Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért "irigykednek" egyből az...

Miért "irigykednek" egyből az emberek, ha valaki "nagyobb értékű" autója van valakinek a környezetében?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Audi A4-essel járok, 98-as évjárat, szerintem kortalan autó, szép állapotban van. Amint meglátták a munkahelyemen, egyből ment a zúgolódás, susmus, hogy milyen nagy értékű autó, honnan van rá pénzem és ehhez hasonló.


Nem is értem, hogy egy 20 éves, 1,5 milliós autóra irigyek tudnak lenni...


Miért van ez? Ha 20-40 milliós autóval járnék vagy még drágábbal, "megérteném", de így...? Ennyi valóban kivált irigységet?



2019. febr. 2. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Ki kell pukkasztanom az egó-buborékodat, senki sem irigykedik rád.
2019. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Dehogynem, nem egy embertől hallottam vissza, miket mondtak a munkahelyemen a hátam mögött...
2019. febr. 2. 21:25
 3/9 anonim ***** válasza:

'98-as A4-ért másfél milliót adni...


Nekem 3+ milliós "sport" autóm van, ami minden gazdaságossági megfontolást nélkülöz. Baromira nem érdekel, hogy ki irigy rá és ki nem

2019. febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Átlagban mondtam a 1,5 m-t...
2019. febr. 2. 21:29
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Szintén ilyen autóm van, csak 1 évvel fiatalabb. Itt is ment a susmusolás meg a "de jóómegy valakinek" beszólások, kb 1 hétig, utána leszarták. Én sem értettem, ezeket a reakciókat. Nem egy kitudja milyen sportautó, csak egy akkor 17 éves, dízel kombi volt. Bár mivel német import, az N-es rendszám megtudja zavarni azokat akik nem értenek az autókhoz, csak annyit látnak hogy Audi meg nem túl régi rendszámú.

Mióta megvolt az autó kb egy hete, a szomszéd is átjött megkérdezni hogy az enyém-e, hány éves meg mennyiért vettem. Hihetetlen. Amikor ő vette az autóját eszembe nem jutott volna átmenni kérdezősködni.

Nyugi, majd megszokják, utána beszélnek másról.

2019. febr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 veterán vas ***** válasza:
24%

"ment a zúgolódás, susmus hogy....honnan van rá pénzem"?


He-he, vicces gyerek.

Lehet, hogy pont arról volt szó, mennyire szakadt csóri autód van.

Amúgy, miért is kortalan? Hiszen Te írtad hogy 98-as évjárat.

Arról nem is beszélve, hogy mióta számít "nagy értékű"-nek egy másfél milliós autó?

2019. febr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pupusz ***** válasza:
70%
Lehet, hogy magadhoz képest érzed kissé erősnek a kocsidat, mert nagy lépés neked előre. Emiatt van olyan érzésed, hogy a hátad mögött összesúgnak. Ami nem valószínű, hacsak nem Etiópiában dolgozol. Nekem volt olyan kocsim, hogy mikor beérkeztem a kútra, hallottam két mukit epéskedni, hogy "megérkezett Soros György".:D Jót röhögtem rajta. Ma még brutálabb verdával járok és élvezem, hogy kerekednek a szemek, leesnek az állak. Na, meg a kérdezősködés. :D Válasz: Ez csak a céges, látnád a sajátomat. :D Inkább irigyeljenek, mint sajnáljanak.
2019. febr. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 K Laci válasza:

Sajnos a mai ember olyan, ha nekem nincs neked minek, vagy a legdurvább neked se legyen.

Ha még is van , jó állapotban van újnak néz ki, akik nem értenek hozzá, de nagy hang birtokosa hullámokat fel tudja kavarni , 30 40 millás autónak latja az is aki csak legyintett rá.

2019. febr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az irigy emberek általában boldogtalanok.
2019. febr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!