Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám magam "újraélesz...

Hogyan tudnám magam "újraéleszteni"?

Figyelt kérdés
Teljesen úgy érzem, mintha ki lennék égve. Óvónőként dolgozok, de a nap végére annyira elfáradok szellemileg a sok fegyelmezéstől meg a felesleges szájtépéstől, hogy élni is alig van kedvem. Többen tanácsolták a mozgást, de egyszerűen képtelen vagyok rávenni magam, annyira fáradt vagyok. Mit kéne tennem, hogy picit jobb legyen?
2019. febr. 5. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szedjél néha B vitamin komplexet ez mindenképpen segít.
2019. febr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha szellemileg fáradsz le, akkor a rendszeres mozgás tényleg segít. Ha több ismerősöd is tanácsolta, akkor lehet benne valami. Nehéz elkezdeni, de miután felépítesz egy alap állóképességet valóban kipihentebb leszel tőle, akármilyen hülyén is hangzik. Amúgy sem kell 10 km-t futni meg brutál súlyokat emelgetni, egy jóga vagy zumba óra is csodákra képes és egyikbe sem kell belehalni.
2019. febr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mozgás tényleg nagyon jó. Én sokszor pont akkor vagyok nagyon aluszékony, amikor nincs időm annyit sportolni. Nem kell nagyon megerőltetned magad, ha 15-20 percet sétálsz mondjuk barátaiddal valami szép helyen, közben beszélgettek, az lelkileg és testileg is pontot tehet a napod végére.
2019. febr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pár nap szünet, kikapcsolódás nem a lakókörnyezetben. Átgondolni, hogy valóban ezt szeretnéd-e végezni.
2019. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A szájtépés helyett használj fele hangerőt, és egyszavas vezényszókat. A "nem" szót kerüld.


Leülni. Indul. Pl x üti y akkor "Pisti ne rugdosd Ferit!"

helyet félhangerővel annyit:abbahagyni.

2019. febr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, rendesek vagytok, hogy segítettetek.


Utolsó: hidd el, próbáltam már, de ez még inkább nem használt. A kolléganőm sokkal erélyesebb és határozottabb kiállású, neki többnyire szót fogadnak a gyerekek, de van olyan, ráadásul mostanában elég sokszor, hogy már őrá sem hallgatnak a gyerekek. Sajnos nevelni nem nagyon tudó szülők gyerekei járnak hozzánk, akik a saját szüleikre se akarnak hallgatni.

2019. febr. 5. 20:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet magnéziumhiányod van, napi 1 magnéziumtabletta sokat tud segíteni, mind az izmok, illetve idegrendszer normális működéséért felelős, magnéziumhiány jellemző tünete a fáradékonyság.
2019. febr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Értem.


Ez esetben a katonai szigor helyett, a parancs helyett; a kedvességgel kell olajozni az együttmüködést. Ha eddig hangerő, és durva szó volt a fegyelmezési módszer, ami láthatólag hatástalan, nyugodt szeretetteljes hangnemre kell váltani.


Pl. ha eddig meglett rángatva (félemlítve) a gyerek, akkor most, amilor fegyelmezni kell, meg kell simogatni a fejét , vállát és úgy barátsáágosan elmondani neki mit vársz el tőle.

Ha megkedvelnek, hallgatnak rád. Ha úgy érzik, kedveled őket, hallgatnak rád. Jól viselik magukat, mert nem akarják elveszteni, hogy kedveled őket, persze kezdetben neked kell kiépíteni a szeretetteljes bizalmat feléjük.

Hidd el nekem a kedvességnek nem lehet ellenállni, lefegyverző. És neked is jobb egy ilyen környezet, mint a kiabálós, parancsolgatós. Feltöltődsz, mert a kedvességed visszaáramlik rád a gyerekektől. A jelenlegi állapot meg csak az erődet szívja.


Persze könnyen leírtam, leírni könnyebb, mint megvalósítani a leírtakat. :)

2019. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, túl vagyunk már ezen is. Azt tapasztaltuk, hogy a kedvességet, a bolondozást tökéletesen kihasználták a gyerekek. Az a helyzet, hogy újgazdag szülők elkényeztetett gyerekei járnak hozzánk, akik sajnos nem tudják mit jelent a türelem, a nem szócska, a felnőttek tisztelete és a játékokon osztozkodás. Tisztelet a kivételnek persze. A többség olyan gyerek, aki simán a képedbe röhög, ha tanítani próbálod.


Ennek ellenére szeretem a munkám, csak tényleg nem könnyű.

2019. febr. 5. 22:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez esetben, alma, vöröshagyma, bogyós gyümölcsök, káposzta, brokkoli, valamint zöld és feketeta.
2019. febr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!