Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Erdemes lenne konyvet irnom?

Erdemes lenne konyvet irnom?

Figyelt kérdés

Pár éve már megfogalmazódott bennem, hogy szeretnék írni egy könyvet, de nem igazán tudtam, hogy hogyan kezdhetném el, viszont most úgy érzem, van egy támpontom.

Nagyon közeli családi (konkrétan szülői) szálak fűznek valakihez, aki a mai politikai élet szerves részének számít. Természetesen nem róla szólna, nem szeretnék bulvárkönyvet írni vagy médiabotrányt csinálni, csupán egy elég nehéz időszakon megyek most keresztül és jólesne névtelenül elmesélni azt, hogy milyen életem volt eddig egy ilyen szülővel.

Sem politikailag, sem más úton nem szeretnék állást foglalni, kizárólag személyes tapasztalatokról írnék, plusz tervezek feszegetni pár társadalmi és filozófiai kérdést olyan témakban, ami mindenki számára releváns lenne.

Mi a véleményetek?


2019. febr. 1. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szinte kizárt, hogy ebből profitábilis könyv lenne.

Kezdj blog-ot írni, előbb utóbb valaki felfedezi a hasonlóságot az apáddal és majd eladhatod a Blikk-nek a sztorit.

2019. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy előbb kezdj el olvasgatni a könyvírás alapszabályairól, sémáiról. Hogy mi kelti fel az ember érdeklődését, mitől lesz egy könyv kiadható stb. Erről rengeteg anyagot találsz a google segítségével. De ha kitanulkozol, még akkor sem biztos hogy a kiadó elfogadja, de ha van ráérő időd, meg lehet próbálni. A témád szerintem is inkább blogírásra alkalmas, mert nincs alapkoncepció.

Én neki álltam egy regénynek, de megvolt a történet fejben már régóta. Amíg azt sem tudod mit akarsz, fölösleges neki állni. Készíts vázlatokat, állíts össze egy tervet. Rengeteg kritérium van, de ezekből az alapok, hogy egy adott műfajhoz hány szó és hány oldal terjedelem kell stb. Most én is elakadtam, mert az adott műfajhoz mérten még a feléig sem jutottam el terjedelemben, viszont már a történet felénél járok. pl. én egy pszicho thrillert írok, amihez a kikötés minimum 100 oldal. Eddig 25-öt írtam meg A/4-ben, de már most a tetőfokán van a cselekmény, szóval nem tudom hogy lesz ebből 100 oldal. Ezért álltam le most vele, mert rájöttem, hogy alaposan át kell gondolnom mit is csinálok. Vannak izgalmas részek, vannak elkapkodott részek, vannak olyan párbeszédek amik utólag elolvasva még nekem is unalmasak. Kicsit most jegeltem, és újra neki esek később, mikor még többet tanulok az írásról, és újragondolom amit eddig leírtam.

Viszont nálam megvan az alaptörténet, a tartalom, tehát tudom mit akarok kihozni belőle. Te tudod?

2019. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem kéne. ezek a témák szűk kört érdekelnek. és Magyarországon nem érdemes kiadatni semmit, mert halódik a könyv ipar. veszteséggel zárnád.
2019. febr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Inkább írj blogot. A könyvkiadás másoknak való.
2019. febr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló okokból akartam könyvet írni én is. Olyan dolgot tapasztaltam, amit kevesen, de érdekes és hasznos, viszont ahhoz túlságosan bele kell menni a részletekbe, hogy érthető legyen, szóval egy újságcikkben nem lehet megfelelően összefoglalni. Ezért azt a módszert választottam, amit fentebb már ajánlott valaki, kiteszem az internetre, ahol akit érdekel, megtalálhatja. Azt kell eldöntened, hogy mi a fontosabb: bevételt szerezni a dologból (és ezt sajnos nem lehet anélkül, hogy médiafelhajtást kerítenél neki), vagy eljuttatni a sztoridat másokhoz.
2019. febr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!