Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek gyereknek vagy...

Szerintetek gyereknek vagy felnőttnek jobb lenni?

Figyelt kérdés
Örülnék, ha mindkét korosztály kifejtené véleményét! :)
2019. jan. 26. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%

Egyértelműen gyereknek jobb lenni.


Gyerekként átlagos esetben még az a legnagyobb elnyomás, hogy kilenc órakor le kell feküdni, és be kell pakolni a tanszereket másnapra. Gyerekként még nem vesznek körül minket sz@r emberek... Gyerekként még ártatlan, kiforratlan, képlékeny személyiségek vagyunk. Persze van, amikor kiközösítünk egy osztálytársat, vagy megverünk valakit az udvaros szünetben, esetleg megviccelünk valakit úgy, hogy utána a szégyentől nem mer két napig iskolába jönni, de ezek még nem "valós" bűnök... Gyerekként - átlagos körülmények, tapasztalatok mellett - nem tudunk valóban "rosszak" lenni. Próbálgatjuk a határainkat, minél többet igyekszünk megtapasztalni és elsajátítani a világból. Ebben a korban is vannak problémák, de közel sincs az a fajta terhes "kötelezettség", ami majd a későbbikben vár ránk. Mert ha már unjuk az iskolát, akkor ellógunk három napot. Gyakorlatilag érdemi következmény nélkül. De aztán úgyis bejövünk, mert hiányozni fog a madtársunk, meg azért, mert anya, apa, és az osztályfőnök azt mondta. Később viszont már nem mondhatjuk azt, hogy nem megyünk dolgozni, mert a lelketlen főnökünk pont le fogja sz@rni, hogy a hetvenedik tizenkétóra után szükségünk van a pihenésre.



Gyerekként még érzékenyek vagyunk a világra. Alapvetően őszinték, és tiszták vagyunk. Gyereknek jobb lenni...

2019. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Gyereknek jobb, milliószor........
2019. jan. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Egyiknek sem jobb.

A gyerek folyamatosan ki van szolgáltatva, folyamatosan ki van téve a környezetében lévő felnőtt(ek) éppen aktuális hangulatának, szeszélyeinek.

A felnőtt élete a lét biztosítását övező folyamatos problémamegoldások mentén zajlik.

2019. jan. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem maga az út az ami fontos, nem pedig az állomások.


Szóval nem rangsorolom őket.

2019. jan. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Felnőtt vagyok, de gyereknek jobb lenni. Igaz, hogy vannak szabályok, de (ha jó minden az adott környezetben), akkor van támogató-óvó közeg is, és szabadság.
2019. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Felnőttnek


Azt csinálsz amit akarsz


Feltéve, ha tudod mit akarsz

2019. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Én nagyon szeretek felnőtt lenni. Végre azt az életet élem, amit gyerekként már megálmodtam magamnak. Szabad vagyok, akkor kelek-fekszem, amikor akarok, azt eszem, amit akarok, arra költök, amire akarok. Van saját keresetem, beosztom a pénzem, az időmet.

Szeretem a munkámat, szeretek bulizni, barátokkal lenni, programokra menni.


Ehhez képest a gyerekkorom sivár volt és a szüleimmel sem volt túl jó kapcsolatom. Folyton szorongtam, hogy miért szól be anyám, mi nem tetszik neki, miért fog kiabálni. Az iskolába saját magammal szemben nagyok voltak az elvárásaim, szorongtam amiatt is. Rengeteget tanultam, volt olyan tanár, amelyik szivatott is, gyomorgörccsel mentem be az órájára.

Ma már nincs ilyen, jó munkám van, jó fej kollégák, korrekt vezetők, jó légkör, korrekt fizetés. Sokkal jobban élek, mint gyerekként, nyugodtabb vagyok, szabadabb, jobban kiélhetem a vágyaimat.


Nyilván, lehetett volna jobb gyerekkorom, talán akkor most nem írnám ezeket. De szerintem, ha valaknek jó is volt a gyerekkora, de a felnőtt életét is legalább annyira élvezi, mint én az enyémet, nem fogja annyira siratni a gyerek éveit.

2019. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Számomra felnőttnek. Gyerek koromban rendkívül gátlásos voltam, mindig megmondták mit csináljak, nem volt pénzem, stb. Felnőttként bár van stressz, mert nem látom a jövőt, de van pénzem mert tudok spórolni és senki nem mondhatja meg, hogy mit csináljak.
2019. jan. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#6

Majd ha felnősz, megtudod!

2019. febr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köztes, olyan idősebb kamasz és ifjú, szerintem akkor a legjobb. Volt már szabadságom és komolyan is vettek (úgymond már nem csak a fejem felett döntöttek) és volt már magánéletem és szabad akaratom. Szerintem az a legjobb amikor a törvény szerint, már felnőtt vagy, de még a szüleidnél laksz, vagy még azért éled a fiatalságod.
2020. máj. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!