Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy gyereknek milyen problémái...

Legyenszépnapod! kérdése:

Egy gyereknek milyen problémái vannak, milyen nehézségekkel kell megküzdenie?

Figyelt kérdés

Persze nagyjábol tudom, de nagyon sokat segítenétek konkrétumokkal


Itt most a kamaszkor előtti időszakra gondolok, de mikor már nem csecsemők

Mondjuk 4-14 éves korig


Előre is köszi a válaszokat.



2019. jan. 24. 09:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Értelmetlen kérdés. Pont ugyanolyan problémái lehetnek, mint egy felnőttnek. Hohy pontosan mi és mennyi, az a szemelyen mulik
2019. jan. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Melyik gyereknek? A környezetétől függ.

Lehet probléma a családban, a közösségbe való beilleszkedésben, a tanulásban. És ezek mind hatnak egymásra is.

2019. jan. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

Felnőtt fejjel, szemszögből már mostnúgy gondolom, hogy semmi, holott még csak 26 vagyok.

Hacsak nincs kirívó rossz dolog a családjában, akkor maximum a beilleszkedéssel lehetnek gondok, de az ott van felnőttként is.



Ha előveszem az empátiámat, és visszaemlékszem a gyerekkoromra: az ő szintjükön azért vannak nehézségek.


Ha csúfolják őket, nem tudnak beilleszkedni, becsapja őket a legjobb barátjuk, az tud fájni.

A szülők esetleg ekkor vagy akkor nem veszik komolyan őket, ők "még csak gyerekek". Ehhez társulhat a feleslegesen túlzó tekintélyelvűség is.

2019. jan. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Beilleszkedés, szociális kihívások. Elvárásoknak való megfelelés.
2019. jan. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Én csak azt tudom, gyerekként engem milyen kihívások értek. Önértékelési problémák, nem fogadnak el az emberek. Nekem nincs olyan cuccom, mint a gazdag kislányoknak, ezért hülyén érzem magam a bőrömben. A tanár pikkel rám, mert nem szereti a szüleimet. A másik tanár folyton ordít és félelmet kelt mindenkiben, bennem is, és nem merek bemenni az órájára. Egyes lett a matekdogám, hogy mondom meg otthon? A barátaim úgy érzem nem is igazán a barátaim, nem értenek meg. Apu sosincs otthon, el fognak válni. Milyen lesz ezután az életem?

Hát ezek majd' 20 éves gondolatok, már korántsem ilyen problémáim vannak, de régen ezek gyötörtek.

30 N

2019. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Itt is járt a lepontozóbajnok, vagy mi?
2019. jan. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A legalapvetőbb és egész későbbi életükre kiható probléma az, hogy nincs idejük megélni gyerekként a gyerekkorukat, mert manapság az a trendi, hogy már születésétől fogva polihisztorként kezelik a gyerekeket, - már attól fogva megkezdik az agymosásukat, felkészítésüket a "a nagy életpályára".

- Aztán csodálkozik mindenki, hogy huszonéves férfiak úgy viselkednek - nagy nyilvánosság előtt, - mint a gyerekek.

2019. jan. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

6: Azért lettél lepontozva, mert azt írtad, hogy egy gyereknek semmi problémája.

Nekem (és sok-sok más gyereknek is) voltak. Most felnőttként nincsenek ilyen problémáim, úgyhogy nem az életkortól függ. Ráadásul gyerekként, egyedül, sokkal nehezebb megérteni, feldolgozni.

- apukám alkoholista, megveri anyukámat, mindig kötekedik

(amikor elváltak, ez megoldódott)

- apukám sose keres, ha találkozunk is, akkor is piás és hülyén viselkedik

- egyedül nevel anyukám, egész délután, este egyedül vagyok otthon már 6 évesként is, senki nem segít tanulni, vagy bármi másban

- mivel egyedül nevel anyukám, nem ideális az anyagi helyzetünk, jó tanuló vagyok, jól viselkedem, és úgy érzem, hogy nem igazságos, hogy a rossz tanuló, rossz gyerekek mindent megkapnak a szüleiktől, nekem meg nincs semmim

- a tanárok kivételeznek a jobb módú családokból jövő gyerekekkel, és csúnyán bánnak a szegényebbekkel

Ez volt általános iskolában.

Középiskolában ezek már annyira nem jöttek elő, vagy nem érdekeltek, kivéve az anyagi nehézségek, de akkor már tudtam dolgozni diákmunkát. Ott inkább a szokásos kamasz dolgok. És ami leginkább zavart, hogy az anyagi helyzetük miatt nem tanulhattam tovább nappalin, ahogy az osztálytársaim 90%-a tette.

De a kisgyerekkori sérelmek kihatottak az egész személyiségemre, félénk, önbizalom hiányos lettem.

2019. jan. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írtam:

"Hacsak nincs kirívó rossz dolog a családjában, akkor" .... " Az ő szintjükön azért vannak nehézségek."



Ha ez valakinek úgy jön le, hogy azt írtam, nincsenek problémáik....

Okkééé...



Sohasem tudtam beilleszkedni, 14-15 éves koromig kifejezetten bántottak is.

Nagyszülők neveltek, ennek minden előnyével és hátrányával együtt.

Sokat tanultam, de mégse ment úgy a suli.

Kis gyenge szerencsétlenke voltam.


Emellett azt mondom, a felnőttkorom sokkal nehezebb, stresszesebb, rosszabbkedvű eddig.


De nem írtam, hogy nincs gondjuk a gyerekeknek.

2019. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Metionin ***** válasza:
100%
Környezetfüggő és gyerekfüggő. Nem mindegy, hogy milyen családban él a gyerek. Írom az én problémáimat: alkoholista apuka + idegbeteg anyuka, akik mindketten elvárták, hogy hozzájuk húzzak és őket szeressem jobban; megfelelési kényszer: mindennek tökéletesnek kell lennie, ha nem, akkor egy semmi vagyok akit kár volt megszülni; szegénység: a többi gyerek mindig bántott és csúfolt mert nem voltak szép ruháim; szigor: a szüleim sosem engedtek ki az udvarról, nem barátkozhattam és nem is szólhattam más gyerekekhez, emiatt utáltak és megdobáltak, vertek a többiek. Hozzájön ehhez, hogy nem volt külön szobám és nem tudtam a szüleimtől aludni, hogy kényszeres dolgaim voltak amikért még a szüleim is cikiztek. És ez csak egy kis részlet. Egy gyereknek is lehetnek nagy problémái (nem kell családi erőszaknak vagy ilyesminek lennie), elég ha nem kap elég szeretetet, figyelmet otthon vagy ha valamiért csúfolják a többiek. A gyerekek a legkegyetlenebb élőlények, nüansznyi kis faxságokért képesek a másikat kiröhögni és kiközösíteni. Vagy ahol történik egy válás, haláleset, ilyesmi, az is megterhelő.
2019. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!