellendítette, akkor találmánya fenn marad.


Ha nem születik gyerek, kihal az emberiség!


Az ilyen felfogásúak miért nem temetik már el magukat minél előbb saját kezűleg, hogy legalább az ilyen mentalitás ne fertőzze meg az emberiséget.


Akkor minek élsz most? Ja, öngyilkossághoz meg gyáva vagy, de p..fázni azt tudsz.


A saját életedért te vagy a felelős.


De hiába írnánk neked, hogy pl

"Mondottam ember, küzdj és bízva bízzál." Madách Imre: Az ember tragédiája

Célok nélkül nincs élet..stb. annyira nyomorult, negatív és depresszív az életed, hogy inkább sírsz, ahelyett, hogy javítanál rajta.


Szüleiddel ilyen sz.r a kapcsolat? Nem foglalkoztak veled gyerekként?


A házat se a tetejéről kezdjük el építeni!

2019. jan. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%

Mert addig, amíg az időben előre ugrást nem találják fel, másképp nem tudod.

A házat is az alapoktól téglasoronként építik fel, nem pedig az anlak áthidalóját építik alá téglával.

2019. jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Kérdező a szövegedről a South Park dark-os szereplői jutnak az eszembe :)
2019. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Egyébként hogy mondjak is valami értelmeset. Az ember agyába bele van programozva az élni akarás. Ahogy az állatokba is. Ha valakinél ez hiányzik, az beteg ember.
2019. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
6# akkor biztosan tudod azt is,hogy a south park minden egyes részét komoly és mélyreható gondolatok alapján alkották meg. Az már más,hogy a humorral párosították ezeket.
2019. jan. 17. 21:14
 9/19 anonim ***** válasza:
Szintén a South Parkos vagyok... Ha nem tudod mi az életünk célja, akkor nyílván a te életedben nincs olyan tényező, vagy nem veszed észre, ami igazán boldoggá tesz. Nem azt kell nézni mi az értelme, hanem élvezni, amit kaptál az élettől. Mert Alsóbbrendű lények vagyunk annál, minthogy megértsük az egészet. Ajánlom figyelmedbe a Megszólít az éjszaka c filmet. Nagyon érdekes témát boncolgat.
2019. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
18%

A kérdező kommentje:


4# te full kretén vagy


ma 21:11


Magadról beszélsz, kérdező? Csak nem fáj az igazság, mert nem simogattam meg az önsajnálkozós buksidat?

De picsogj csak nyugodtan, csak kérlek, ne szaporodj!

2019. jan. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!