Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Baj, ha elfelejtettem leírni...

Baj, ha elfelejtettem leírni egy hejre a harmadik nevem?

Figyelt kérdés
Mint említettem három nevem van, de néha elfelejtem az utónevem leírni. Szerencsére különleges nevem van, de ugyanannak a személynek fognak venni hivatalos helyen, utónévvel, vagy anélkül?

2019. jan. 20. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

* HELYRE

jézusom...

2019. jan. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen hivatalos helyre gondolsz?
2019. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

OFF:

#1: Jézus személynév. Még, ha káromkodsz, akkor is. És ha már másokat fikázol, mert nem írnak helyesen (mert ez nem kiigazítás volt, lássuk be), akkor legalább példát mutass, és ne véts te is hibákat. Én kifejezetten gyenge vagyok helyesírásból, de még én is leiskolázlak, azért ez tükör, hogy nem kéne magas lóról turkálni az orrodban és pöckölgetni a zöld golyókat.


ON

2019. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"de néha elfelejtem az utónevem leírni."


Mármint ugye az EGYIK utónevedet felejtetted el leírni. Az utónév nem az utolsó keresztnevedet jelenti, hanem általában keresztnevet.


Hivatalos helyekre a nevedhez úgy írd le a nevedet pontosan, ahogyan a szemelyi igazolványodban szerepel.

2019. jan. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
#3: Szerencsére én nem írok ilyen undorítóan senkinek, veled ellentétben...
2019. jan. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

Általában nem baj, így is be tudnak azonosítani. Ha meg valami nagyon hivatalos papírhoz kell, ahol pontosan kell megadni, akkor úgyis szólnak utólag, és kijavíthatod.

De máskor azért írd be a biztonság kedvéért.

2019. jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 önellentmondásos a válaszod :) vedd észre.
2019. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!