Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik a még álló vonaton kis...

Akik a még álló vonaton kis mütyüröket tesznek le az üllésre 500 Ft-ért, mondván hogy ők hallássérültek és ezzel támogatomni tudom őket, kamusok?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem hogy igen. Nem is értem hogy egy hallásérült mitől lenne olyan szar helyzetben hogy nem tud valamilyen munkát elvégezni. Ki az aki ennek bedől? Vagy rosszul látom és mégsem kamu?

2019. febr. 1. 16:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Én régebben tanultam jelnyelvet. Az egyik ilyen "hallássérültel" próbáltam kommunikálni. Olyan gyorsan elhúzott a kulcstartójával együtt, mint a szél.
2019. febr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
ezek kamu sérültek, egy hallássérült nem süllyed le eddig.
2019. febr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%
Én olyat láttam, hogy megváratták a "süketnéma" nőt aki egyszer csak megszólalt fennhangon, hogy "most vesztek vagy nem?"
2019. febr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez még mindig megy? Kb. 10-15 évvel ezelőtt is csinálták. Tudtam, hogy kamu hallássérült, akkor még 200 forint volt, de mivel aranyos volt a plüss és van-volt két kislányom, akik már felnőttek, néha megvettem.:D Tényleg!
2019. febr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer én is vettem, mert ott volt mellettem a vonaton az akkor még kicsi lányom. Hát kapott egy plüsst, én tudtam, hogy kamu, de legyen jó napja a "süketnémának" is (meg a lányomnak is.)
2019. febr. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez a koldulás rafinált formája. Sokan voltak már úgy, hogy ha nem vettek, akkor az elsuhanó "süketnéma" fogai között mormolta, hogy "k/rva anyádat".
2019. febr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Bécsben is ugyanezt csinálják. Maffia. Mint a kutyával koldulók. Egyik percról a másikra jelentek meg jó sokan. Nem véletlen.
2019. febr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
12%

Attól még, hogy tud beszélni, lehet siket. Magyarországon minden siket gyereket megtanítanak beszélni (persze ha a siketség súlyos agyi problémákkal társul, akkor nem biztos, hogy menni fog, de azért sokan tudnak valamilyen szinten tud beszélni, sőt akár szájról olvasni is).


Azt sajnos nem tudom, hogy a vonatokon árusítók valódi siketek-e, vagy kamu az egész, próbáltam utánanézni, de nem sokra jutottam.

2019. febr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
12%

A kérdésnek arra a részére reagálnék: "mitől lenne hátrányban egy hallássérült".

Aki jelnyelvet tanult csak, ő nemhogy szóban, de sajnos írásban sem tud kommunikálni hallókkal, írott szöveget sem tudja értelmezni (hiszen soha nem hallott, számára a szavak nem jelentenek semmit) és ez elég rossz lehet, hátrányos lehet munkavállalás, valamint az élet minden területén.

Én is hallottam olyanokat, hogy sokan tapasztalták: adott illető elkezdett énekelni miután végigment a vonaton, vagy éppen halkan kifejezte elégedetlenségét, hogy nem vásárolt senki.

2019. febr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%
9. Mi a f4sz...Attól még, hogy nem hallják a szöveget, miért ne tudnának megtanulni olvasni? Ezzel az erővel ha te látsz egy latin betűkkel írott, de idegen nyelvű szöveget, amit nem ismersz, nem tudod felismerni a leírt betűket? :D
2019. febr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!