Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem tűnik úgy hogy egy...

Csak nekem tűnik úgy hogy egy felnőttnek alig van szabadideje?

Figyelt kérdés

Épp nézegettem a régi általános sulis órarendemet és látom hogy szinte végig 5 óráim voltak az az 12:35ig tartottak. Ezen az oldalon olvastam hogy egy felnőtt ember a nap nagy részét a munkahelyen tölti. Ez most tényleg igaz ?? A legtöbben azt irták hogy 8,5 órát dolgoznak ami jóval több mint amit iskolában kellett tölteni.

Sőt ha hozzátesszük hogy korán sötétedik + fáradt az ember a munka után akkor az egész nap ,napjai mennek a levesbe. Ennek így semmi értelme ennek az életnek. Miért ilyen rossz felnőttnek lenni?



2019. febr. 4. 14:26
1 2 3 4 5
 1/45 Mádár0218 ***** válasza:
29%

Én 10-12-14 órákat dolgozom, egy felnőttnek tényleg kevesebb szabadideje van mivel többet dolgozik, viszont ha azt nézed hogy az óráid után még leülsz otthon tanulni pár órát az sem szabadidő gyakorlatilag.


Nem rossz felnőttnek lenni, ha azt nézed miért dolgozol, pénzért (mondjuk nem mindegy mennyit és mit)


- kevesebb szabadidőd van de van pénzed amiből eltudsz menni szórakozni vagy venni hasznos dolgokat.


A sötétedős cuccal nem értek egyet legalábbis az én részemről, alapvetően átáll a szervezet arra a fekvés kelés időre ami minden munka napban benne van.

2019. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
21%
Üdv a felnőttek világában. Arra van időd, amire szakítasz. Ha napi 8 órát dolgozol és 6-ot alszol, még mindig van 10 órád. Abból a 10 órából elmehet még 1-2-3-4-5 óra arra hogy utazol, a higiéniáddal foglalkozol, a barátaiddal vagy. Még mindig marad 5 órád. Most hogy úgy értelmezem, felnőtt lettél, rá fogsz jönni hogy 5 óra alatt rengeteget tudsz tanulni, edzeni és/vagy szórakozni, majd megtanulod kihasználni a szabadidődet.
2019. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
93%

Nem is a munka sok, ha valakinek 8 órás munkaideje van, az elég jó.

De általános iskolásként nem nekem kellett mosni, főzni, takarítani, bevásárolni, ügyeket intézni, gyerekkel foglalkozni, stb.

De szerencsére ott vannak a hétvégék, akkor van idő mindenfélére. Már, aki nem dolgozik hétvégén is. De annak gondolom, hét közben van pihenőnapja.

2019. febr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

#2

Hát ez az így ahogy írod nekem úgy tűnik hogy rohanásról szól az egész az pedig káros a szervezetre. Az pedig tény hogy a munkahelyek is károsítják az egészséget Nem Kicsit !!

2019. febr. 4. 14:42
 5/45 A kérdező kommentje:

"ha valakinek 8 órás munkaideje van, az elég jó."


Nekem nem jó. Ráadásul ebből könnyen lehet akár 8,5 óra is vagy akár kötelező túlóra egy egy nap.😡

2019. febr. 4. 14:45
 6/45 anonim ***** válasza:
5: akkor dolgozz kevesebbet :)
2019. febr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
85%

Felnőttként jobban érzem magam.

Általánosban voltak napok, amikor 07:15-től 01:30-ig voltak órák, utána ebéd aztán lehetett csinálni a hiázit...

2019. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:

nekem általános iskola felsőben 6 órám volt általában egy nap,néhány nap 5 óra,de akkor annak nagyon örültem,irigyellek,hogy neked csak 5 óráid voltak :S


(mondjuk én emelt németes voltam,és voltak miatta plusz órák,később kiderült számomra tök felesleges volt az egész,simán lehettem volna sima németen,nem emelten,középiskolában amúgyis már angolt tanultam,ez nem ide tartozik,bocs,csak utálom mikor rájövök,sok felesleges nehézség volt mindig)

2019. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:

Alapból nem 8 óra, hanem 8,5 az ebédidő miatt, esetleg 9, ha egyórás az ebédidő vagy pénteken rövid nap van, de a többin hosszú.

A túlórák még erre mennek rá.


Én nagyon kevésnek érzem a szabadidőmet.

Alapból hazaérek és 3-4 óra múlva aludni kellene - és még nem ingázom, fogalmam sincs, ők hogyan oldják meg.


Mindig van valami elintézivaló is, most barkácsboltból kell új csap, most új kádkilépő kell, most új nadrág kell, most hivatalos ügyintézés van, most orvoshoz kell menni, most a villanyórát jönnek leolvasni (és az a lakásban van), most a klímát kell tisztíttatni.


Emellett házimunka, vásárlás.


Emellett vagy tanulás vagy gyereknevelés.

Én jelenleg tanulok, minden időmben, úgy képzeld el, hogy vasárnap fél órát pihentem, lefekvés előtt kicsit neteztem.

Mire a tanulási mizériának vége, régen szülnöm kellene, abban a korban vagyok. Persze egyáltalán mikor ismerkedjek?



Szerintem egy felnőttnek nem kevés a szabadideje, hanem nincs.

2019. febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
53%

Iskolásként kevesebb volt a felelősség.

Felnőttként viszont több a lehetőség, szabadság.

2019. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!