Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Napi 5-6 óra alvás így? Többi...

Napi 5-6 óra alvás így? Többi lent

Figyelt kérdés

Nagyjából 7-8 hónapot ugrottam fejbe az időben.

Amikor is munka + heti 2 MMA edzés + heti 1 sima kondi + heti 2 suli lenne.

Ugyebár nekem be kell majd járnom munkahelyemre busszal (40 perc kb. az út), mindig 4kor kell kelni.

Egy hetem így nézne ki:

Mindennap 6-14ig fizikai munka (pakolászás, raktárban)

+Hétfőn 17-19 Edzés, utána haza út, este 10re tudnék ágyba kerülni.

+Kedd 16-20 suli, olyan 11-éjfélre érnék az ágyamhoz.

+Szerda 17-19 Edzés, 10re tudnék ágyba lenni.

+Csütörtök 16-20 suli, ugyanaz.

+Péntek 16-18 Kondi, de ez a nap mindegy is mert másnap aludhatok délig is.


Szóval, napi 8 óra fizikai munka, edzés, suli, kondi mellett, napi 4-6 óra közötti alvással, 17 évesen.. Mennyire lesu gáz? Sajnos többet nem tudnék ha akarnék se, max buszon oda, vissza fele.

Dolgozni muszáj, anyagi helyzet miatt.

Edzeni pedig imádok, nem fogom abbahagyni.

Anyagi helyzet ellenére pedig kelleni fog az érettségi is szóval suli is muszáj.

Sajnos nagyon nem fogom tudni megoldani máshogy a napjaimat, mint hogy max 6 órát tudjak aludni. Nyilván hétvégén levezetném a "stressz" - t (amit kétlek, hogy stresszes lesz) némi alkohollal, barátnőmmel, barátokkal, meg az edzések is stressz levezetőknek tökéletesek.

Szóval, mennyire lesz kellemetlen ez? Vélemények? Köszi előre is.



2019. jan. 22. 00:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és most még rendes nappali tagozatos diák vagyok nyárig. 6kor kelek mindig, 5-6 órákat alszom ősidők óta, és tökéletesen működik a testem, annyi hogy szombatonként hajnali 2-3tol délután 2-3ig alszok. Csak most az /életem/ nem annyira megerőltető, mint majd lesz.
2019. jan. 22. 00:21
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tesz jót egy ilyen fiatal szervezetnek a kevés, rendszertelen alvás, de nemsokára felnőtt vagy, te döntésed.


Egyébként szerintem az alvás feleslegesen elpocsékolt idő, ráadásul evolúciós szempontból sem előnyös, de aludni kell.


Ha nem is most rögtön, de később biztos érezni fogod ennek a hátulütőit. Egy ijesztő példa: ha van rá hajlamod (öröklődik sajnos), keveset (és rosszul) alszol, jót berúgsz a diszkóban, a buli után simán előjöhet egy epilepsziás roham. Sőt, örök életedre is epilepsziás maradhatsz akár, ugyanis a kamaszkori epit nehezebb kinőni.


Én a helyedben az edzést hagynám egy picit, legalább az érettségi időszakban (gondolom most fogsz írni), igyekezném rendesen kipihenni magamat, hétvégén is mértékkel bulizgatnék.


18F

2019. jan. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az érettségi 2021re fog esni sajnos, az még odébb van. 2 évig meg nem hanyagolom az edzést.

Hétvégén persze, meg lenne a mérték, tudok határokat tartani. Nem a részegedés a cél.

Köszi a választ.

2019. jan. 22. 09:31
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Magamból indultam ki, én alig lettem 18, amikor megírtam tavaly az érettségit.


Ahogy írtam, te döntésed.


Csak ismételni tudom magamat: lehetőleg aludj többet, és mindenféleképpen vigyél be megfelelő mennyiségű vitamint!


Persze, nem azt feltételeztem, hogy te mindig berúgsz, hanem mértéktartásra próbáltalak inteni.


(Szerintem) Nem érdemes, sőt ártalmas minden hétvégén ennyire kifordulni magadból, ajánlom, hogy pénteken korábban menj aludni (hajnali 1-2-nél ne később), és 10-11-ig mindenféleképpen kelj fel.


A délutáni alvást meg felejtsd el (persze nem attól lesz baj, ha bealszol a buszon, vagy a tanórán), különben gondjaid lehetnek este az elalvással.


Üdv

2019. jan. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Te dolgod, de ez az alvás kevés.
2019. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a zöld. Majd szurkoljatok. :-P A tanácsokat megpróbálom megfogadni, #4.
2019. jan. 22. 19:39
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

17 éves korom óta dolgozom napi 10-15 órát eleinte hazai pályán , 18 évesen kezdtem el nemzetközizni furgonnal . Ezt egy éve csinálom egy diő után kimerül az ember azaz nem igazán tesz jót a napi 5-6 óra alavás . Én is kb ennyit alszom , de tisztában vagyok vele , hogy egy idő után ki ég az ember és nem nagyon fog menni így tovább .

Én úgyszintén az anyagi gondok miatt kezdtem ezt . Amik a furgonos munkámmal rendbe jöttek . De meg szerettem ezt , hogy nem vagyok kötve sehova és járok a nagy világban . Nem véletlen akarom majd le rakni a kamion jogsit és azzal nemzetkőzizni . Azt amíg bírom csinálom .

Amiatt nem mennék gyárban ugyanis nem bírom a tömeget , utálom a monoton robot melot és így egyedül vagyok igaz , nem annyira monotonon mert nem egésznap vezetek vannak más dolgok is itt . Plusz jól fizetnek és még utazhatok is .

2019. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7


Én is szívesen vezetgetnék egyszer, letenném a C-t (meg PÁV stb).

Egyébként jó, hogy élő példát hoztál a folyamatos kimerültség káros hatásaira.


#4

2019. jan. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy hasznosnak találod a javaslataimat, kérdező.


Remélem mielőbb tudsz a fennálloó helyzeten változtatni.

2019. jan. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#7 Na az tök jó, pár kamionos internetes ismerősöm is dícséri a kamionozást, akinek ez jön be az csinálja, mért ne? Speciel én nem tudnám csinálni, honvágy miatt, meg a tudat miatt, hogy idézőjelben "nincs otthonom". Egy idő után persze, kiég az ember, nem fogja a végtelenségig bírni a napi 6 óra pihit. Az én esetemben nem is kell, 2 nagyon max 3 évig lesz ez az állapot nálam, utána tudok majd normálisan is aludni ha minden igaz, ha nem is minden nap de legtöbb munkanapon igen.

Hajrá a kamionos jogsihoz, és kívánom hogy ne lankadjon a kedved a /szakma/ felől, mert jó dolognak tartom attól hogy nem vállalnám be. :)

2019. jan. 24. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!