Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki letudna irni a nevemet...

PulseKodi kérdése:

Valaki letudna irni a nevemet Orosz és német betűkkel?

Figyelt kérdés
Balogh Bálint-ot kéne leirni

2019. jan. 31. 08:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ы-vel viszont az a baj, hogy tipikusan más hangot jelöl: nem a mi elülső i-nkat, hanem a centrális /ɨ/t.
2019. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 chtt ***** válasza:
100%

Szerintem az oroszt ne kavarjátok tovább, az egyes jól írta, ahogy a kilences is jól mondta, hogy fonetikusan írnak át (ami néha roppant mulatságos tud lenni, lásd Victor Hugo vagy Petőfi nevét - Виктор Гюго, Шандор Петёфи - nem lévén náluk 'ü' vagy 'ö' --- magánvélemény: szerintem az 'ыго' közelebb állna a kiejtéshez, mint a 'Гюго' - magánvélemény vége:).

Az végképp nem értem, miért mondanák Balyintnak (pláne, hogy az 'a' hangot ki sem tudják ejteni), lágy 'l'-lel fogják mondani, az oké, de semmiképp sem 'ly'-vel. Vagy hallottad már a 'litr', 'lica', 'lico' stb. szavakat 'ly'-vel? Én az elmúlt 40-45 évben egyszer sem, igaz, nincs is abszolút hallásom. És az 'i' meg a 'jeri' közti különbség (nem a legjobb, de talán érzékelhető) - [link]


S csak kíváncsiságból maga a név: [link] :)

2019. jan. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ilyenkor két megoldás van:


1. Átírják úgy, hogy az ilyen fura hangokat jelölő ékezetes dolgok problémáját elkenik a fenébe, aztán kész. Ez az általánosabb hozzáállás. Amivel ők elvannak, a probléma akkor keletkezik, ha egyszer valaki vissza akar írni egy ilyen elbutított nevet az eredeti formájára. Azt megjegyzem, hogy a magyar ö-t, ü-t jo-val és ju-val szokták átírni. Tehát egy oroszban "tyúk" kinézetű valami az eredetileg nagyobb eséllyel "tűk" volt a magyarban. A ty+u kombináció amúgy is ritka dolog.


2. A Szovjetunió lakosságának harmada nem szláv, és (ma már) joguk van a saját hangjaik helyes leírásához, épp ezért évszázada ki vannak alakítva a szlávban nem létező hangokra is a cirill betűk. Tessék őket bátran használni arra vannak. ө=ö ү=ü ұ ї ә ҳ ң қ ғ ҷ ... Találkoztak már az oroszok is ilyenekkel, erősen kulturbunkónak kell lenni, ahhoz, hogy ne tudják, mik ezek. Az egy dolog, hogy egy írógép nem tudott olyan karaktert leütni, ami fizikailag nem volt rajta, ezért kénytelenek voltak mást ütni helyette, de kézírásban meg unikódos karakterkészlettel ez nem létező kifogás.

2019. dec. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!