Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Régi tulaj vissza akarja...

Régi tulaj vissza akarja vásárolni az autómat. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Szóval ma felhívott a régi tulaj hogy a másfél éve eladott autója neki hiányzik és hogy vissza szeretné vásárolni.

Egy 20 éves autóról van szó. Én azt mondtam hogy még átgondolom. Ma beszélünk újra.


A helyzet az az hogy én 400-ért vettem tőle. De 200 ezret rá kellett utána költenem szervízre, 250-et lakatolásra. Mind apránként adódott össze 20-30 ezrenként, így az elején nem hittem hogy ilyen sok lesz, a végén meg úgy voltam vele hogyha már ennyi ráment akkor már legyen rendben. Mind olyan hibákból amit eltitkolt előlem. Persze én is tudom hogy ettől nem lesz nagyobb az értéke. Ha másnak el akarnám adni ugyan úgy 400-500 között tudnám csak.

Viszont ez egy különleges szituáció. Szerintem nem járja hogy én helyre hozom a kocsiját majd visszavásárolja ugyan annyiért. Mondta a telefonba hogy még egy kicsit többet is hajlandó lenne fizetni érte. De szerintem csak max 50 ezerre gondolt.

És meg kell hogy mondjam szép autó. Hátsó kerék, nagy motor, stílusos járgány meg gyors is. De lehet hogy kicsit lejjebb adnák lovakban és inkább fiatalabbat vennék akkor is ha drágább és lassabb.

Én arra gondoltam hogy mindent egybe vetve egy milliót kérnék érte. Tekintettel arra hogy egy roncsként vettem és most meg egyben van. A javítás, átiratás meg minden ígyis 900-ba került nekem. A 100 plusz meg elmegy nekem az egy éves fájdalom díjnak amennyit szívtam ezzel az autóval hogy ő most csak beleülhessen és sokáig használhassa.

Ha így nem kell neki akkor megtartom, használom továbbra is.

Szerintetek?


2019. jan. 20. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Én nem adnám el, ha már ennyit költöttél rá.

Teljesen jól gondolod.

Ő meg úgy sem fogja kifizetni amit eddig beleraktál.

Felejtős.

2019. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Annyit kérsz, amennyit akarsz.
2019. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Természetesen kérj tőle többet, mint amennyit ráköltöttél+eredeti ár.


Nem is értem az előző tulajdonost... "Mostmár biztos rendben van, visszaadhatja"

2019. jan. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen mindegy ki akarja megvenni.

Két kérdés van:

1. Eladó-e az autó?

2. Ha igen, Te szabod az árat.

Ennyi...

2019. jan. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%

Ha mindenről van elszámolásod, tudod bizonyítani, hogy össz 900ezer ment el akkor jogos.

Ellenben te csak nyerészkedni akarsz egy érzelmileg kötödő emberen, aki valszeg anno anyagi okok miatt adta el, ez nem szép dolog! Sőt undorító!


Nem mindenkinek hiba az, amit te annak látsz és megcsináltatod, sok öregnek jó a kopottülés vagy a kocsit balrahuzó kormány, mert érzelmileg kötődnek. Lehet nem is kell neki, ha megtudja te ennyire belepiszkáltál az "ő kis autójába".


Értem, hogy te miről beszélsz, de ne viselkedj ilyen csúnyán....pláne olyat írni, hogy sérelem díj! Tiszta haszonleső mentalitás! Akkor ne add el éskész.

2019. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Te magad írod MOST sem tudnád 4-500nál többért eladni csak ennek a szerencsétlennek adnád 1 milláért, hát ez tényleg gáz!
2019. jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

De ő nem szeretne eladni....

Csak olyan kedves, hogy ha már valaki kapar érte, akkor meggondolja, hogy eladja úgy, hogy legalább 0-rs kijöjjön.



Ez itt a különbség. Mert ha el akarná adni, és mondjuk fel millaert fent lett volna egy adok-veszek oldalon, akkor ott is simán megvehetne a volt tulaj.


De a mi helyzetunkben kopogott a kocsi ablakán, hogy neki ez kellene vissza...

2019. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

5-ös. Ne haragudj, de nekem anyagilag nem járja hogy 500 ezreket költsek mások autóinak helyrehozására majd csak puszira visszaadjam nekik amennyiért vettem. Lehet te el vagy ennyire eresztve anyagilag, de én nem. Nem nyerészkedni akarok, ha elviszi akkor a pénzemnél akarok lenni. A plusz száz amit rádobok meg igenis nem sok pénz szerintem az időmért. Egy évnyi szívás és aggódás volt ezzel az autóval mert legfőképp az előző tulaj mókolásait kellett helyre hozni. Olyanra gondolok amikor a rozsdát csak elfedte gittel és újra festette, így idővel kiszakadt az egész. 250 ezrem ment el az ilyenek helyrehozására. 200 ezrem a motor helyrepakolására mert mindent okosba oldott meg.

Természetesen semmiről sem szólt. Nekem jöttek a meglepik.


Én szerintem ha leadta volna valakinek hogy intézkedjen a helyében, az nem elégedne meg egy évnyi szívás után egy százassal.


Nem arról szól hogy én ki akarom semmizni szegény embert aki kötődik a volt autójához. Arról szól ez hogy nem akarok szrul kijönni ebből, és nem vagyok szeretetszolgálat se.

Nem tudnám ezt egy milláért másnak eladni. De nem is akarom eladni. Ha meg akarja venni szerintem akkor ez teljesen jogos kérés.

Lehet hogy neki jó lenne a szr kormányművel meg a rozsdás aljával is ahogy odaadta. De nem tudom visszacsinálni. Most jó állapotban van. Így tudja megvenni. Akkor ennyi az ára.

2019. jan. 20. 13:46
 9/9 A kérdező kommentje:

Na telefonáltunk. Megmondtam neli az őszintét. Levezettem mire mennyi pénzem ment el rá. Rendes volt, megértette de mondta hogy sajnos ő ezt nem tudja megfizetni.

Abban maradtunk hogyha bármikor eladásra szánom akkor elötte felhívom. Akkor meg nyílván árában fogom neki tudni odaadni. Ha lesz ilyen.

Szerintem ez így fer ajánlat.

Amúgy nem idős. Egy 30-40 közötti csávó. Csak még első autója volt, és mondta hogy bár vágyott a jobbra, de mikor meglett nagyon megbánta hogy eladta a régit.


Szerintem ez a megoldás mindenkivel szemben tisztességes.

2019. jan. 20. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!