Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem túlzás amit az egyes...

Nem túlzás amit az egyes vlogger anyukák művelnek?

Figyelt kérdés
Elsősorban azokat értem akik a gyerekük minden egyes pillanatát valamilyen közösségi oldalon élik meg. Néhányan több tízezres követővel rendelkeznek. Le van fotózva a gyerek szoptatás közben, ahogy ül a bilin meg fürdés közben, meg amikor beteg és még sorolhatnám. A legintimebb képeket teszik, persze a gyerek meg gondolom örülhet majd neki hogy ha felnő. Állítom hogy ha az ilyen emberek profiljáról levennénk a gyerektémát, más nem is maradva. Tényleg nem érdekli őket hogy a gyereküket, kvázi terméknek használják és folyamatosan mutogatják? Még mielőtt nekem támadnátok nem az összesre értem, csak néhány embernél figyelhető ez meg.

2019. jan. 29. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
A silány életükben csak ezt tudják felmutatni. Mással nem büszkélkedhet.
2019. jan. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
De az. Engem (is) rohadtul idegesítenek az ilyen emberek.
2019. jan. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Önpromotálás, valamit bizonyítani akarnak a világnak, elismerésre vágynak, biztosan. Szerencsére nekem nincsenek ilyen ismerőseim, ha lennének, követésüket leállítanám.
2019. jan. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

én még egy ilyet se láttam, ami a kérdésben szerepel. nyilván más körökben mozgunk és én nagyon figyelek az engem nem érdeklő tartalmak kiszűrésére - igen, ismerősöket is kikövetek (unfollow), ha túl sok olyat osztanak meg, ami engem nem érdekel és törlöm is, akik ismerősként sem érdekelnek, vagy nem fontosak nekem. márpedig az ilyen állandó gyerekmutogatás nem érdekel - ha csak néha posztolja valaki a gyerekét, az nem zavar.


az anyukák, kismamák egyébként is hajlamosak túlzásba esni azzal, hogy folyton a gyerekről és vele kapcsolatos dolgokról beszélnek és mindent meg akarnak osztani ezzel kapcsolatban. ha többen is összejönnek ilyenek, akkor meg pláne rá is erősítenek erre a jelenségre, hogy azt hiszik, másról sem szól a világ és gerjesztik is, hogy pláne mégtöbb ilyen témájú dolgot osztanak meg.

ha valaki még aktív is a közösségi médiában, pláne blogol, vlogol is, akkor méginkább képes lehet késztetést érezni, hogy ezeket a dolgokat megossza. jobb esetben van annyi tudatosság benne, hogy az ilyen dolgainak külön, tematikus csatornákat nyit azok számára, akiket ezek a dolgok érdekelnek és nem más felületeit árasztja el ezekkel.


hogy a gyerekből mennyit szabad/érdemes megosztani a neten, az különösen érdekes és nehéz témakör, amiről nagyon eltérnek a vélemények. hogy mi a helyes és kinek van igaza, azt legfeljebb az idő tudja majd egyszer eldönteni. addig legfeljebb véleményeket lehet ütköztetni és a vita tanulságait levonva megpróbálhat mindenki jó döntést hozni.


egy korábbi hasonló kérdésben pl. Nánásiék kerültek szóba, akik elég sokat mutogatják a gyerekeiket, míg pl. Magyarósi Csaba kifejezetten keveset mutatja őket és el is mondta, hogy milyen szempontok alapján teszi és miért nem akarja túlzásba vinni. egyik barátja/kollégája viszont nemrég indított apuvlogot, amiben ő is megmutatja a saját gyerekeit, viszont ő és Nánásiék sem intim, vagy kínos helyzetekben mutatják a gyerekeiket.

az persze egy további nehéz kérdés, hogy ezek a gyerekek mit szólnak majd később ahhoz, hogy menthetetlenül ismertté/celebbé válnak, mire felnőnek és hogyan tudják majd ezt kezelni. viszont ez ugyanúgy kérdés az összes tizenévesen, vagy még fiatalabban vlogolni kezdő és esetleg befutó fiatal esetében is. (Nánásiéknál két amúgy is ismert celeb gyerekeként különben se sok esélyük lenne megúszni a celebség problémát, persze egészen más ez is, ha ők maguk is ismertek, nem csak a szüleik)...

2019. jan. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!