Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy barátom megengedte, hogy...

Egy barátom megengedte, hogy nála aludjak egy éjszaka. Mit illik adni a kedvességéért?

Figyelt kérdés
Csokit, virágot, vagy adjak neki pénzt a "szállásért"? Vagy valami maradandó dolgot?
2019. febr. 6. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csokit, bonbont. Pénzt ne, mert azt nem fogják elfogadni, de a csoki lehet drágább.
2019. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezed meg tole hogy mit adhatnal neki cserebe
2019. febr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A helyzettől függ. Pl. szállj be a kajába, hívd meg valamire, vagy vásárolj te a vacsorához, reggelihez. Szóval én valamivel hozzájárulnék ahhoz, hogy ott vagyok.

Vagy vigyél neki egy üveg italt, ha iszik. Vagy csokit. Virágot nem vinnék.

2019. febr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha jò baràt a penzel megsèrtheted.

Ejnye

2019. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha tényleg jó barátom, akkor vinnék valami nasit és közösen betermelnénk. akivel nem vagyok ilyen viszonyban, annál nem alszom ott :D
2019. febr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nemrèg ott aludtam egy barátomnál...utravalòra mèg pènzt is adott :)

Tudta, hogy szuksegem van rá.:)

2019. febr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy üveg bor, egy csoki vagy valami hasonló apróság bőven elég, még sok is. Engem például eléggé megsértene ha valaki pénzt vagy ilyesmit akarna adni egy baráti szívességért cserébe. Nemrég 6 hétig lakott nálam egy barátnőm, mert hirtelen eladták a feje felől az albérletet és eddig tartott másik normálisat találnia. Tőle se kértem semmit, mert alap dolognak tartom barátok között a segítséget. Ő takarított, főzött, segített az otthoni teendőkben és ez bőven elég is volt. 1-2 estére bármelyik barátom jöhet anélkül, hogy bármit is elfogadnék cserébe. Az apróság még oké, főleg, ha ehető vagy iható, de ennyi.
2019. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Csak arra a pár órára tartózkodom majd nála, amíg alszom, tehát este jövök, reggel megyek (ahogy lelép otthonról dolgozni, megyek én is tovább az utamra).

Arrafelé van dolgom, amerre ő lakik, de, hogy ne kelljen hotelszobára költenem, megengedte, hogy aludjak a kanapéján.

Valami drágább édességre/bonbonra gondoltam, meg egy üveg borra, csak érdekelt, ki mit gondol, mit tanácsol.

Köszönöm a válaszokat!

2019. febr. 6. 14:38
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hìvd meg egy vacsorára vagy rendelj egy pizzát.
2019. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!