Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kivàndorolt magyarként zavar...

Kivàndorolt magyarként zavar ha időnként emberszàmba se vesznek?

Figyelt kérdés
Sok külföldre települt magyartól hallottam, hogy az ottaniak sokszor nagyon lekezelően bánnak velük, például az angolok. Az lenne a kérdésem, hogy titeket ez mennyire zavar, mennyire foglalkoztok vele és hogyan élitek meg ezt a dolgot? Mire számítsak, mire készüljek fel, ha én is kimegyek?

2019. jan. 23. 07:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van mert nagyon sokan eleve nem hajlandóak vagy alkalmatlanok alkalmazkodni ahhoz hogy ők most egy másik országban élnek ahol bitonyos szokások mások. Ezek az emberek általában gyenge nyelvtudással érkeznek és a kisebbségi komplexusukat a "nehogy már ezek mondják meg nekem" mentalitással fedik el. Érted? Ha mondjuk valahol az az elismerése a jó ebédnek hogy egy nagyot böfögök a végén az nem azt jelenti hanem hogy ezt minden országban így kell csinálni.


Na ez az amit a nagy többség simán megért egy hangos, hőzöngő kisebbség meg nem. Ezek nyomatják ezt az "el vagyunk nyomva dumát".


Persze Angliában is vannak hülyék akik lenézik az embert de olyan mindenütt van.


Több országban éltem de személyesen sosem tapasztaltam ilyesmit.

2019. jan. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Mi Nemetorszagban lakunk. Az az igazsag, hogy itt sokkal ritkabban fordult velem elo, hogy nem vettek emberszamba, mint amig otthon laktunk. Amig otthon laktunk a hivatalos ugyintezesek (bank, okmanyiroda stb.) az esetek 80%-ban arrol szoltak, hogy ugy beszeltek velem, mint az utolso szarral, amiert pl. nem tudtam, hogy mi az ugymenete egy olyan dolognak, amit meg soha nem csinaltam. Itt kint ez nem jellemzo, barmi kerdesem van eddig turelmesen elmagyaraztak lepesrol lepesre. Oszinten megvalva egyaltalan nincs problemam az itteni emberekkel es azzal, hogy hogyan viszonyulnak hozzam. Persze vannak ugymond kulturalis kulonbsegek, amik eleinte furcsak voltak sot, neha meg mindig azok. Es felreertes ne essek itt is vannak bunko emberek, de mintha kevesebb lenne beloluk aranyaiban.


Amit megteszek annak erdekeben, hogy ez igy legyen:

-Igyekszem a leheto legmagasabb szinten elsajatitani a nyelvuket, ebbe viszonylag sok energiat olok a mai napig, hogy minel helyesebben beszeljek

-Igyekszem betartani az osszes szabalyt, meg akkor is, ha nem teljesen ertek vele egyet (pl.: nalunk a hazban vasarnaponkent tilos zajjal jaro munkat vegezni, mint porszivozas)

-Igyekszem mindenkivel kedves, baratsagos lenni

-A munkahelyen igyekszem a tolem telheto legjobban teljesiteni

-Igyekszem turelmes lenni azokban a helyzetekben, amikor valaki nem ert meg vagy nyelvi vagy kulturalis kulonbsegek miatt


Igy igazabol egeszen jol erzem magamat, persze az otthon baratok, csaladtagok neha hianyoznak.

2019. jan. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért kamuznának? Nem egyféle ember létezik se Angliában, se Németországban. Személy szerint én meg azt gondolom, hogy aki ott él, annak relevánsabb tapasztalata és véleménye van erről. Én is voltam kis időre Németországban, és nem tudnék általánosítani ennyiből. Mert nem is lehet.

A turistákat meg még több helyen nem szeretik, vagyis nehezen viselik, ha rengeteg van. Ezen is érdemes elgondolkodni, hogy nem ilyenről volt-e szó.

2019. jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Kb mindkét hozzászólásnak az a lényege, hogy csak a magyar lehet a hibás, ha mégis volt valami, arról se tehetett senki, max a magyar."

- Szerintem akkor tanulj meg olvasni.


"Bezzeg ha a német áll bele a magyarba, mert töri a németet akkor is a magyar a hibás, mert nem igaz, hogy nem bírja megtanulni."

- Összesen négy évet éltem külföldön angol nyelvterületen és Németországban. SOHA SENKI nem állt belém a nyelvtudásom miatt (németül egyáltalán nem is beszélek) és nem is tudok senkiről akivel ez megtörtént volna, pedig voltak még rajtam kívül nem angol anyanyelvűek.


Ha tőlem tört magyarsággal kérdez valaki az utcán valamit, akkor mindenképpen igyekszem segíteni neki, mert örülök és értékelem a fáradságát, hogy az én nyelvemen próbál beszélni. Ugyanezt tapasztaltam külföldön is, soha nem csesztetett senki amiatt, hogy nem anyanyelvi szinten beszélek.

2019. jan. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok helyen éltem már és sehol nem tapasztaltam ilyet.
2019. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem szerettem volna általánosítani, remélem nem az jött le, hogy mindenhol így bánnának a magyarokkal. Én inkább ezt csak a brittekről hallottam, de ők egyébként is egy különleges nemzet, lehet, hogy mindenkivel így viselkednek, csakúgy mint a franciák. Igaz utóbbiakról csak annyi negatívumot hallottam, hogy nem hajlandók a hazàjukban más nyelven megszólalni, még hivatali ügyintézés közben sem. Mondjuk ez sem igaz szerintem teljesen, mert akkor nem lenne idegenforgalmuk sem.
2019. jan. 23. 12:09
 7/16 A kérdező kommentje:
Velem nem toltak ki, egy ideje már mentem a válaszokat. Szóval a véleményükre voltam kíváncsi, az meg úgyis meg van. 🙂
2019. jan. 23. 14:21
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függetlenül, hogy szerintem hülyeségeket írtál nem értem, hogy vajon miért törölték a hozzászólásaid.


Elég fura mindenesetre.

2019. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én sem értem miért kerültek törlésre azok a bejegyzések. Nem volt bennük semmi durva.
2019. jan. 23. 14:58
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

A nyugatiaknál ezt jelenti a tolerancia és véleményszabadság.

Szal jól készülj fel, ha mész Nyugatra.

2019. jan. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!