Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen bunkók és szakképz...

Miért ilyen bunkók és szakképzetlenek az orvosok?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm halt meg rákban azt mondták 98% hogy meggyógyul és Magyarország jobban teljesít...

2019. jan. 18. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Azért mert te olyan szakképzetlen vagy, hogy azt hiszed a 98% = 100%
2019. jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orvostudomány nem olyan, mint mondjuk a matematika, hogy ha rendezed az egyenletet, akkor annak biztosan 5 az eredménye és mindig ennyi lesz, akármit csinálsz. Az emberi szervezet hihetetlenül bonyolult, rengeteg folyamatot és jelenséget még az orvosok, kutatók sem tudnak megmagyarázni. Soha nem lehet biztosra állítani, hogy valaki meg fog gyógyulni egy betegségből, mert bármikor beüthet egy mellékhatás, szövődmény, allergia, fertőzés vagy egyéb, amibe belehalhat az illető. Az ismerősödről sem azt állították, hogy tuti biztos, hogy meggyógyul, ugyan jó esélye volt rá, de végig benne volt a pakliban, hogy pont abba a 2%-ba esik, aki belehal a rákba. Ez nem feltétlenül az orvosok hibája és nem is biztos, hogy a szakképzettség hiánya miatt történt, egyszerűen csak rengeteg olyan folyamat van az emberi szervezetben, amit nem tudunk befolyásolni vagy (jelenleg) képtelenek vagyunk gyógyítani.
2019. jan. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen mindenhol előfodult.

Senki sem tévedhetetlen.

Ezek szerint sajnos ő abba a 2%-ba esett.

2019. jan. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo. 98% az nem egyenlo a 100-al. Saccolhat akarki de a 2% akkor is ott van es lehet pont beleesett. Amugy is a rak egy csunya betegseg es ritka aki fel tud epulni belole elhiheted, eddig a rak miatt 5 rokonomat veszitettem el es pedig fujtak hogy 80-90 % a tulelesi esely aztan bumm, megis tisztaban voltunk vele hogy volt eselye hogy nem eli tul. Igen sok orvos tudatlan de megsem az osszes. Magyaroeszag nem emiatt nem teljesit jol igazabol, az orvostudomany is resze ennek de nem csak ez az ok. Ertjuk hogy faj de ne hibaztass senkit, azert mert gyaszolsz.
2019. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Mennyire értesz a gyógyításhoz, mennyire vagy otthon az orvostudományban, hogy megítélni tudjad és ítéletet alkothass bármelyik orvos szakképzettségéről?

A rák ismeretlenebb terület, mint az influenza, melyből a gyógyulás aránya sokkal jobb, de mégis halnak bele emberek.

2019. jan. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
7%
Én megfordultam már egy pár orvosnál és úgy látom, hogy szinte egyáltalán nincs a legtöbbnek problémamegoldó képessége, hiába tanultak meg sok dolgot az egyetemen. A másik, hogy az emberi szervezet elég bonyolult, így aki valóban képben akar lenni, annak az egyetem után is állandóan tanulnia kell (kéne), kutatásokat bújni stb. Olyan személy, akinek ennyi képessége és akaratereje van nagyon kevés születik, ráadásul sok szerintem ki is megy külföldre.
2019. jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Én orvos vagyok. SOHA nem mondunk rákos betegnek esélyeket. Ez a 98 százalék így biztos nem hagzott el. Maximum olyat szoktunk mondani, hogy jó esélye van a gyógyulásra. A többit meg a család kívánja maximum oda a mondat végére. És a többségünk csak akkor bunkó ha a beteg kiprovokálja. Nagyon sajnálom, hogy meghalt valaki, akit szerettél, de nem az a megoldás, hogy azokat pocskondiázod, akik meg akarták őt menteni. Egyébként pedig, ha ilyen jól tudod milyenek a magyar orvosok, akkor végezd el az egyetemet és csináld jobban.
2019. jan. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Olyan szakma művelőinek szakértelméről mondotok negatív véleményt, amelyikhez annyit sem értetek, mint tyúk az ÁBC-hez.

.

Ha jobban értitek azt a szakmát, ne művelőiket szidjátok hiányos tudásuk miatt, hanem nyomás, menjetek tanítani!

.

Nem tisztem védeni a dokikat, de gondolj bele, elég reggel egy házsártos beteg, aki felbaxsza a doki agyát - és az egész nap oda van.

.

98%-os esély?

A 99,99%-os esélynél a az az 1 tízezrelék esélytelenség nem kevesebb, mint példádban a 2%, hiszen, ha épp abba kerül bele vakai, annak ugyanakkora a esélytelensége!

2019. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Akinek gőze sincs az orvostudományhoz, az ne degradáljon már le semmilyen formában képzett szakembereket, tetszik nem tetszik, az átlagember nem ítélheti meg egy orvos szakképzettségét, mert nem ért hozzá. Szerinted poénból az ország egyik legnehezebb képzése? Csak úgy véletlenül várják külföldön tárt karokkal a magyar orvosokat, sokszoros fizetésért? Biztos azért mert szakképzetlenek és bunkók. Ezt így ilyen formában erősen kétlem, hogy közölték veled, de ha mégis, akkor tudod, előfordul olyan, hogy komplikáció, az a bizonyos 2%.
2019. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]

Érdemes elolvasni.

2019. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!