Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Apám extrovertált, anyám...

Apám extrovertált, anyám introvertált, apámnak erősebbek a génjei mégis anyámat örököltem, hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés

2019. febr. 2. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed hogy erősebbek apád génjei?
2019. febr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert a külsőm is inkább tőle van
2019. febr. 2. 19:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy a gének így működnek, bár nem vagyok Mengel.. :D

A személyiséged pedig a nevelésedtől, és a külső behatásoktól is függ legalább annyira, mint a génjeidtől, szóval lehet, hogy tudsz magadon változtatni.

2019. febr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha értesz hozzá el tudnád magyarázni mert a neten semmi nincs
2019. febr. 2. 19:58
 5/11 anonim ***** válasza:

#4 Nem hiszem, hogy értenék hozzá, de a saját tapasztalatomat le tudom írni: tini koromban nagyon visszahúzódó voltam, csak a szobámban éreztem jól magam és ott sem másokkal chateltem, hanem inkább a sorozataimat néztem, de aztán eldöntöttem, hogy oké, most vagy megváltozom magamtól, vagy elmegyek szakemberhez segítséget kérni. Most, kb 4 év után már messze jobb a helyzetem, szóval szerintem abszolút lehet változtatni az introvertáltságon.


Egyetlen egy hasznos tanácsot találtam anno: hogy ki kell lépni a komfortzónából. Nem tudom, hogy hány éves vagy; ha tini, akkor iratkozz be iskola utáni foglalkozásokra, vagy valami sport klubba, ha felnőtt, akkor kezd el egy tanfolyamot (bár felnőttként is beállhatsz valami csapatsportba). Ha van akár 1 barátod is, akkor lógj vele, amikor csak tudsz, menjetek el ide-oda, kérd meg, hogy mutasson be a többi barátjának, aztán ha már velük összeszoktál valamennyire, őket is kérd meg, hogy mutassanak be embereknek. Mondj igent minden egyes meghívásra, amit kapsz, ha van kedved, ha nincs, és ha már elmentél otthonról, akkor ne csak ülj, és nézz magad elé, míg a többiek beszélnek, hanem kényszerítsd magad arra, hogy beszállj a beszélgetésbe.

Minden egyes nap rá kell kényszerítened magad, hogy valami olyat csinálj, ami amúgy kellemetlen; ha más ötleted nincs, akkor menj el a könyvtárba, és kérd meg a könyvtárost, hogy ajánljon valami könyvet.

Mondjuk nem tudom, hogy neked pontosan mennyire súlyos az introvertáltságod (szóval már azzal is bajod van-e ha idegenekkel kell beszélgetned, vagy csak nem szeretsz nagyon kimozdulni otthonról) de összességében mindenkinek van komfortzónája, amit tud tágítani.

Gyorsabb megoldásról nem tudok, de ezzel legalább biztosan tudsz javítani magadon.

2019. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
24 vagyok
2019. febr. 2. 21:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Az hogy apád génjei bizonyos jellegekre nézve dominánsak, nem jelenti azt, hogy az összesre. Nincs semmilyen összefüggés, plusz a személyiségben többnyire a nevelés és környezet a meghatározó.
2019. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én ebben nem hiszek
2019. febr. 2. 22:10
 9/11 anonim ***** válasza:
A genetika pedig így működik. Egy embernek nem minden allélja domináns a másik szülőjéhez képest és ha a kinézetedet kialakító gének az apádban dominánsak voltak, az sem jelenti, hogy a többi is az. Azt, hogy a jellemet nem csak a gének határozzák meg, tudjuk. A nevelés, a gyermeket ért hatások valamint a genetika együttes terméke, akár hiszed, akár nem.
2019. febr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mármint azt írtad hogy csa a környezet és nevelés én inkább a genetikábab hiszek
2019. febr. 2. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!