Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki a szüleinek köszönhetően biztos anyagi háttérrel indul az életben? 20 éves korom óta dolgozom (30 vagyok), a szüleimnek köszönhetően sokkal könnyebb volt elindulnom az életben, mint az átlagnak.

Figyelt kérdés
Egész életemben jól ment a családunknak, de a barátaim, ismerőseim ebből nem sokat érzékeltek. Mert nem vágtunk fel soha a pénzünkre. Egy vidéki városban éltünk, egy viszonylag szép családi házban, átlagnál nem sokkal jobb autókkal (lehettek volna sokkal drágább autóink). Ma már a feleségemmel lakunk egy szép lakásban, egy átlagos autóval. Építkezni tervezünk, ami valljuk be nem sok embernek adatik meg. Mindketten valamivel átlag felett keresünk, de ebből nyilván nem lenne egyszerű építkezni, hitelt is veszünk fel. Viszont szüleim is bele adnak nem kevés pénzt. Sosem mozogtam magasabb körökben, átlagos anyagiakkal rendelkező barátaim voltak, vannak. Most már anyósomék is belejöttek a képbe, akik nem nagyon tudnak örülni a sikereinknek, anyagi lehetőségeinknek. Nem tudom, hogyan kellene nekik elmondani az építkezést, nem tudom, hogyan kellene éreznem magam, hogy nekem ilyen dolgok megadatnak az életben. Tudom, örülnöm kellene neki, örülök is, de valahol kicsit zavar is. Ui: egyáltalán nem felvágásból és mártírkodásból kérdezek, főleg, hogy itt senki nem tudja, hogy ki kicsoda.

2019. jan. 20. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes és rendben van, ha valakit segítenek a szülei. Aki ezt megfelelő alázattal, szerénységgel tudja megélni, az ettől nem lesz kevesebb ember.


Nem szégyen sem szegénynek lenni, sem jómódú családban élni, nem ettől lesz valaki tisztességes, tisztességtelen. Ezen felesleges aggódni.

Persze ehhez a környezetnek is megfelelő értelmi-érzelmi intelligenciával kell/kellene hozzáállni. Ha valaki irigykedik, annak azt kell kívánni, hogy minél tehetősebb legyen és segíthesse majd ő is a gyerekét, hogy saját magán keresztül értse meg, milyen az, segíteni jó létből a gyereket.

2019. jan. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jól estek a szavaid. A második mondatodban le is írtad, ahogy én ehhez az egészhez hozzáállok.

Az a baj, hogy gyakran csak azok tudnak igazán örülni a családtagjaik, barátaik jómódjának, akiknek hasonlóan megadatnak ilyen dolgok az életében. Van egy barátom, akinek vettek egy nagyon szép, jó helyen lévő lakást a szülei és ő a berendezésen kívül egy fillért nem tudott beleadni. De nem szégyelli ezt előttünk, barátai előtt felvállalni. Én soha nem irigykednék egyik barátomra, családtagomra sem. Csak remélni merem, hogy ők is hasonlóan gondolkodnak, mármint a barátaim. Anyósomék tuti nem fognak igazán örülni a házunknak...

Egyébként én a jelenlegi lakásunkba és az autóba is beleadtam a kis spórolt pénzemet, még ha a szüleim nehezen is fogadták el.

2019. jan. 20. 09:41
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon helyes hogy segitenek a szülők a gyerekeknek.

Az anyósék irigy dögök! Inkább örülnének, hogy a lányuknak szép élete van.

2019. jan. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!