Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A -főként autósoktól- kéregető...

A -főként autósoktól- kéregető hajléktalanok többségénél miért van egy befóliázott újság?

Figyelt kérdés
Sokszor láttam már de nem értem miért. Azt hinné az ember hogy újságot akar neked eladni mint aki pl virágcsokorral csinálja ugyanezt attól virágot vehetsz, de a gajléktalannál csak egy újság vagy általában fekete FN feliratú és ezt mutogatva kéregetnek. Miért kell nekik az újság? Mi lenne ha anélkül kéregetnének ahogy a hajléktalanok az utcán vagy ha már valamit mutogatnak akkor az egy kartonlap saját felirattal, viszont ez egy közönséges magazin vagy újság csak. Valaki tudja mire használják kéregetésnél, miért kell nekik?
2019. jan. 29. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ikszdé...


Az FN feliratú újság a Fedél Nélkül című, 90-es évek óta létező folyóirat. Kiadásának célja a hajléktalanok támogatása. Az újság tartalmát részben a hajléktalanok írják.

Tehát ez nem egy furcsa véletlen, hanem koncepció van mögötte. És a lefóliázás egy viszonylag új dolog, néhány éve vezették be. Azelőtt anélkül árulták. A fólia célja, hogy a finnyás emberek is megvehessék a lapot. Tudod, mert a közvélekedés szerint a hajléktalan nem tiszta, és ezzel próbálnak kedvében járni a potenciális vásárlóknak.

És hogy miért nem egy táblát tartanak csupán, miért kell az újság? Mert így tisztességesebb a deal, kapsz is valamit a pénzedért. Pont azt a kritikai élt akarták elvenni az újsággal, hogy a hajléktalan semmit sem tesz/ad a pénzért, amit kapott. Persze tudom, hogy sokan úgy adnak pénzt, hogy az újságot nem is kérik el. De az újság létezése egyfajta gesztus, amit vagy felfogsz, vagy nem.

2019. jan. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Az FN az a Fedél nélkül című újság.

Ezt a hajléktalanok egy alapítványtól ingyen kapják, hogy ne koldulni kelljen nekik, hanem eladják.

Persze a kutyának nem kell, odaadják a pénzt, de nem kérik el.

2019. jan. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, az fn az a fedél nélküli újság, amit hajléktalanok árulnak/árultak. Viszont mivel tényleg senkinek sem kell (aki ad pénzt, anélkül is ad, aki nem az meg azzal se), így már nem egy kupac újsággal járnak, hanem csak egyel, és mivel az fn összefonódott a hajléktalanokkal,ha úgy tetszik egyfajta "csövesigazolvány" lett, ezért csak felmutatja az újságot és máris tudja mindenki, hogy "ez egy hajléktalan, pénzt kér", nem kell éhező családot kamuzni, vagy szélvédőt mosni, csak felmutatja az újságot és kész, sokkal gyorsabb a procedúra.
2019. jan. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A "csövesigazolvány" kifejezésen olyan jót röhögtem 😂😂😂 Tök jó arc lehetsz. 😁

Amúgy hogy ne offoljak egyetértek az előttem szólókkal.

2019. jan. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még fiatal vagyok nem tudtam régebben ez hogy működött.

Én nekem az jutott eszembe hog azért jár újsággal hogy a rendőr/közterület felügyelet be kössön bele koldulásért hanem újságot árulnak és úgy már nem kéregetés viszont igy meg nem értettem miért csak 1db-al jár.

Annyi ideje érdekelt már mi értelme van egy darab újsággal kéregetni, jó tudni.

Mindig gondolkoztam azon hogy azért mutogatja mert el akarja adni vagy más miatt, de soha nem mertem megkérdezni vagy megpróbálni megvenni az újságot.

2019. jan. 30. 00:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyival kiegeszitenem az elottem szolokat hogy nemelyik csak 1et vesz (azt hiszem regen kerult mondjuk 100ftba es utana eladhatta tobbert) es azt jol osszeretkezi hogy veletlenul se kelljen a kutyanak sem igy megmarad neki mutogatni es meg az ujabb adagert sem kell penzt kiadnia.
2019. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!