Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Képes leszek valaha normális...

Képes leszek valaha normális életet élni, esetleg van valakinek hasonló tapasztalata? (Hosszú) 21/f

Figyelt kérdés

Össze vissza írva, ahogy feltörtek az érzéseim!

Nagyon őszinte leszek, mivel ezt már végső elkeseredettségemben írom ki, így talán kikerülhetem az öngyilkosságot, ezért azt kérem, hogy csak az válaszoljon írjon, aki tényleg segíteni akar és nem trollkodni, élvezkedni a szenvedésemen.

Szóval egészen óvodás korom óta gondot okozott a kommunikáció más emberekkel főleg családon kívül és az érzelmeim kimutatása. Ez miatt nagyon sokat terrorizáltak érzelmileg aminek köszönhetően nagyon lecsúsztam. Jelen pillanatban érzelmileg olyan mélyen vagyok, hogy ez a kérdés az utolsó lépésem az öngyilkosság előtt. Tudom most mire gondoltok, régen én sem értettem az öngyilkosokat, sajnos már értem milyen elviselhetetlen szomorúság(ami már fizikailag is okoz fájdalmat) kell ahhoz hogy valaki erre szánja el magát.

Mivel a kommunikáció (egyszerűen nem tudtam megszólalni idegenek közelében) gondot okozott így barátnőim se voltak. 1 lány volt akiben képes voltam megbízni (8. osztály) de nagyon csúnyán megalázott kb 70-80 ember előtt. Azóta kb senkiben nem vagyok képes megbízni.

A bizalom hiánya miatt barátaim se nagyon vannak, vagy csak felszínes barátság alakult ki, a családommal siralmas a kapcsolatom. Apám lese sz@rja ha beszélni akarnék vele, anyámnak pedig a dalmatáját jobban szereti mint engem, és ezt sokszor az arcomba is vágja. Tehát senkire nem számíthatok érzelmileg így mindent ami bennem van csak raktározok kb 2. osztály óta és ezek most felszínre törtek. Persze van 1-2 dolog az életemben ami jónak mondható, de ez eltörpül a rengeteg rossz mellett.

A következő részt nem tudom hogy fogalmazzam meg, hogy átadja az érzéseimet a kérdés és érthető is legyen... talány így jó lesz

Mivel nem dolgozom még hanem tanulok nem tudok megszabadulni az itthoni folyamatos veszekedések alól, ahol nagyon sokszor olyanokat vágnak a fejemhez(ÉS még csak nem is romák vagyunk), hogy dögöljek meg, "kár élned", "többet remélem haza se jössz", "haljál meg" de még sorolhatnám és nem adok rá nyomós okot. Nyilván nem tetszik nekem sem, hogy az éjszaka közepén arra ébredek, hogy a kutya kaparja az ajtóm, vagy vonyít az ablak alatt. Ha csúnyán szólok vagy megütöm a kutyát (nem olyan módon, hogy baja essen csak tenyérrel pl a combjára, nyakára csapok) akkor egyből nekem esnek, és azonnal úgy kezdik hogy "rohadjon le a szád mikor szidod" vagy "száradjon le a kezed mikor hozzá érsz". Egyik hasonló veszekedés után azt mondtam, hogy megölöm a kutyát (nem bántanám olyan módon, valamilyen szinten én is szeretem azért ) azt mondta anyám, hogy "akkor te is mész utána rohadjál meg". De ennyi legyen is elég a családból. Ezt azért írtam le, hogy minek a hatására kerültem erre a szintre ahol vagyok.

A következő ami még fájdalmat okoz, az az hogy nem vagyok képes ismerkedni idegenekkel és ezért vagyok magányos. Nem sokra vágyom a jelenlegi helyzetemben, csak egy barátnőre aki szeret és megért. Egy kapcsolat érzelmi részére, arra hogy szerethessek valakit és szeressen ő is. Akivel elfelejthetem még ha kis időre is a sok rosszat és fájdalmat. Na meg 1-2 olyan barátra akiben meg is bízhatok. Szó szerint rettegek az idegenekkel való ismerkedéstől, hogy megint csak megaláznak, kihasználnak, hülyének néznek és attól félek, hogy ez már soha nem fog változni. Jártam pszichológushoz, de nem igazán segített sőt talán rontott is rajta. Van valakinek tapasztalata hasonló helyzetből? Nem lenne jobb ha inkább véget vetnék az egésznek? Már gyűlölök bejárni az órákra is, az osztályban 2 pár van akik ott jöttek össze és folyamatosan őket kell néznem, de az utcán, buszon se látok mást csak azt ami elszomorít.

Képes leszek egyszer arra, hogy ismerkedjek?



2019. jan. 18. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Képes leszel, amint elfogadod, hogy pszichológusra van szükséged, és az ő segítségével, a saját akaratodból és erődből kijössz a depiből. Addig ne legyen barátnőd, amíg ilyen állapotban vagy, mert magaddal rántod.
2019. jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elfogadtam, hogy segítségre van szükségem, voltam is 6 alkalommal, de rosszabbul lettem mint előtte.
2019. jan. 18. 22:17
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Mert először rosszabb is lesz. Az a lényege, hogy előjöjjön minden, ami bánt, hogy aztán feldolgozhasd.
2019. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Szintén 21 éves hasonló helyzetben, csak én nem tudnék bántani állatokat. A családdal nincsenek gondok. Kicsit másabb jelegű problémáim vannak, de végeredményben ugyan olyan elszigetelt magános szorogú vagyok mint te.


Nekem az ad motivációt, hogy legyek jobb másoknál és jobb lesz a helyzetem. Pl.: Egyetemen páran basztattak és 2 napig mosolyogtam amikor megtudtam hogy elrontotta az egyikük az aláírását, így biztosan nem látom majd második félévben abból a tantárgyból.


stb...


Egyenlőre csak "túlélek". Fejlesztem magamat, tanulok, kondizok, boxolok, Tinderen és ehez hasonló társkereső oldalakon fejlesztem a kommunikációs késségeimet.


Egyetem mellet különféle saját projektekbe kezdek és már több céggel tárgyalok gyakornoki pozíciók kapcsán.


A legjobb amit tehetek, hogy megpróbálok változtatni a helyzetemen és talán majd eljön egy nap amikor nem vagyok egésznap szomorú, de ha ugyan azt csinálom biztosan nem.


Keress valamilye módot amitvel magadba tudnál fektetni, hogy jobb ember lehess, legyél mindenkivel kedves és segítőkész. Majd lesz valami...

2019. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Ha pesti vagy,én szívesen leülnék veled egy teára. Borzasztó,amin keresztül kellett menned,de neked is jogod van egy boldog élethez,s ezt akármilyen hihetetlen,el lehet egyedül is érni.


26f

2019. jan. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4 Nekem is megvannak a céljaim amik adnak motivációt, fősuli mellett még németül tanulok, street workout, sokat olvasok önfejlesztő könyveket, meditálok napi 2x20 percet. Ezeknek a könyveknek köszönhetem, hogy odáig már eljutottam, hogy képes vagyok idegenekkel beszélni. De az ismerkedés nagyon nem megy, nekem is a kommunikációs készségeim kéne javítani, na meg legyőzni a szociális fóbiám mivel ez gátol meg mindenben. A pszichológus erről nem mondott semmit, viszont teljesen igaz rám minden itt leírt: [link]


#5 nem BP-i vagyok.

2019. jan. 19. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!