Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érthető, ha valaki azért nem...

Érthető, ha valaki azért nem megy el rokon temetésére, mert részt vesznek rajta olyanok (apja, nagyszülei) is, akik gyerekkorában terrorizálták lelkileg?

Figyelt kérdés
Vagy ettől rossz ember lesz?
2019. febr. 19. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
ha a rokon elvesztése fáj, akkor menj a temetésére, mert az segíti a veszteség feldolgozását. És ne foglalkozz a többiekkel, mert a rokon miatt vagy ott.
2019. febr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez a része már tárgytalan, mert megejtették a szertartást egy ideje. Egy ismerősöm "cseszett le" érte utólag.

A dédimről lett volna szó egyébként, jóban voltam vele, de a fia (nagyanyám öccse) 6 évvel ezelőtti temetésén láttam utoljára, szóval sajnáltam ugyan, de nem rázott meg nagyon a hír.

2019. febr. 19. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem mentem volna el. Ha akarsz, úgyis bármikor kimehetsz hozzá a temetőbe.
2019. febr. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Temetésre nem az elhunyt miatt kell menni, mert ő már elhunyt, nem érdekli, hogy elmész-e a temetésére vagy sem. És nem is a többi ember miatt, akik még ott lesznek. Temetésre saját maga miatt megy az ember. A temetés arra való, hogy segítse a gyászmunkát, de mivel az emberek sokfélék, így nem biztos, hogy mindenkinek feltétlenül szüksége van rá, hogy elmenjen az elhunyt hozzátartozója temetésére. Függetlenül attól, hogy kik lesznek ott, ha úgy érzed, el kellene menned, akkor elmész, ha meg nem érzed szükségét, akkor nem mész.
2019. márc. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!