Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy olyan ismerősöm halt...

Ha egy olyan ismerősöm halt meg aki megbántott akkor az normális, hogy nem sajnálom?

Figyelt kérdés

Sőt, nem csak az, hogy nem sajnálom hanem igaziból örülök is neki.

2 ilyen emberről lesz most szó. Ezek valós történetek és megtörtént dolgok szóval ez nem csak kitaláció és ha ez meg az lenne akkor mit kéne éreznem hanem konkrét eset.

Az egyik ilyen ember az általános iskolás volt osztálytársam. Ez a srác egész 8 éven keresztül szívatott és bántott/vert. Gyomorgörccsel mentem minden nap a suliba. Leégetett és suli után is zaklatott. Kaputelefonozgatott és dolgokat terjesztett rólam. Igaziból nem akarom ragozni, eltudjátok képzelni. De igaziból a karma utolérte mert 18 évesen belehalt a rákba.

A másik egy lány akivel "jártam" (inkább csak randik voltak, nem jöttünk össze majd kifejtem) egy ideig. Messengeren beszélgettünk, videó chatelgettünk, találkozgattunk. De egy idő után kiderült neki 1 éve van barátja és velem csak hülyéskedett és szórakozott. Az utolsó randira meg sem jelent, mikor már ott voltam néztem rá a telefonra és láttam letiltott. A szememben egy semmivé vált, ennyire gerinctelen dolog még nem történt velem azóta. Egyébként gyógyíthatatlan beteg volt (kezeléssel megállítható de nem gyógyítható) és nem tudom, a halál árnyékában élni akart és ki kihasznált és az érzéseimmel is játszott... Én ott voltam mellette, segítettem, támogattam, vittem kezelésre meg minden volt, hogy ő kért meg mert fél (a barátja 200km re lakott vagy mi, ezt csak utólag derült ki amikor letiltott elkezdtem nyomozni és derült ki, gondolom a pasija mondta tiltson le vagy nem tudom) Ő 19 éves volt mikor meghalt.

Rossz ember vagyok amiért még örülök is, hogy akik bántottak már nem élnek? Eddig nem hittem de most nagyon hiszek már a Karmában. Mert ezt nem nagyon lehet mással magyarázni... Egyszerűen boldogít ez a tudat is, hogy aki bánt/rosszat tesz nekem elnyeri méltó büntetését. Örülök, hogy van értelme jónak lenni. És még az a tudat többet nem találkozom velük és nem bántanak, nincs kínos szitu ha összefutnánk vagy ilyesmi. Mit gondoltok?



2019. febr. 7. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen normális, ne érezd magad rosszul emiatt.
2019. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Más halálának örülni nem szép dolog.Az a bizonyos karma ugyanúgy rád is visszahathat emiatt.

Ellenben nekem is volt olyan "ismerősöm",akinek a temetésére csak azért mentem el,hogy lássam,valóban elföldelik.Nem örültem neki.De nagyon nem bántam

2019. febr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális reakció. Én is éreztem már valakivel kapcsolatban ilyet, aki nekem - és környezetemben mindenkinek sok-sok évig csak bánatot okozott, semmi szeretet, sem kedvesség nem volt benne, csak üvöltve tudott beszélni és olyan hangon, mintha táblán krétát csikorogtatnának.

Amikor meghallottam hogy "állítólag mi történt vele, akkor a "hát érte igazán nem kár" gondolat jutott eszembe azonnal és az, hogy már nem bánthat senkit.

2019. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
A gyenge emberekre jellemző az, hogy piti sérelmek miatt ennyire kárörvendőek.
2019. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetemben egy tanár volt az, aki évtizedekig bántalmazta, megalázta, leordította, olykor verte a rá bízott gyerekeket és meg kell mondanom, hogy elégedettséggel töltött el mikor megtudtam, mi történt vele.
2019. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, hiszen Te élted át ezeket a bántásokat, szóval nekem kívülállónak könnyű lenne az észt osztani, és azt mondani, hogy butaság ilyen módon kárörvendőnek lenned. Mégis azt mondom, a válasz sokkal bonyolultabb és sokrétűbb, és mi földi halandók sajnos nem ismerhetjük minden aspektusát. Elég ha abba gondolsz bele, hány meg hány olyan ember élt és él, akik a legválogatottabb gonoszságokat és szemétségeket követték el, és 80-90 évesen ágyban, párnák közt, keveset szenvedve távoztak /távoznak ebből a világból. Ő róluk megfeledkezik a karma? Nem hinném. Mit gondolsz Sztálin, Mengele, Mao ceTung, Rákosi, Pol Pot, Idi Amin, a megannyi szabadlábon maradt tomeggyilkos, sorozatgyilkos, gyerekgyilkos karmájáról? Ott hol maradt a földi/földön túli igazságszolgáltatás? Azért azt remélem elismered, hogy pl a felsorolt emberek lelkét kicsivel nagyobb vétkek terhelték, mint az ismerőseidét.
2019. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!