Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyesek miért szeretik kiröhög...

Egyesek miért szeretik kiröhögni azokat akiknek beszédhibájuk van, vagy nem tudják élőszóban túl jól kifejezni magukat?

Figyelt kérdés
2019. febr. 5. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Velem még nem esett meg, pedig nekem sokszor nem jutnak eszembe a szavak és van mikor dadogok a mondatok elején. Ez max őket igazolja. Mellesleg ugyanazért amiért másokat kiközösítenek.
2019. febr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Hát bevallom, volt hogy én is röhögtem már ki embert. Tényleg sajnálom őket, és elhiszem hogy baromi nehéz/kellemetlen lehet ez nekik, de abban a szituációban nem tudtam visszafolytani a nevetést.


Sok esetben a szituáción is múlik szerintem. És szerintem az se mindegy ,hogy gúnyosan kinevetünk valakit vagy csak van az a "muszáj nevetni" érzés.

2019. febr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Ez jó kérdés. Ezen még nem gondolkodtam. Szerinted mi lehet az oka?
2019. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nevettem már ki mást, de nem gúnyosan. És engem is nevettem már ki :D

Én dadogni szoktam. Engem zavar a dadogás, dehát nem tehetek róla hogy néha nem sikerül elsőre kimondani amit akarok. De általában hozzáteszik hogy “de cuki” vagy “aranyos”. És általában és is hozzáteszem, hogy akárki lenne, ha vicces hangot adok a nevetésnek, kivéve ha úgy ítélem meg hogy ez rosszul esne az illetőnek.

2019. febr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt már dadogó párom, és randiztam olyannal, aki raccsolt. Ennek ellenére volt, hogy kinevettem, mert a szituáció erre késztetett, de a nevetés nem az ő személye ellen irányult, vagy hogy a problémáján örömködök, egyszerűen vicces volt.
2019. febr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert néha tényleg vicces, hogy az emberek mennyire nem képesek kifejezni magukat. Köztük sokszor én sem.


Építőiparban dolgozom, és vannak hatalmas "Ez mi volt?" pillanatok. Mikor bejön 1-2 egybites beltenyészetből kifejlődött egyén, és hatalmas küzdelmek árán próbálja kifejteni mit is akar. Viccen kívül sokszor azt se tudják hol vannak, ki a főnökük, mit csinálnak.


De néha a saját feletteseimen is meglepődöm hogyan voltak képesek addig eljutni ahol most vannak. Mert van, hogy nagyjából annyi határozottság és szakmaiság van bennük, mintha egy általános iskolást hallgatnék felelés közben olyan dologról amit nem tanult meg.

2019. febr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert számukra a másik alázása a fontos.
2019. febr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyik volt középiskolás osztálytársam extra dadogós volt. Egy hosszab szót akár 7-8 másodpercig is alig tudott kinyögni. Ez általában idegen emberekkel való kommunikációnal jött nála elő. Vagy pl mikor felelt. Amikor velünk beszélt, akkor néhány szónál dadogott be.

Amikor csk lehetett kisegitettük, mikor már rá jöttünk mit akar mondani.

2-3 évig röhögtünk rajta, mert vicces volt. Próbáltunk nem nevetni. Addig birtuk ki, még valaki a 30 emberből el nem röhögte magát. Aztán persze nem volt megállás.

Személy szerint ő még mindig egy nagyon jó ismerősöm.

2019. febr. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!