Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a lelkiismereteme...

Hogyan lehet a lelkiismeretemen könnyíteni?

Figyelt kérdés

(Nem vagyok vallásos, a gyónás számomra nem opció mert nem hiszek benne egyszerűen, sajnálom...)

Nem tetszik az az ember aki vagyok. Sokat hazudok és ez elborzaszt.

De igaziból azért vagyok ilyen "gonosz" és "szívtelen" (és egyéb hasonló) mert ezt kapom meg másoktól, és nagyon nehéz ez a ha "megdobnak kővel dobd vissza kenyérrel" elv...

Nekem is sokan hazudnak (vagy nem mondják el az igazságot ami majdnem ugyan az)

Tegnap a lány akit szeretek hátat fordított nekem, hogy ne vegyem észre és ne menjek oda hozzá (mert tudta volna ha rám nézz akkor "meglátom" és beszélgetést kezdeményeznék, ez hosszú sztori és igaziból semmi értelme nincs elmondani, egy újabb ok amiért ilyen vagyok) A sok ember lehúz a szintjére és ez nagyon nem tetszik! Szeretnék jobb lenni és VÁLTOZNI! De egyszerűen nem tudom, hogyan?

Mert magamon is észreveszem, hogy szemét vagyok. Hazudok a szeretteimnek és olyan embereknek aki bízik bennem, hogy az ő életüket könnyebbé tegyem... De ennek a terhét én viselem! Ők a tudatlanság rózsaszín buborékában élnek, (mint amikor a gyerekeknek azt mondjuk a mikulás hozta a csokit, kegyes hazugság...) de én verem át őket és cipelem ennek a terhét és egyszer majd csattan az ostor.

Nem akarok ekkora teher alatt élni de egyszerűen jobb néha hazudni mint őszintének lenni. Nehéz valljuk be...

Sok fájdalmat okoztam már embereknek és én ezt be szeretném fejezni! Hol vagy ki lehet az az ember akivel ezt megtehetem?! Ki vagy hogyan választhatok ki erre embereket? Valami nagyon őszinte kapcsolatnak kéne lennie...

Igaziból nem kell ennek kialakulni SŐT! Pont frissnek kéne lennie szerintem mert nem akarnék egy 5 éves barátságot elrontani ezzel, hogy visszamenőleg mindent elmondok vagy hirtelen teljesen másképp leszek stb. Valami őszinte kapcsolatot kéne valakivel kialakítani, erre vágyom. Ezt hogy lehet elérni? Kivel?

18/F



2019. febr. 19. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A leghatékonyabb módszer, ha a személyiségedet változtatni szeretnéd, a CBT - legalábbis a tudomány mai állása szerint. Nézz utána. Ez egy pszhichológiában használatos módszercsoport, de sok része már átszivárgott az lelkileg amúgy egészségeseknek szóló önfejlesztő technikák közé is.
2019. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommented!

Egyébként még azt kifelejtettem, hogy nagyon rosszul alszom és csak most nem rég derült ki, hogy emiatt egyébként! Sok rémálmom is volt, visszatérő is szóval kb minden bajom ehhez vezethető vissza... Most már nagyon meg szeretném ezt oldani!

2019. febr. 19. 18:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha tudsz angolul, akkor ajánlom ezt az oldalt, szerintem elég jó leírás a CBT-ről (egyrészt hogy micsoda, másrészt hogy hogyan használd):

[link]

2019. febr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát igen, a kényszeres hazudozás terhei...
2020. márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!