Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki leszokott a dohányzásról,...

Aki leszokott a dohányzásról, mivel váltotta ki?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy rám olyan hatással van, hogy kiránt az adott gondolatkörömből, ha rágyújtok. Nem tudom mi mással tudnám pótolni e jellegű jótékony hatását, ami ilyen könnyen kéznél van.
2019. jan. 25. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Semmivel!

Csak odafigyeléssel és erős akarattal, önfegyelemmel. Rászokni sem egyetlen nap alatt sikerült, letenni se akard egyik napról a másikra!! A leszokást is gyakorolni kell, és majd menni fog az is!

2019. jan. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Amikor ki akartam váltani valamivel, az úgy nem ment. Ott volt a ropi, a rágó, a gumicukor, a végén meg már egy zsáknyi édességgel álltam a buszmegállóban. Bírtam vagy két hétig.

A szokásokon kellene változtatni, pl. minden evés után cigi, most helyette van tea meg tejeskávé. Ugyan úgy megadom azt az időt, közben olvasok, beszélgetek. Volt nálam mindig innivaló, egy korty bármi egy slukk cigi helyett. Minél keserűbb volt annál jobban működött, pl. zöld tea üresen.

Nem rossz ötlet amúgy a kezeket lefoglalni valamivel, ezt a Kéz őrület c. filmből vettem: „Tétlen kéznek ördög a munkaadója” :D csak ott a főszereplő folyton füvezett és döglött, ezért az egyik keze elszabadult és gyilkolászott, ezért megpróbált kötni, meg ilyenek... na mindegy, az egy vicces film, de az igaz, hogy ha valami hasznossal foglalod le a kezeidet, akkor nem jut eszébe haszontalankodni, és közben jól lehet gondolkozni. Manapság annyi kreatív cucc van, szabadulj be valami ilyesmi helyre és kezdj el gyártani minden ismerősödnek kulcstartót meg poháralátétet.

2019. jan. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
E-cigivel. Három évig azt szívtam, a végén már nikotinmentes liquiddel, aztán le is tettem azt is. Nem is hiányzik.
2019. jan. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam (még) le. Nekem max 3 nap volt a rekord. Tapasszal 5 nap. Nikotinos gőzös E cigivel talán 7 nap.


Azt elmondhatom semmi sem kell a leszokáshoz, csak te. Se nikotapsz, se e-cigi. Egy dolog kell hozzá: erős elme feletti tudatosság.

Azt jelenti, hogy az elméd taktikázni fog veled, ráakar venni, hogy rágyújts. Pl. Igen rossz kedved, hangulatod lesz, de ezen felül kell kerekedned, mert az elméd mindent bevet, hogy rágyújts. Olyan sötét világot mutat és olyan feneketlen unalmat, ami addig lekötött most,cigi nélkül unalmas. Állandóan aludnál (menekülés az időtől) Ezért én a kocogást fogom beiktatni a leszokási tervbe.

Ez egy komoly háború az elmével, nem a nikotinnal. Megnyugtathatod ha hazudsz neki, olyant nem mondasz Soha. Mondod holnap annyit cigizel amennyit akarsz, és már ez eltölti az agyat jó érzéssel, persze te tudod csak kamuzol, te tektikázol vele, és nem ő veled.

És valóban feljönnek régi elnyomott dolgok, mivel a nicotin tompítja az érzéseket, idegméreg.


Az unalom a legszörnyűbb, amikor semmi sem olyan jó már. Erre még nem találtam jó megoldást, az alváson kivül.

2019. jan. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 #2 Óriásiak! :D ..többieknek is köszönöm. ..én is leginkább futásra gondoltam, csak több előkészületet igényel, mint a dobozt előkapni..de meglesz ez oldva, kijátszom a jelenlegi rendszert(:
2019. jan. 26. 07:59
 6/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok! Akár hiszitek, akár nem, mindegy mennyire pontoztok le, ez is "agyban dől el!"


Ha nagyon nagy volt a kísértés, a következőt gondoltam végig:

"Én magam döntöttem úgy, hogy abbahagyom a dohányzást! Senki és semmi nem kényszerít rá, bármikor megváltoztathatom a döntésemet! Akarom megváltoztatni? Nem, nem akarok változtatni, abba akarom hagyni a dohányzást, és abba is hagyom!"


Ezek után elmentem inni egy pohár vizet, ha mégis rajtam volt a cigizhetnék: megnéztem az órát, és azt mondtam: jó, csak még 5 percet bírjál ki!! ... és szépen fokozatosan, egy idő után az 5 perc leteltével már eszembe sem jutott... azért írtam, ne akarj egyik percről a másikra leszokni, és ne vedd kudarcnak, és ne hagyd abba, ha esetleg mégis elcsábultál!!!

2019. jan. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy álltok azóta a cigivel ?

Én leszoktam két hónapja , nem váltottam ki semmivel. Könnyebb volt, mint hittem.

2023. jan. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!