Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A tények objektív leírása...

A tények objektív leírása miért negativizmus, pesszimizmus?

Figyelt kérdés

Egyáltalan mi értelme mindenkire és minden megnyilvánulásra rásütni, hogy negatív, pesszimista, vagy pozitív, optimista? Mikor nagyon sokszor szó sincs ilyesmiről.


Sokszor, aki "pozitív", csak más szórásba került, máshogy TAPASZTALJA a dolgokat, de bizony olyan is van, amikor csupán másképp nevezik ugyanazt.


2019. febr. 14. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt sok a hülye itt.

Másrészt egy filozófiai kérdés, a te objektivitásodat mi garantálja?

Másképp kérdezve, a te szubjektív véleményed, hogy nem befolyásolja az általad objektívnek szánt leírást?

2019. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

- Egész héten borult volt az idő, csak szerdán sütött a nap; de legalább nem esett az eső.

- Negatív vagy.

- Dehát tényleg így volt.

- Negatív vagy, energiavámpír, az ilyen embereket kerülöm.

2019. febr. 14. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
😂🤣 Bocsi
2019. febr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vree ***** válasza:
100%

Fáj, ha oldalba szúrlak? De most mit haragszol rám, ez tény, én csak kipróbáltam. És ha most csinálom, fáj? És ha a fejedet ütöm?


Én nem hiszem, ha bárki haragszik rád, ha rossz dolgokról beszélsz, ha az valóban lényegi közlendő. De aki csak úgy, cél nélkül mutogatja, emlegeti, hogy mi minden rossz a világban, azt naná, hogy nem szeretik. Aki folyton olyanon agyal, amin nem lehet segíteni, az demotivált lesz, szeetne reggel fel se kelni. Míg ha úgy állsz hozzá, hogy mondasz rögtön valamire apegy javaslatot, ötletetmegoldást, mondjárt jobban fognak szeretni. Van egy olan dolog, hogy konstruktív hozzáállás, bátorítok másokat, nem a bajaikat tetézem még az én terheimmel is. Nekem elég álszentnek tűnsz ezzel a “de hát én csak őszinte vagyok” hozzáállással. Ezt, jobb ha tudod, olyanok szokták mondani, akik szándékosan perverzen sértik a hatékony társas viseldekés szabályait, a bunkók, a rasszisták/soviniszták, a gonoszkodók/passzív kötekedők; és sokszor az ő “igazság”uk pont hogy nem igaz, hanem valami szélsőséges vélemény. Még ha nem is vagy tudatában, te is szenvedhetsz egy ilyen “rendes srác” szindrómában, amikor számon kéred, hogy de hát te milyen rendes vagy, miközben nem is vagy az. Semmi baj az őszinteséggel! De azt is tudni kell úgy csomagolni, hogy más meghallgasson, hiszen végtére is ezért kommunikálsz. Ha tudod, hogy rosszul fog teagálni, vezesd be a mondandódat óvatosabban. Biztosíts másokat gyakran, hogy mit becsülsz bennük stb., hogy kevésbé értsék félre a szándékaidat. Biztos vagyok benne, hogy meg tudod sikerrel oldani. Ha viszont kimondasz dolgokat annak ellenére, hogy tudod, hogy megbántasz vele valakit, ott esetleg gond lehet.

Vagy keress más, durván nyílt embert, aki elfogadja ezeket a szabályokat is, az is működik :D közösségenként más az elvárt tapintatossági szint, nem kell az érzékenyebb emberekhez csapódnod, ha nem tudod kezelni :D

2019. febr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pesszimista müzlit reggeliztél?
2019. febr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Építőjellegű kritika is lehet egy ilyen dolog...
2019. febr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!