Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek van olyan ok,...

Szerintetek van olyan ok, amiért érdemes öngyilkosnak lenni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 30. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

súlyos gyógyíthatatlan betegség max, minden más megoldható

persze könnyebb elfutni, mint szembenézni a problémával

2019. jan. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Ez mindenkinek mas, lehet, hogy van.
2019. jan. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Apám öngyilkos lett pár hónapja, azóta sem derült ki, hogy miért. Számára biztos volt olyan ok.
2019. jan. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is a sulyos es gyogyithatatlan betegseg, bar en inkabb probalnek a csaladommal lenni de egy reszbol viszont nem szeretnem hogy vegig kelljen nezniuk a szenvedesem es ahogyan leamortizalodom. Talan ez ok lenne.


Masok az adossag miatt vagy a csaladjuk szethullasa miatt is kepes ra. Emberfuggo ki miert tenne meg.

2019. jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Miss Endzsi ***** válasza:
Gyógyíthatatlan betegség, súlyos mentális probléma.
2019. jan. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonymousreview60 ***** válasza:
0%

1. Ha gyógyíthatatlan betegség vagy valamely szerettünk elvesztése miatt ésszerűen igazolhatóan és visszafordíthatatlanul akkora a fájdalom vagy az életminőségromlás, hogy a szenvedő számára az Élettel összeegyeztethetetlen.

2. Ha valódi honvédelmi/sokak életének megvédése okából kínzás ellenében a titkot meg kell őrizni.

3. Ha az öngyilkosság elmulasztása valamely szerettünk halálát okozná valami (pl. maffiás) zsarolási helyzetben.

2019. jan. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Abban a hitrendszerben amiben én élek nincs olyan ok. Ugyanis még a halálos baleset és egyéb katasztrofálisnak tűnő dolgok is egy olyan tapasztalatot adhatnak amit nem sokan élnek meg.

Egyébként én pl megéltem egy hozzátartozóm öngyilkosságát. Már meg tudtam neki bocsájtani, elengedtem. És ezzel a tapasztalattal sokkal előrébb vagyok mint mások, főleg mert nem zuhantam meg miatta. Hanem tanultam, más ember lettem tőle... Aki pedig öngyilkos lett, olyan ok miatt tette ami kevésbé fájdalmas mint annak átélése, hogy ezt ő megtette... lehet gondolkodni ki erősödött meg tőle, és ki a gyenge. Nem sajnálom azt aki öngyilkos lesz, de megbocsájtok neki, és sajnálom, hogy ilyen negatív hullámba került, ahol nem volt más mentő gondolat, csak a halál...

2019. jan. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

A súlyos gyógyíthatatlan betegségre/egészségügyi állapotra az eutanázia lenne a megoldás, hogyha engedélyezve lenne.


De sokszor inkább hagyják az embert éveken keresztül szenvedni. Szerintem hasznos lenne, hogyha egy ilyen tényleg kilátástalan helyzetben a döntés meghozatala után nem az érintettnek kéne elkövetnie az öngyilkosságot, hanem kapna eutanáziát egy arra felhatalmazott személytől/szervezettől, amik ugye nem lehetnének az orvosok az orvosi eskü miatt.


Bár ebben az ügyben "előrelépés" maximum akkor lesz, hogyha az ország valamelyik befolyásos "vezetőjét" is személyesen érintené az ügy.


Le lehet pontozni, de személyesen tapasztaltam meg, hogy milyen amikor az egyik szeretted a saját halálos ágyán szenved hónapokig és nem lehet semmit sem tenni.


Más esetben talán még azt tartom elfogadható oknak, amikor valaki porig rombolja az életed munkáját és semmit nem tudsz tenni ellene. Ott voltak azok a liba tulajdonosok például, akiket anno. Bajnai Gordon tönkretett miniszterelnöksége alatt. Közülük elvileg többen is öngyilkosok lettek és szerintem valahol érthető.

2019. jan. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tislerics Máté ***** válasza:
helyzetfüggő...
2019. jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, sok fajdalmat okoztam szeretteimnek es allandoan csak fajdalmat okozok es mar nem akarok, 21 évem alatt csak a tudatmodosito szerek tettek boldoggá na meg egy két lány akikbe még plátóian szerelmes voltam és reménykedtem aztán persze az is csak csalódás volt, nem tanultam, dolgoztam 2 es fel evet de többet már nem akarok, itthon se turnek mar sokaig, hajlektalan nem akarok lenni, es ja, egyaltalan a tarsadalom terhere sem akarok lenni.
2019. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!