Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem számítok érdekesnek,...

Miért nem számítok érdekesnek, bármit is csinálok?

Figyelt kérdés

Már középiskolában megfigyeltem ezt. Tizenévesen sikerült összegyűjtenem egy laptopra való pénzt. Ez akkoriban még ritkaságszámba ment. Elvittem osztálykirándulásra, és egy pár haverommal filmeztünk, de nem lettem népszerűbb. Rá pár évre egy osztálytársam kapott egy laptopot, és ő rögtön tök "népszerű" lett, filmezett az egész osztállyal, ilyenek. Utazással ugyanez. Egyik nyáron kint voltam Amerikában egy hónapra rokonoknál. Osztálytársam meg az Egyesült Királyságban. Ősszel őt folyamatosan kérdezgették, hogy milyen volt, azt meg kb. senki le nem szarta, hogy én hol voltam.

Most vagyok a 20-as éveim végén, de a helyzet ugyanez. Ha kiteszek egy képet a tök szép macskámról, esetleg egy-egy egzotikus helyről, ahol járok, Instagramon alig van valami reakció. XY kitesz egyet Olaszországból, repkednek a like-ok. Mintha hiába érnék el bármit, hiába történnek velem szép, izgalmas dolgok, az emberek ignorálnak.


Ne értsetek félre, nem a like-ok hiánya fáj, csak ezzel tudtam megfogni. Úgy érzem, mintha nem hagynék nyomot a világon, az engem körülvevő embereken. Miért van ez így?


2019. febr. 12. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem az számít hogy mid van vagy higy mit teszel ki instára. A személy számít a dolgok mögött, akinek már meg van a presztízse.

Mondok egy személyes példát: 11-12. Osztály fordulóján letettem a tartalékos katonai kiképzést ami menő igazából :D Nem vertem nagy dobra de szívesen meséltem az érdeklődőknek, amikor éppen volt. Régebbi nagyon jó barátom egy falusi önkéntes tűzoltónak csúfolt polgárőr baromságot csinált és isten volt az osztályban.

Mindegy mit csinálsz, ha nem ismernek el utána se fognak.

2019. febr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mansour ***** válasza:

Elég erősen működik a beskatulyázás, amilyennek eleinte elkönyvelnek, azon már szinte lehetetlenség változtatni.

Másrészt meg személyiség/kisugárzás kérdése is. Van akinek olyan a személyisége, hogy hat az emberekre, figyelmet követel magának. Például ha elmesél egy történetet, tátott szájjal hallgatják, és mindenki emlékezni fog a történetére, míg ha ugyanazt a történetet egy átlag ember mondja el, azt csak unottan, kényszeredetten figyelik, és nem fognak rá emlékezni. És van a másik véglet, akinek akkor is nehéz figyelmet kelteni, ha érdekes dolgot csinál vagy mond. Sajnos én is ebbe az utóbbi csoportba tartozom.

2019. febr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha te magad olyan dolgot hiszel értéknek ami nem az, akkor ne csodálkozz ha a többiek nem tartanak értékesnek. Az a másik nem a laptopjától lett "értékes" vagyis népszerű, gondold végig és rájössz, hogy nélküle is az volt.

Ahogyan azt a hülyeséget felejtsd el, hogy megvásárolod mások szeretetét - mert ez, hogy egy tárggyal akartad elérni, hogy mások kedveljenek, az pontosan ez lenne. Aki így ér el népszerűséget azt hamar el is veszíti. semmivel sem lesz értékesebb mint előtte volt.

Miért mások döntenek arról hogy TE milyen értékes ember vagy? Ismernek téged? Szereted őket vagy fontosak neked azok az idegenek? Csak egy rakás idegen, Te tudod, hogy milyen jó volt az a kép a macskádról vagy hogy milyen egzotikus volt a hely ahol jártál. Ki nem sz*rja le, hogy mások ezt észreveszik-e? Ott voltak? Nem, te viszont igen. Tiéd az élmény, nem az övék.

Ha most te lájkolod a válaszom akkor értékesebb leszek tőle? Ha nem válaszolsz akkor értéktelenebbé válok?

Nem veled van gond hanem a térsasággal aminek mindenképpen tagja akarsz lenni avgy akiknek a tiszteletére, elismerésére vágysz. Ha látod hogy ők nem a megfelelőek számodra, mert nem értékelnek úgy ahogyan te szeretnéd, akkor miért vagy közöttük? Miért nem keresel valaki mást?

Akinek sok barátja van, annak valójában nincs egy sem. Olyan nincs akinek a véleménye valóban számít, aki valóban rá figyel és valóban ismerni is akarja őt. Ne akarj sok követőt, lájkot, keresd meg azt az 1-2 embert aki észre is veszi milyen nagyszerű ember vagy. Ha nyomot akarsz hagyni a világban akkor ne tömegárú legyél, hanem értékes egyedi darab, amit csak pár ember forgathat. Ha még nem találtad meg őket nincs baj, keresd tovább!

2019. febr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

"Aki így ér el népszerűséget azt hamar el is veszíti. semmivel sem lesz értékesebb mint előtte volt."


Mi van? Tehát aki nem ugrabugrál mások körül az értéktelen? Tyűha, szép meglátás!


Kérdező, te pedig maximálisan megérdemled a sorsod! Most komolyan így "népszerűséget szerezni"? De az a legnagyobb szerencsétlenséged, hogy még így sem sikerült. Nem igazán tudlak hova tenni, mivel fájdalmasan felszínes vagy az írásod alapján! Menő egzotikus helyek, laptop, USA, ide már csak egy Ferrari kéne vagy egy Lamborghini és kész lenne a pakett. Népszerűséget általában jó dumával lehet "kicsikarni" vagy valami érdekes személyiséggel, ami különbözik az átlagtól valamennyire.


Egyébként fordítsuk meg a dolgot: Te nem szarod telibe őket? Valószínűleg 3 összetett mondatot nem tudnál egymás után mondani, ezért elkönyveltek unalmas személyiségnek és visszahúzódónak, magánakvalónak.

2019. febr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell foglalkozni a felszínes tucat biorobotokkal, nem érnek annyit. Az ilyen lájkolgatás a tömeggyártott embereknek van. Nekem is van Instagramom, de csak azért mert jó kocsikat meg dögös hírességeket követek rajta, én magamról semmit nem rakok ki és egyéb tartalmat is nagyon ritkán, arra is jó ha jön 5-10 like. Nem zavar. Én magam sem foglalkozom értéktelen emberekkel, követni is csak olyat követek aki tényleg letett valamit az asztalra (főleg színészeket, sportolókat), és nem modelleket, Instacelebeket meg hasonló semmirekellőket. Javaslom tegyél te is ugyanígy.
2019. febr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4

Na fuss neki még egyszer annak a mondatnak, mert pont az ellenkezője van benne leíva mint amit te kiolvastál belőle!

2019. febr. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!