Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek az életemmel?

Mihez kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

36 éves vagyok, az életem saját hibámból és környezeti okok miatt romokban van.Se iskolám, se szakmám se semmilyen képzettségem ( 8 általános és más semmi ),

se pénzem, se barátaim, soha nem volt barátnőm, ronda és lerobbant vagyok a múltam miatt. Nincs hobbim , teljesen kiégtem az elveszett életem és drog+alkohol miatt.

Mit csináljak ebbe a maradék max 15-20 évbe?

Szakmát tanulni már nincs értelme, párkapcsolatom se lesz, hisz nincs semmim, igy szűz maradok...

Szivesen veszek minden kivitelezhető érdekes ötletet,

az öngyilkosság az alkohol és drogon kivül, mert ezekre már gondoltam és meg is voltak...



2019. febr. 3. 04:06
 1/5 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Miért nincs értelme szakmát tanulni?


Nem kell mindenet egy csapásra és azonnal, egyszerre megoldani, kezdd el apránként felépíteni az életed, már ha akarod.

2019. febr. 3. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne várd az életben, hogy bárki neked tanácsot adjon az életeddel kapcsolatban. Az rád van bízva, hogy mit kezdj az életeddel, az a sajátod, azt hozod ki belőle, amit akarsz, számtalan lehetőség van, de ne nyavalyogj, mert azzal nem mégy semmire. A lustaság persze nagyon kényelmes tud lenni annak, aki szereti.
2019. febr. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pupusz ***** válasza:
Gondolom közhelynek tűnik, de a drog+alkohol kombóról először is le kellene állni és behelyettesíteni azt az időt, energiát hasznos dolgokkal, amikhez kedved is van. Az önképeden sokat javítana, ha lenne miért értékelned magad. Manapság 8 általánossal is el tudsz helyezkedni, 200 körül meg tudsz keresni. Találj célt, mivel nem biztos, hogy csak 15-20 éved van hátra. Ha elkezdesz ténykedni, mozgolódni, a többi is jön magától. Új kapcsolatok, ismerettségek, szerelmek, barátságok, haverságok stb. Mindezt úgy írom, hogy én is túl vagyok ezeken, amiket írtál. Most be vagy fordulva, zárkózva magadba, kirekesztetted a világot, az embereket és nyomaszt az egyedüllét. magad körül forognak a gondolataid, ördögi körben vagy, ami egyre jobban lehúzza a hangulatodat. Egy addiktológus, pszichiáter, csoport terápia is sokat segíthet, ahol hasonló problémákkal küzdő sorstársak vannak. Ajánlom az N.A-t. Minden napra van csoport. Nekem ez segített. Jobbulást!
2019. febr. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Önfejlesztés, meditáció, önszeretet fejlesztése.
2019. febr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Full értelmesen írsz. A tanulást látom járható útnak, nem hiszem, hogy normál szorgalom mellett elakadnál egy estin elvégzett gimivel vagy egy munkaügyin keresztül elvégezhető jó szakmával. Egy jobban fizető trógerolós melóhely (erdészetek, öntödék, építőipar, költöztetés, stb) felkutatása megérheti rövid távon. Ma még segéderő is azoknak van elegendő, akik megfizetik. Biztos van, amihez már most jól értesz, egy minőségi eszközparkba invesztálni akkor is megéri, ha csak fusizgatsz hetente vele, vagy ha kicsit rá kell egészíteni az álláskeresési járadékra vagy az fht-re. Jó dolog értelmes, megértő, szimpatikus emberként megjelenni a munkaügyi kirendeltségen, úgy kb bármelyik tanfolyamra betolnak, ha idejében elkezded rágni a fülüket vele, mennyire vágysz rá. A tanfolyamokon érdemes strébernek lenni, azokkal törődnek, és úgy azért birtokában lehetsz a szükséges minimumnak és a jó alapoknak a további szakmai érdeklődéshez. Angol szövegértéssel pedig kinyílik a világ, kb bármely szakma legapróbb fortélyai elérhetők videón, rendes mesterek feltöltéseiből.


Pillants magadra gondolatban külső szemszögből, egyszeri idegenként! Vedd sorra az erősségeidet! Őszintén: hagynál kallódni valakit, aki ennyire jó anyag?

2019. febr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!